Kuşadası Uçak Bileti

En Ucuz Kuşadası Uçak Biletleri

En Ucuz Kuşadası Uçak Bileti

Kuşadası

Kuşadası Hakkında

Güneşin güzelliğinin en güzel hissedildiği yerlerden bir tanesi olan Kuşadası, bulunduğu yer ve konumu itibari ile oldukça güzel bir tatil merkezidir. Yumuşak iklimi, temiz kumsalı, lüks otelleri ile turistlerin gözde mekânlarından biri olan ilçe, Aydın iline bağlıdır. Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde, toplam 20 kilometre uzunlukta kıyı şeridine sahip olmaktadır. Kaz dağlarından gelen hava akımı nedeniyle, Ayvalık’tan sonra oksijen bakımından en zengin bölgelerinden biri olmaktadır. Türkiye’de yaz turizminin ilk başladığı şehirlerden biri olan Kuşadası, en yoğun nufüsuna yaz aylarında sahip olmaktadır. Eğer tatillerinizde gezmek, eğlenmek ve dinlenmek istiyorsanız, Kuşadası sizin için en güzel tercih olacaktır. Kuşadası’nın limanının, Yunanistan Sisam adasına yakın olmasından dolayı, burayı ziyaret etmeye gelen turistler için Türkiye’nin ikinci önemli deniz kapısı olmaktadır.


Kuşadası’nın Yöresel Yemekleri

Mezeleri
Kuşadası’nda en sık tüketilen yiyecekler arasında mezeler yer almaktadır. Sarmalardan taze börülcelere, enginardan midye dolmalarına kadar envai çeşit meze, Kuşadası sofralarını şenlendirmektedir.

Ispanaklı gözleme
Kuşadası’nın en önemli meziyetlerinden biri olan ıspanaklı gözleme, geleneksel olarak özel saçlarda ateş üzerinde pişmekte ve müthiş bir lezzetle sunulmaktadır.

Etli nohut
Kuşadası’nda yapılan etli nohut yahnisi, özel güveç kaplarında uzun bir pişirme sürecinden geçmektedir. Bu yemeğin servisi ise acı biber ve sarımsak ile yapılmaktadır.

İncir telemesi
Kuşadası’nda yenebilecek tatlılar arasında incir telemesi mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır.


Kuşadası’nda Gezilecek Yerler

Andız Kulesi
Kuşadası’nın tarihi bir yerleşim yeri olan Andız kulesi, Kuşadası Aydın istikametindeki Atatürk yolu üzerinde bulunmaktadır. Bu kule, Helenistlik dönemde gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır.
 
Güvercin Adası
Güvercin adası, Osmanlı Dönemi’nde kullanılan ve Mora isyanında adalar tarafından gelebilecek saldırıları önlemek için yapılan önemli bir ada konumundadır. Bu ada Genovalılar için stratejik bir öneme sahiptir. Güvercin adasına günümüzde geniş bir çevre düzenlemesi yapılmıştır. Etrafına ve içerisine restoran, kafeterya ve çay bahçeleri açılmıştır. Güvercin adasın da geceleri yapılan ışıklandırma, Kuşadası’na ve ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunmaktadır.

Kurşunlu Manastırı
Manastırın görülmeye değer kalıntıları arasında keşiş odaları, kiler, revir, mutfak, mezarlık, şapel, manastır surları, savunma odaları ve sur mahseni bulunmaktadır.  Manastırın şapelinde yer alan freskler, mutlaka görülmesi gereken güzelliklerdendir.

Kuştur Plajı
Plaj halka açık ve ücretsiz bir plajdır. Kumluk olan sahilde deniz dalgasız ve sakindir. Kuşadası’nın en gözde sahillerinden biri olan kuştuk plajı, su sporları ve plaj voleybolu aktivitelerini seven tatilciler için görülmeye değer yerlerden bir tanesidir.

Dilek Yarımadası
Dilek yarım adası Aydın il sınırları içerisinde yer almaktadır. Dünyada ender bulunan hayvanlardan olan Akdeniz foku, bu yarımadada yaşamaktadır. Bir tarafı masmavi deniz ve bir tarafı yeşillerle dolu dilek yarım adası, ziyaretçilerini büyüleyen güzel mekânlardan bir tanesidir.


İklimi

Ilıman ve sıcak bir iklim hâkim olmaktadır. Kuşadası kış aylarında çok fazla yağış görmektedir.  Temmuz ayı yılın en sıcak aylarından biri olmakta ve ortalama sıcaklık 24,9 dereceye kadar çıkmaktadır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 8,8 derece olmaktadır.


Ulaşım

Kuşadası’nda Havalimanı olmadığı için ulaşımı İzmir, Bodrum ve Dalaman havalimanlarını kullanarak sağlayabilirsiniz. Kuşadası’nın İzmir Havalimanına uzaklığı 95 km, Bodrum Havalimanına uzaklığı 185 km, Dalaman Havalimanına uzaklığı ise 260 km’dir.

Havaş
İzmir havalimanından Kuşadası’na Havaş seferleri ile ulaşmak mümkündür.  İzmir Havalimanı-Kuşadası  ücretleri 20 TL dir.

Otobüs
Dış hatlar A otobüs parkında bulunan servis aracı ile 50 dakikada Kuşadası’na ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, 204 nolu otobüs ile İzmir otogara gidebilir ve otogardan Kuşadası’na giden firmaların araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Uygun Kuşadası Uçak Biletleri

Kuşadası Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Kuşadası Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  17°C
 • açık
  Cum
  açık
  14°C
 • açık
  Cmt
  açık
  14°C
 • açık
  Paz
  açık
  15°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  16°C

Haritada Kuşadası