Dubai Uçak Bileti

En Ucuz Dubai Uçak Biletleri

Dubai Hakkında

Dubai

Gezi İçin En İyi Zaman

Aklınızda bulunsun, Dubai’yi ne zaman ziyaret ederseniz edin her zaman sıcak olacaktır. Kasım ile mart arasında hava daha yumuşaktır (huzur veren 23 dereceyi düşünün). Dünyanın en zengin at yarışları olarak kabul edilen Dubai Dünya Kupası, mart ayında düzenleniyor. Temmuz ile ağustos arasında gitmekten sakının, çünkü sıcaklıklar katlanılamaz seviyede ve her zaman 40 derecenin üzerinde gösterir.


Ulaşım

Bu şehirde yürümeyi hiç düşünmeyin, her yerde rahatça bulabileceğiniz taksiler en popüler ulaşım aracıdır. Taksi ücretlerinin zorunlu sabit fiyatı 3 dolardır (ayrıca sadece kadınlara özel taksiler de mevcut). Dubai metrosu ile 4 vagona ayrılmıştır, bunlar arasında sadece kadınlara özel ve “altın sınıf” da var. Dubai metrosu sizi şehrin en popüler semtlerine götürecektir.


Hava

Ağustos, ortalama en yüksek 36°C sıcaklık ile en sıcak ay iken, ocak ise ortalama en yüksek 19°C sıcaklık ile en soğuk aydır.


Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Şehir mübarek Ramazan ayı (tarihler her yıl değişiyor) boyunca kapanıyor. Restoranlar, oruç tutan Müslümanlara saygıdan dolayı kapalı oluyor ve bu süre zarfında açık alanlarda yemek, içmek ve sigara yasaktır.

Dil

Arapça


Elektrik

L Tipi (üç dişli fiş)


Para Birimi

Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi (AED)

Dubai Havalimanları

Dubai Uluslararası Havalimanı

Dubai Uluslararası Havalimanı (IATA: DXB) Dubai’ye hizmet veren ana havalimanı ve yolcu trafiğine göre Birleşik Arap Emirlikleri ve dünyanın en işlek havalimanlarındandır. Aynı zamanda yolcu trafiğine göre dünyanın 3. en işlek havalimanı, dünyanın en yoğun 6. kargo havalimanıdır. Airbus A380’lerin en çok kullanıldığı merkez ve sadece iki pisti ile faaliyet gösteren en işlek havalimanıdır. 2015’te DXB, 78 milyon yolcu ağırlarken, 2,51 milyon ton kargo taşınmasına aracılık etmişti. Ayrıca bu havalimanında 2015’te 403,517 uçuş hareketi kaydedilmişti.
.
Dubai Uluslararası Havalimanı, El Garhud ilçesinde yerleşiyor, Dubai’nin 2.5 deniz mili (4.6 km) doğusunda ve 2,900 hektar (7,200 dönüm) alana yayılmıştır. Havalimanı Dubai Airports Company tarafından işletiliyor ve Dubai’nin uluslararası hava yolu Emirates ve flydubai’nin de ana merkezidir. Havalimanında üç terminal bulunuyor ve yıllık 90 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahiptir. Terminal 3 zeminine göre dünyanın ikinci en büyük binası ve dünyanın en büyük havalimanı terminalidir. Ocak 2016 itibariyle bu havalimanından dünyanın altı kıtasına 140 hava yolu şirketi tarafından 270’ten fazla destinasyona haftalık 7,700 uçuş yapılıyor.
 

Kara Ulaşımı

Kara Yolu

Havalimanına ulaşım D 89 yolu yolu ile yapılıyor. En uzun şehir içi yollardan biri olan D 89, Deira Corniche’de başlıyor ve D 85’e (Baniyas Yolu) dikey olarak devam eder. Deira’dan güneydoğuya doğru Dubai Uluslararası Havalimanı’na devam eden yol, havalimanını geçince E 311 (Emirlikler Yolu) ile kesişiyor.
 

Metro

Havalimanına Dubai Metrosu ulaşım sağlıyor. Dubai Metrosu’nun iki hattından biri havalimanından diğeri ise yakınından geçiyor. Kırmızı Hattın Terminal 3 ve Terminal 1’in her birinde bir istasyonu bulunuyor. Hatlar cuma günü hariç her gün 06,00 ile 23,00 arasında çalışıyor. Cuma günü ise 13,00 ile gece yarısına kadar. Bu saatler kutsal Ramazan ayı süresince değişiyor. İstasyonlar her iki terminalin de ön kısmında yer alıyor ve gelişler kısmından direkt olarak ulaşılabilir.
Yeşil Hattın ise Havalimanı Free Zone yakınında bir istasyonu var ve yolcular buradan Terminal 2’ye bağlanabiliyor.
 

Otobüs

RTA tarafından işletilen Dubai Otobüsleri, çoğu Deira’ya olmak üzere şehre birkaç güzergah üzerinden ulaşım sağlıyor. Bu otobüsler Havalimanı Ulaşım Alanı ile her terminalin geliş bölgelerinden ulaşmak mümkün.

Terminal 1 ve 3 ile Terminal 2 arasında transfer yapacak yolcular çok sık hareket eden terminaller arasın hat otobüslerini kullanabilir.
Otobüs durakları ise Terminal 1, 2 ve 3’ün karşısında yer alıyor. 4, 11, 15, 33 ve 44 numaralı otobüsler Terminal 1 ve 3’e ulaşım için kullanılabilir. 2 numaralı otobüs ise Terminal 2’ye ulaşım için kullanılıyor. Dubai Uluslararası Havalimanı Otobüsleri ise şehir ve 80’den fazla otele klimalı yolculuk sunar.
 

Taksi

Havalimanında hükümetin sahip olduğu Dubai Taksi Ajansı tarafından 24 saat hizmet veren taksiler bulunuyor. Bu taksiler her terminalin geliş kısmında yer alıyor. 

En Uygun Dubai Uçak Biletleri

Dubai Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Wizz Air Hungary Bükreş - Dubai 742.98 TL
Royal Jordanian İstanbul - Dubai 1190.20 TL
Pegasus İzmir - Dubai 1393.00 TL
Pegasus İstanbul - Dubai 1421.00 TL
Pegasus Trabzon - Dubai 1421.00 TL
Pegasus Hatay - Dubai 1727.83 TL
Pegasus Antalya - Dubai 1933.00 TL
Royal Jordanian Kahire - Dubai 2004.18 TL
Pegasus Adana - Dubai 2055.75 TL
Pegasus Bodrum - Dubai 2210.15 TL
Pegasus Dalaman - Dubai 2491.55 TL
Pegasus Lefkoşe - Dubai 2525.15 TL
Pegasus Gaziantep - Dubai 2563.74 TL
Pegasus Ankara - Dubai 2748.80 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Dubai 4342.18 TL

Dubai Yönüne Uçan Havayolları

Dubai Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  29°C
 • açık
  Paz
  açık
  28°C
 • açık
  Pzt
  açık
  27°C
 • açık
  Sal
  açık
  28°C
 • açık
  Çar
  açık
  27°C

Haritada Dubai

Dubai Yönüne Uçuşlar