Podgorica Uçak Bileti Al

Podgorica Uçak Bileti Fiyatları

Podgorica Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Podgorica arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Podgorica uçak bileti fiyatı 2.631,68 TL kadardır.
Podgorica havalimanı Podgorica uçuşlarında kullanılır.

Podgorica Hakkında

Podgorica Karadağ’ın başkentidir. Bir diğer ismi ile Podgoritsa olarak bilinmektedir. Kelime anlamı olarak “Gorica’nın altındaki alan” demektir. 378.000 kişilik nüfusu ile Karadağ’ın en büyük şehridir. Şehir 1946’da II. Dünya Savaşı sırasında ve 1999’da NATO kuvvetlerinin bombalaması sebepleri ile ciddi tahribata uğramıştır. Tarihi boyunca uzun bir süre Osmanlı ve ardından 1946 ve 1992 yılları arasında Yugoslavya hakimiyetinde olan Karadağ 2006 yılında tam bağımsızlığına kavuşmuştur. Birçok kültürün etkisinde var olmuş Karadağ sahip olduğu kültürel zenginlikleri günümüze kadar korumuştur. Konum olarak Karadağ’ın merkezinde, İşkodra Gölü’nün kuzeyinde yer almaktadır. Podgorica’nın tam ortasından Moraca ve Ribnica nehirleri geçmektedir. İklim olarak Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. İklimi nedeniyle de Podgorica’yı gezmek için en uygun zaman Mayıs ile Haziran, Eylül ile Ekim ayları olacaktır. Podgorica’da genel itibari ile üç din grubu mevcuttur. Bunlar: Ortodoks Hristiyanları, Sünni Müslümanlar, Katolik Hristiyanlar. Nüfus çokluğu olarak en çok mensubu olan Ortodoks Hristiyanlarıdır. Podgorica’nın ekonomisini endüstri ve ticaret oluşturmaktadır. Podgorica’da toplu taşımayı otobüsler oluşturmaktadır. Şehirde ulaşım için taksi de tercih edilmektedir. Podgorica’yı gezmek için Türkiye’den direkt olarak mevcut olan Podgorica uçak seferleri ile uçuşunuzu sağlayabilirsiniz.

PODGORİCA’DA GEZİLECEK YERLER

Podgorica birçok kültüre ev sahipliği yapmış olması sayesinde her kültürden izler barındırmaktadır. Bu kültürel izleri görüp tarihi yeniden yaşamak için siz de hemen bilet.com’dan Podgorica uçak bileti alabilirsiniz. Podgorica için gezebileceğiniz yerlere gelin birlikte göz atalım.
 • Stara Varos(Eski Türk Şehri): Şehrin Osmanlı hakimiyetinde olduğu zamanlardan günümüze ulaşan tarihi bir bölgedir. Osmanlı izlerini taşımaktadır. Görülmeye değer bir yerdir.
 • Milenyum Köprüsü: Moraca nehri üstünde yer alır. Eski ve yeni şehri birbirine bağlar. Şehri ziyarete gelen tüm turistler bu köprüde mutlaka fotoğraf çekinmektedirler. Siz de burada çekineceğiniz fotoğraflarla anılarınızı süsleyebilirsiniz.
 • Ribnica Köprüsü: Milenyum köprüsüne göre daha eski bir tarihe sahip köprüdür. Romalılar zamanında yapılmıştır. Osmanlı hakimiyetinde de yenilenmiştir. Bu sebeple de Adzi Paşa Köprüsü olarak da bilinmektedir.
 • Hercegovacka caddesi
 • Petrovic Sarayı: İçerisinde hem tarihi yapı hem de müze ve galeriler barındıran bir tarihi yapıttır.
 • Aziz George Kilisesi: Gorica Tepesi’nin yamacında yer almaktadır. 10. yüzyılda yapılan şehrin en eski kilisesi özelliğini taşımaktadır. 
 • İsa’nın Dirilişi Katedrali
 • Niagara Şelalesi: Bu ismi okuduğunuz zaman Amerika’da yer alan şelale ile karıştırmayın. Burası manzarası çok güzel yapay bir şelaledir.
 • Kral Parkı
 • Ostrog Manastırı

 PODGORİCA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Hem güvenli hem konforlu uçuşunuz için bilet.com’u kullanarak biletinize dakikalar içinde sahip olabilirsiniz. Birkaç tık uzağınızda olan geziniz için Podgorica uçak bileti fiyatları karşılaştırması yaparak hemen yolculuğa çıkabilirsiniz.
 
Podgorica, Karadağ’ın başkenti olan bir şehirdir. Ribnitsa ve Moraça ırmaklarının birleştiği noktaların yakınlarında bulunmaktadır. Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olduğu için nüfus oranı hızlı bir şekilde artmaktadır.  Şehir nüfusuna bakıldığında kırsal bölge ile beraber bizleri 185.000 kişi karşılamaktadır. son yıllarda oldukça artan bir nüfus sayısına sahiptir. şehir içinde 20 adet semt bulunmaktadır. Kente kültürel açıdan bakıldığında Osmanlı döneminde yapılan bir saat kulesi bir cami ve birkaç ev bulunmaktadır. tarihi yaşatmak amacıyla şehir içinde dikilmiş olan birçok anıt vardır. bunların yanı sıra şehir içinde müze, tiyatro ve spor merkezleri bulunmaktadır. kente yakın bir alanda Moroca ve Cijevna kanyonları Zeta ve Sitnica nehirleri ve Skadar Gölü bulunmaktadır. Şehrin balonlarla süslendiği için oldukça güzel bir panoramik görüntünün oluşması sağlanır.

En Uygun Podgorica Uçak Biletleri

Podgorica Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Air Serbia Kopenhag - Podgorica 2.631,68 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Podgorica 2.726,55 TL
Türk Hava Yolları Erzurum - Podgorica 4.393,51 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Podgorica 5.079,74 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Podgorica 5.111,54 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Podgorica 5.168,34 TL
Türk Hava Yolları Adana - Podgorica 5.182,95 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Podgorica 5.243,39 TL
Türk Hava Yolları Dalaman - Podgorica 5.309,87 TL
Air Serbia Atina - Podgorica 10.462,5 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Podgorica 26.753,57 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Podgorica 40.448,28 TL

Podgorica Yönüne Uçan Havayolları

Podgorica Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  -0°C
 • açık
  Per
  açık
  -1°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  1°C
 • açık
  Cmt
  açık
  2°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  4°C

Haritada Podgorica

Podgorica Yönüne Uçuşlar