Hopa Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Hopa XHQ

Kuruluş Tarihi

2007

Yolcu Sayısı

598891

Uçak Trafiği

598891

Havalimanı Telefonu

+ 995 (422) 23 51 0

Merkeze Uzaklık

101 km

Bulunduğu Şehir

Artvin

Hopa Havalimanı Hakkında

Hopa havalimanı Gürcistan'ın güneybatısında yer alan bir hava terminalidir. Ülkenin Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olarak yer alan Batum’da yer alan havalimanıdır. Şehrin yaklaşık olarak iki km güneyinde bulunmaktadır.
Artvin Hopa ilçesinin kuzeydoğusunda bulunan hava terminali Gürcistan’da faaliyet gösteren üç havalimanından bir tanesidir. Yolcu kapasitesi olarak yıllık 600 bin yolcu taşıyabilen Hopa Havalimanı, sivil havacılık hizmeti vermektedir. Bu havalimanı üzerinden yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı hizmeti verilmektedir. İki ülke tarafından ortak kullanılan havalimanı bu bölgenin kalkınması için ortak projeler arasında gösterilmektedir. Hopa havalimanı 2007 yılından beri yolculara kesintisiz olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Şehir Merkezine Ulaşım

Artvin şehrinde havalimanı hizmeti yer almamaktadır. Ulaşım, Trabzon, Erzurum ve Hopa Tesisi üzerinden yapılmaktadır. Batum şehrinden gerçekleştirilen uçuşlar yurtiçi statüsünde sayılmaktadır.

Otobüs Ulaşım
Artvin şehrine ulaşım yılın belirli zamanlarında son derece zorlu olabilmektedir. Şehrin coğrafik yapısı nedeniyle virajlı yol yapısı yolcuğu zorlu hale getirebilmektedir. Yolculuk esnasında bu detaylara dikkat etmenizi sizlere öneriyoruz. Trabzon, Erzurum ve Batum üzerinden Artvin’e çok sayıda otobüs kalkmaktadır. Ulaşım konusunda dilediğiniz firmayı seçerek istediğiniz yere gidebilirsiniz. Artvin şehri sahip olduğu manzarası ile yoluculuğunuzu keyifli hale getirecektir.

Havaş Ulaşımı
Batum havalimanı üzerinden servisler Hopa’ya kadar hizmet vermektedir. Her uçuş uygulamasından sonra yolculara servis hizmeti verilmektedir. Batum’dan kalkış yapan servisler Hopa Limanı güzergâhını izleyerek yolculuğunu yapmaktadır. Hopa ilçesinden sonra ulaşım hatlarını kullanarak şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi
Bu bölgede ulaşım konusunda yolcular taksileri pek fazla tercih etmemektedir. Bununla beraber ilçe üzerinde taksi seçeneklerinden yararlanan kişilerde yer almaktadır.

Araç Kiralama
Araç kiralama hizmetinden yararlanan pek çok yolcu yer almaktadır. Özel firmalar aracılığı ile kiralamak istediğiniz araç sayesinde şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Bununla beraber aracınızla muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz. İlçe üzerinde araç kiralama hizmeti veren pek çok firma yer almaktadır.

Hopa Havalimanı'na Ulaşım

Artvin’de havalimanı yer almamasından dolayı. Ulaşım, Trabzon ve Erzurum havalimanları kullanılarak yapılmaktadır. Bununla beraber yolcu uygulamaları için Batum Havalimanı’nın Hopa tesisleri yolculara hizmet vermektedir. İlçenin en yakın havalimanı olarak bulunan Batum Havalimanı’nın uzaklığı ise 101 km olarak yer almaktadır. Batum şehri kullanılarak yapılacak olan uçuşlar yurtiçi statüsünde sayılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir pasaport kullanımına gerek kalmamaktadır.
Havaş ulaşımında faydalanmak için Batum’a gitmeniz gerekmektedir. Artvin şehir merkezi üzerinden HAVAŞ servisleri bulunmamaktadır. Hopa Limanı’nda yer alan servislerle bu bölgelere rahatlıkla gidebilirsiniz. Trabzon Havalimanı’na gitmek istiyorsanız otobüs firmaları vasıtasıyla ulaşım yapabilirsiniz.
Otobüs yolculuğu da havalimanına gitmek için farklı seçenekler arasında yer almaktadır. Şehir merkezinde faaliyet gösteren firmalarla iletişime geçerek otobüslere binebilir ve havalimanına gidebilirsiniz. Hopa havalimanına ulaşmak için araç kiralama uygulamaları da sıklıkla tercih edilmektedir. Hava ulaşımı konusunda kaliteli hizmet veren Hopa havalimanı özellikle yerli ve yabancı turistlerin gözde yerleri arasındadır.

Havalimanı Bilgileri

Trabzon Havalimanı ülkemizde denize paralel olarak bulunan havalimanları arasındadır. Terminal içerisinde farklı alanlarda sosyal mekanlar yer almaktadır. Dış hatlar terminali içerisinde kafe ve bar gibi zaman geçireceğiniz sosyal mekanlar bulunmaktadır.
Batum havalimanı içerisinde farklı alışveriş seçenekleri de sizlerle bir araya gelmektedir. Parfümden alkollü içeceklere farklı alanlarda pek çok ürünü Hopa havalimanı içerisinde kolayca bulabilirsiniz. Yiyecek konusunda da hizmet veren kafeler içerisinde oturabilir ve güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Hopa havalimanı içerisinde Business Class yolcularına özel olarak hazırlanmış bölümlerde dilerseniz günlük gazete ve internet keyfini yaşayabilirsiniz.
Hopa Havalimanı Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Hopa havalimanı uçuşları Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Türk Hava Yolları havayolu firmalarında mevcuttur.
Hopa uçak bileti havalimanları sayfasından bulabilirsiniz.
Hopa havalimanına uğrayan tüm uçaklar arasında sorgulama yaparak, fiyata göre sıralayabilirsiniz.