Bandırma Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Bandırma BDM
Kuruluş Tarihi Yolcu Sayısı
Uçak Trafiği Havalimanı Telefonu
Merkeze Uzaklık  km Havalimanı Adresi

Bandırma - Bandırma Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  11°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  10°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  11°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  12°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  12°C

Haritada Bandırma - Bandırma

Bandırma Havaalanı Uçuşu Olan Firmalar

Bandırma Havalimanı Hakkında

Marmara Bölgesi sınırları içinde yer alan Balıkesir ili çok sayıda gezip görülecek yere sahiptir. Erdek kıyıları bunların içinde yer alır. Erdek’e sadece 22 kilometre uzakta olan Bandırma ise ülkemizin en hacimli ilçelerinden biridir. Feribot yolculuğunun olağan hale geldiği Bandırma’da hava yolu ulaşımı ise çoğunlukla kendisine en yakın olan Balıkesir hava limanı üzerinden gerçekleşir. Ayrıca Edremit Körfez Hava Limanı (Adı sonradan Koca Seyit Havalimanı olmuştur)  da il sınırları içindedir. Bandırma Hava Limanı denildiği zaman akla 6. Ana Jet Üssü’ne bağlı olan askeri pist gelmektedir, fakat bu tesis sivil ulaşıma kapalıdır.

Bandırma Havaalanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Karadan ve denizden çok kolayca ulaşacağınız Bandırma’ya Balıkesir ve Edremit Koca Seyit Hava Limanları yoluyla da ulaşabilirsiniz. Balıkesir’e karayolundan bir saat kadar uzaklıkta olan Bandırma’ya düzenli olarak otobüs seferi bulabilirsiniz. Ayrıca Edremit’e de Balıkesir üzerinden iki saatte ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım
Balıkesir ve Edremit Koca Seyit (Körfez) Havalimalarına bu şehirlerin merkezinden istediğiniz zaman, gece gündüz taksi bulabilir, havalimanlarından şehir merkezine de rahatlıkla taksi ulaşımı ile dönebilirsiniz.

Rent A Car ile Ulaşım
Bandırma büyük ve gelişmiş bir ilçe olduğu için havalimanı ulaşımında kiralık araba kullanmak daha pratik olabilir. Şehir merkezi ile ilgili havalimanlarındaki rent a car ofisleri size gereken kolaylığı göstereceklerdir.

Bandırma’da Gezilip Görülecek Yerler

Bir sahil ilçesi olan Bandırma’da gezilip görülecek yerler merkezin dışındadır. İl merkezi Balıkesir’e 98 kilometre uzaklığı bulunan Bandırma’nın Erdek, Avşa Adası, Marmara Adası, Tatlısu, Kapıdağ Yarımadası ve çevresi, Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı gibi gezilip görülecek yerlere olan uzaklığı da çok değildir. Belkıs (Kyzikos) Harabeleri olarak bilinen eski Roma çağına ait kalıntılar, Daskyleion Ören yeri ve kazılarda bulunan eserler Bandırma Arkeoloji Müzesi’nde görülebilir.
Özellikle Avşa Adası meraklıları için keşfedilmeye değer bir tatil merkezidir. Son yıllarda çok ilgi çekmeye başlayan Marmara Denizi’nin bu güney adası kendi yarattığı şaraplarıyla ünlüdür. Avşa Adası Ayvalık’ın Cunda Adası kadar ünlü olabilme potansiyeline sahiptir.
Balıkesir’e bağlı adalar içinde en büyüğü olan Marmara Adası da çeşitlenen turizm mekanları ve yeni alternatifler arayan turistler için çok iyi bir tatil beldesi olabilir. Adaya gelmeniz bile Marmara’nın serin denizi üzerinden olacaktır. Yemyeşil doğası olan Erdek adaları aynı zamanda küçük köyler şeklindeki yerleşim yerlerine sahiptir.
Ege kültürüne daha yakın olan Bandırma ve çevresinde ot yemekleri ve doğal olarak balık yemekleri ünlüdür. Marmara Adası’na giderseniz hem balık hem de geceleri fırınların yaptığı meşhur gece açmasından yemelisiniz. Çiğ börek çok sevilir. Bandırma Limanı çıkışına sıralanan dükkanlarda bu böreği yemeden ve çay içmeden şehirden ayrılmayın. Tavuk ile yapılan Balıkesir mantısı ve tatlı olarak da höşmerim mutlaka tavsiye edilir.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı İletişim

Tel. Santral: 0(266) 376 12 97 - 376 13 02
Havalimanı Müdürü (Başmüdür): 376 11 59
Faks: 0(266) 376 13 06
Adres: Bostancı Köyü İzmir Çanakkale Yolu Edremit/Balıkesir
Web sitesi: http://www.korfez.dhmi.gov.tr
 

Balıkesir Koca Seyit Havaalanı Genel Bilgiler

Bulunduğu Şehir: Balıkesir
Hizmete Giriş Yılı: 1997
Havaalanı Statüsü: Sivil
ICAO Kodu: LTFD
IATA: EDO
Trafik Tipi: İç Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü: 1,200 m²
Coğrafik Koordinatları: 39°33`37"N, 27°01`27"E
Şehre Uzaklık: Edremit-8k
Ulaşım: Taksi
Yükseklik (AMSL): 51 FT (15.46M)
Otopark Kapasitesi: 80 araç