Dalaman Uçak Bileti

En Ucuz Dalaman Uçak Biletleri

Dalaman Hakkında

Dalaman Turizm başkenti olan Muğla, Fethiye, Bodrum, Dalaman, Marmaris, Datça gibi birbirinden büyüleyici tatil beldelerine sahiptir. Her mevsim popüler olan bu tatil cennetine dünyanın dört bir yanında turist akını vardır ve birçok turist de yerleşik yaşamı tercih etmiştir.

Bodrum, Marmaris, Güllük ve Fethiye de bulunan limanları ile oldukça önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Muğla’da iki havalimanı vardır. Biri Bodrum, biri de Dalaman’da bulunmaktadır ve uluslararası uçuşlar da yapılmaktadır. Yabancı yerleşik turistlerin sayısının çok olması nedeniyle, havalimanlarının iki adet olmasını gerektirmiştir.

Bu şirin ile birçok farklı ilden direkt olarak uçuş gerçekleştirilmektedir. Ayrıca karayolu ve deniz yolu ile de ulaşım vardır. Sezon haricinde en ucuz uçak bileti bulan öğrenciler, genelde ailelerini ziyaret etmek için havayolunu tercih etmektedir. 


Muğla Turistik Değerler

Güneyinde Akdeniz bulunan Muğla, Ege ve Akdeniz’in buluştuğu çok özel bir coğrafi konumdadır. Bu nedenle yaz turizmi çok gelişmiştir.

Yerli ve yabancı turistler, yaz  mevsiminde en çok tercih edilen Bodrum ve diğer beldeleri tatil amaçlı tercih etmektedir. Bodrum Kalesi, antin çağdan kalan tiyatro ve daha onlarca tarihi kalıntı, hem tatil hem kültür turizmi yapmak isteyenler için idealdir. Ayrıca tekne turları ile gezilen koylar oldukça popüler aktivitelerdendir.

Muğla turizm şehri olduğu için yaz aylarında uçak bileti bulmak oldukça zordur. Bu nedenle erken rezervasyonlar çok yoğundur. Erken rezervasyon ile en uygun uçak bileti bulunması mümkündür. Tatil amaçlı sezonluk tercih edilen Muğla’ya üniversite eğitimi alan öğrenciler de seyahat etmektedir.

Yamaç paraşütü, kıyı turizmi, Akdeniz mutfağı ve daha birbirinden farklı aktiviteleri ile her an yaşayan bir şehir olan Muğla, Bodrum ve Marmaris gibi beldelerin ünlü gece hayatı ile oldukça sevilen bir şehirdir.

Muğla Dalaman Havalimanı Hakkında

1989 yılından beri hizmet veren Dalaman Havalimanı, CAT 1 niteliklerine sahiptir. Hava Meydan Komutanlığı ile ortak kullanılır ve 1. Hava Kuvvetleri Komutanlığı olan Balıkesir’e bağlıdır

9.343.000 metrekare kurulu alana sahip olan havalimanında 21 uçak kapasiteli apron bulunmaktadır. Yılda 10 milyon yolcu kapasitesi olan havalimanında iç ve dış hatlar terminali, CIP ve VIP  binaları bulunmaktadır. Yıl boyunca İstanbul ve Londra’ya uçuşlar yapılmaktadır. Sezon da ise, hemen hemen tüm Avrupa ülkelerine uçuş yapılmaktadır.

Dalaman havalimanı, şehrin güney kısmında yer almaktadır. Bu nedenle merkeze uzaklığı 6 km olduğundan konaklama konusunda birçok alternatif bulabilirsiniz.

Havalimanına en yakın oteller;
  • SPA Thermal Hotel,
  • Müjgan hanım konağı
  • Burç Hotel,
  • Dalaman Airport Lykia Resort,
  • Villa Turgut

Dalaman Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dalaman havalimanı şehir merkezine 6 km uzaklığındadır. Bu nedenle birçok farklı ulaşım yöntemi ile ulaşmak mümkündür.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ücretleri oldukça yüksektir. Bu nedenle taksiyle uzak mesafelere gitmek biraz masraflı olabilir. Bu nedenle taksici ile önceden pazarlık yapmanız daha uygun olacaktır. 24 saat hizmet veren taksiler, terminallerin önünde bulunmaktadır.


Havaş ile Şehir Merkezine Ulaşım

Mutaş ve Havaş firmasıyla da, belirli güzergahlara servis hizmeti alınmaktadır. Belirli güzergahlara servisi olan bu iki firma, uçak saatlerine göre hizmet vermektedir.


Araç Kiralama ve Transfer

Havalimanından araç kiralama hizmeti yerli ve yabancı turistlerin en sık tercih ettiği yöntemdir. Daha ekonomik olan ve birbirinden güzel koyları gezmenizi mümkün kılan araç kiralama ücretleri günlük 70 liradan başlamaktadır. VIP transfer ile de belirli bir ücret karşılığı havalimanına ulaşımınızın sağlanması mümkündür. 

En Uygun Dalaman Uçak Biletleri

Dalaman Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolu Jet İstanbul - Dalaman 892,39 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Dalaman 996,27 TL
Türk Hava Yolları Tokat - Dalaman 1.071,32 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Dalaman 1.226,54 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Dalaman 1.258,83 TL
Türk Hava Yolları Zonguldak - Dalaman 1.299,42 TL
Türk Hava Yolları Elazığ - Dalaman 1.317,45 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Dalaman 1.321,04 TL
Anadolu Jet Erzincan - Dalaman 1.354,38 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Dalaman 1.359,63 TL
Türk Hava Yolları Alanya - Dalaman 1.373,62 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Dalaman 1.443,58 TL
Türk Hava Yolları Rize - Dalaman 1.545,16 TL
Anadolu Jet Samsun - Dalaman 1.591,21 TL
Anadolu Jet Trabzon - Dalaman 1.591,21 TL

Dalaman Yönüne Uçan Havayolları