Uşak Uçak Bileti

Uşak Hakkında Bilgiler

Ülke
Türkiye
Telefon Kodu
276
Plaka Kodu
64
Yüz Ölçümü
5.555
Nüfus
373
Zaman Dilimi
Europe/Istanbul

Hızlı Erişim

Uşak Yönüne Uçan Havayolları

Uşak Hakkında

Uşak Uçak Bileti

Antik dönemden kalan bir şehir olan Uşak, kültürel açıdan oldukça önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Kalkeotik dönemden kalan birçok tarihi kalıntı sayesinde bölgeye çok sayıda turist akın etmektedir.

Yörük zeybeği ile meşhur olan Uşak, kilimcilik konusunda da başarılı işlere imza atmıştır. Eğitim açısından birçok kurum bulunan ilde, tekstil ve deri ürünleri üretilmektedir ve oldukça önemlidir. 2006 yılında açılan Uşak üniversitesi, bölgenin nüfusunu arttırmıştır ve ekonomik yönden biraz da olsun gelişmeye başlamıştır.

Yazları sıcak geçen Uşak ikliminin kışları soğuk ve serttir. İç Anadolu ve Ege Bölgesinin geçiş alanında bulunan bölgede, iklim de bir geçiş iklimidir.

Ulaşım için karayolu, havayolu ve demiryolu kullanılabilmektedir. Havalimanı birçok kişinin işini kolaylaştırmış olsa da en ucuz uçak bileti kampanyaları da etki göstermediğinden havalimanı kapatılmıştır.

Türkiye’nin ilk şeker fabrikası Uşak ilimizde hizmet vermeye başlamıştır. Karun Hazineleri ile bilinen bu şehir, 60’lı yıllardan beri birçok uluslararası davada Karun’un hazinelerinin büyük bölümünü geri alabilmiş ve müzede sergilemiştir.

Tarihi açıdan büyük bir öneme sahip olan Uşak, turistik açıdan hak ettiği ilgiyi görememektedir. Bu nedenle bölgede yapılan birçok atılımın sonuç vermesi beklenirken, kentin azalan nüfusu bu tabloyu biraz daha zor hale getirmektedir.


Uşak Turistik Değerler

Bizans döneminden kalan ve çeşitli ziynet eşyaları, Karun hazinelerinin sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesi oldukça önemli bir yerdedir.

Şehrin kültürel zenginliğini daha iyi öğrenebilmeniz için Atatürk ve Etnografya müzesi ilk ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Uşak, Ulubey kanyonu, kaplıcaları ve göletleri ile meşhurdur. Kaplıca turizmi için Pamukkale kadar olmasa da, çok fazla tercih edilen bir şehrimizdir.

Uçak seferleri yapılırken en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, bölgeyi ziyaret edenler, kaplıcaları ve diğer turistik yerleri beğenmiştir.

Uşak bölgesinde yöresel lezzetler olarak, Ulubey döndürmesi, Çömlek eti, tahin katmeri, döndürme, alacante, demir tatlısı, et basması ve tarhana çorbası oldukça meşhurdur.

Uşak’la bütünleşmiş olan eşme kilimleri, pelüş battaniyeler ve kilimlerden mutlaka satın almalısınız. Şehrin tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleri size iyi vakit geçirmeniz için şık bir esinti gibi gelecektir. 

Uşak Havalimanı Hakkında

Uşak havalimanı, şehre 4 km uzaklığındadır. Havalimanının merkeze yakın konumu oldukça büyük bir avantaj olsa da, talep azlığı nedeniyle havalimanı uçuşları iptal edilmiştir.

Uçak yolu ile seyahat etmek isteyenler, Kütahya havalimanını kullanmaktadır. 2011 yılına kadar çeşitli tarihlerde açılıp kapanan havalimanı, 2014 yılında İstanbul Uşak seferleri düzenlemeye başlanmıştır.

Havalimanına yakın oteller ;
 • Ramada Uşak,
 • Otel Şahlan,
 • Yucel Hotel,
 • Otel Dülgeroğlu,
 • Özgöbek Rönesans Hotel
Uşak havalimanından şehir merkezine birçok farklı ulaşım aracı ile ulaşma imkanı vardır ve 5 – 10 dakika içinde şehir merkezine ulaşılabilmesi mümkündür.

Havalimanından İstanbul’a uçuşlar düzenlenmektedir ve belirli saatler dışında havalimanında hizmet verilmemektedir. Bu nedenle sık sık tercih edilen Kütahya Zafer havalimanı kullanılmaktadır. 

Uşak Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı şehir merkezine ulaşım 4 km’dir ve taksi ve belediye otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından servis hizmeti bulunmamaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminallerin önünde uçak geliş gidiş saatlerine uygun olarak taksiler beklemektedir. Taksi için 0276 253 30 88 numaralı telefondan çağrı yapabilirsiniz.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti olmadığı için, merkezden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 0276 227 50 07 numaralı telefondan kiralık araç taleplerinizi iletebilir, şoförlü ya da şoförsüz araç kiralama hizmeti taleplerinizi iletebilirsiniz. 

Uşak Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Uşak arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Uşak havalimanı Uşak uçuşlarında kullanılır.

Uşak Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  15°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  12°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  14°C
 • açık
  Çar
  açık
  16°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  18°C

Haritada Uşak

Uşak Havalimanları

Uşak Araç Kiralama Konumları