İstanbul Dalaman Uçak Bileti

İstanbul - Dalaman Uçuşu

Min Fiyat 320 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Anadolu Jet
En Çok Uçuş Yapan Firma Anadolu Jet
Dalaman Yerel Saat 15:58
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 470 KM

İstanbul - Dalaman Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Dalaman Uçak Biletleri

İstanbul - Dalaman Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Dalaman Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Anadolu Jet İstanbul - Dalaman 19 Şubat 2023 320 TL
Anadolu Jet İstanbul - Dalaman 17 Şubat 2023 320 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 11 Mart 2023 320,99 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 30 Mart 2023 320,99 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 06 Şubat 2023 322,99 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 05 Nisan 2023 322,99 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 10 Haziran 2023 424 TL
Anadolu Jet İstanbul - Dalaman 08 Haziran 2023 424 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 28 Eylül 2023 424 TL
Anadolu Jet İstanbul - Dalaman 24 Eylül 2023 424 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 16 Mart 2023 424 TL
Anadolu Jet İstanbul - Dalaman 14 Ekim 2023 424 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 14 Mart 2023 424 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 13 Mart 2023 424 TL
Anadolu Jet İstanbul - Dalaman 13 Ekim 2023 424 TL

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Dalaman Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Dalaman uçak bileti Dalaman havalimanı şehir merkezine 6 km uzaklığındadır. Bu nedenle birçok farklı ulaşım yöntemi ile ulaşmak mümkündür.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ücretleri oldukça yüksektir. Bu nedenle taksiyle uzak mesafelere gitmek biraz masraflı olabilir. Bu nedenle taksici ile önceden pazarlık yapmanız daha uygun olacaktır. 24 saat hizmet veren taksiler, terminallerin önünde bulunmaktadır.


Havaş ile Şehir Merkezine Ulaşım

Mutaş ve Havaş firmasıyla da, belirli güzergahlara servis hizmeti alınmaktadır. Belirli güzergahlara servisi olan bu iki firma, uçak saatlerine göre hizmet vermektedir.


Araç Kiralama ve Transfer

Havalimanından araç kiralama hizmeti yerli ve yabancı turistlerin en sık tercih ettiği yöntemdir. Daha ekonomik olan ve birbirinden güzel koyları gezmenizi mümkün kılan araç kiralama ücretleri günlük 70 liradan başlamaktadır. VIP transfer ile de belirli bir ücret karşılığı havalimanına ulaşımınızın sağlanması mümkündür. 

Dalaman Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  8°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  13°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  9°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  9°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  9°C

Haritada Dalaman