Manila Uçak Bileti

En Ucuz Manila Uçak Biletleri

Manila Hakkında

Manila, Filipinlilerin başkenti olarak bilinen bir yerdir. Şehrin doğu kıyısında bulunan en büyük adalarından biri de Luzon'da Manila Bay adasıdır. Şehir nüfusuna bakıldığında bizleri 10 milyonluk kişi karşılamaktadır.  Gün geçtikçe gelişen ve kendini geliştiren bu şehir modern bir görünüm almaktadır. Filipinlerin en büyük ikinci şehri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin başkentinden daha popüler bir yapıya sahiptir. Şehir ismini tropikal kuşaktaki kıyı ve bataklıklardan yetişen bir bitki cinsinden aldığı bilinmektedir. Geçmiş zamanda savaş sırasında oldukça tahrip edilen şehir zamanla kendini yenileyerek bağımsızlığını ilan etmeyi başarmıştır. Şehir kendini kültürel ve ekonomik alanda da kanıtlamayı başarmıştır. Çeşitli başarılara imza atan şehirde de zamanla nüfus artışları yaşanmış ve sık ziyaret edilir bir alan haline gelmiştir.

Manila Havalimaları

Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı

Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı (IATA: MNL), Manila ve çevresindeki metropoliten alanına hizmet veren havalimanıdır. Manila’nın yaklaşık 7 kilometre güneyinde, Makati’nin güneybatısında ve Pasay ve Parañaque şehirlerinin sınırında yerleşiyor. Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı, Filipinler’e gelen uluslararası yolcular için ana giriş kapısı ve AirAsia Philippines, AirAsia Zest, Cebgo, Cebu Pacific, PAL Express ve Philippine Airlines hava yolu şirketleri için de merkez görevini görüyor. Havalimanı Ulaştırma Bakanlığı’nın bir bölümü olan Manila Uluslararası Havalimanı Müdürlüğü (MIAA) tarafından yönetiliyor.


Kara Ulaşımı

Terminaller Arası Ulaşım

Manila Uluslararası Havalimanı Müdürlüğü, her dört terminalden de yolculuklarına devam edecek, diğer terminale geçecek yolcular için mekik otobüsleri hizmeti sunuyor.

Mekik otobüsleri gündüz saatlerinde her 15 dakikada bir kalkıyor, ancak yolculardan bu sistemi kullanmak için pasaport kontrolü geçmeleri isteniyor.

Philippine Airlines, Terminal 2 ve 3 arasında PAL Express ile yolculuklarına devam edecekler için hava sahası kısmında mekik otobüsleri çalıştırıyor.


Dış Bağlantılar

Otobüs

Metro Manila’nın çeşitli noktalarından havalimanına dokuz otobüs güzergahı çalışıyor. Sekizi Epifanio de los Santos Avenue’den (EDSA) geçerek, biri ise Circumferential Road 5’den (C-5) geçerek çalışıyor.


Jeepney

Dört terminalin hepsinde de Parañaque ve Pasay giden jeepneyler hizmet veriyor.


Demiryolu

Her ne kadar direkt olmasa da havalimanına raylı sistem bağlantısı var: Havalimanına Manila LRT Hat 1’in Baclaran istasyonu ve Filipinler Ulusal Demiryolları’nın Nichols istasyonu hizmet veriyor. MIAA tarafından işletilen mekik otobüsü de Terminal 3 ile Taft Avenue MRT İstasyonu arasında ulaşımı sağlıyor.

Gelecekte ise LRT Hat 1’in uzatılmasıyla yeni istasyon Manila Uluslararası Havalimanı istasyonu, yine de direkt olmasa da havalimanını LRT-1’e bağlayacak. Ayrıca Terminal 3’ü direkt olarak Baclaran’a bağlayacak LRT Hat 1’in dört istasyonluk ilavesi de teklif ediliyor.


Yol

Terminal 3’e, Sales Interchange’ın Andrews Avenue bağlanması ile South Luzon Expressway üzerinden ulaşım sağlanıyor. Terminal 1’e ise ulaşım Roxas Boulevard-NAIA Road’dan Ninoy Aquino Avenue üzerinden.

En Uygun Manila Uçak Biletleri

Manila Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Oslo - Manila 6.750,14 TL
Kuwait Airways İstanbul - Manila 8.793,11 TL
Qatar Airways İstanbul - Manila 9.389,66 TL
Singapore Airlines İzmir - Manila 10.767,75 TL
Türk Hava Yolları Beyrut - Manila 13.816,52 TL
Emirates Dammam - Manila 22.127,03 TL

Manila Yönüne Uçan Havayolları