Sivas - İstanbul Uçak Bileti

Sivas - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Sivas Hakkında

Milli mücadelede önemli bir yeri olan Sivas, geniş topraklarının çeşitliliğini kültüründe de yansıtan bir şehrimizdir. Karadeniz ve Anadolu kültürünü bir arada yaşayan Sivas, dünyaca ünlü kangal köpeğiyle de meşhurdur.

Tarım ve sanayi sektörü gelişmiş olan ve Türkiye’nin en büyük linyit işletmesine sahiptir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Sivas, tarihi yapılarıyla da oldukça ünlüdür. Milli mücadele kararlarının alındığı Sivas, Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış ve zengin kültürel çeşitliliğiyle birçok açıdan popüler olmuş bir şehirdir. Sivas, İstanbul’a çok fazla göç vermiştir ve genelde yerleşik hayata geçen Sivaslılar, İstanbul’da yaşamayı daha fazla tercih etmiştir.

Sivas havalimanı sayesinde birçok kişi bölgeye daha konforlu bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Özellikle en ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanan yolcular, sık sık bölgeyi ziyaret etme imkanına kavuşmuştur.

Havalimanında dönem dönem yurtdışı uçuşlar da olmaktadır ve talepler doğrultusunda uçuş tarifeleri değişebilmekte, yoğun dönemlerde ek seferler düzenlenmektedir.


Sivas Turistik Değerler

Sivas Nuri Demirağ havalimanı sayesinde en uygun uçak bileti bulunduğunda, şehre daha fazla ziyarette bulunan yerli halk ve turistler birçok tarihi mekanı ziyaret etmektedir.

Sivas Divriği Ulu camii, Eğriçimen yaylası, Divriği kalesi, Hafik Gölü, Şifaiye medresesi, Tödürge gölü ve Sızır şelalesi oldukça meşhurdur. Ayrıca Çaltı çayı da yörenin popüler alanları arasındadır. Sivas Çifteminare, Kongre salonu da oldukça ziyaretçi çeken bir alandır.

Yıldız Dağı kış sporları merkezi, doğa gezileri ve Kangal üretim çiftlikleri oldukça popüler gezi mekanları arasında yer almaktadır. Çifte minareli medrese, Taşhan, Subaşı Han, Şifahiye medresesi, Kurşunlu hamam ve Behrampaşa hanı gezilmeden dönülmemesi gereken bir alandır. Diğer mekanlar ;

 • Gök Medrese,

 • Abdi Ağa Konağı,

 • Osmanağa Konağı,

 • Sivas kalesi,

 • Kangal Balıklı Kaplıca.

El sanatları ürünleri de oldukça popülerdir ve sevdiklerine hediye almak isteyenler için birbirinden şık seçimler yaparak alacağınız hediyeler oldukça çeşitlidir.

Sivas yöresine özgü birçok halk oyunu, yöresel yemek ve suvar süsü, yatak örtüsü ve ağızlıklar oldukça popülerdir.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Sivas - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Sivas - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Sivas - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 15 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 13 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 09 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 08 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 04 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 06 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 05 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 05 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 06 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 03 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 02 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 16 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 01 Ocak 2023 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 30 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Sivas - İstanbul 15 Aralık 2022 320 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

690 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 20 dakika

İstanbul Yerel Saat

21:09

İstanbul Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  17°C
 • açık
  Paz
  açık
  19°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  21°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  22°C
 • açık
  Çar
  açık
  22°C

Haritada İstanbul