Konya - İstanbul Uçak Bileti

Konya - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Konya Uçak Bileti

Konya Hakkında

Türkiye’nin 41.000 kilometre kare alanı ile en geniş ili olan Konya, aynı zamanda devasa ovası ile ülkenin tahıl deposudur. Bu özelliklerinin yanı sıra, tarihi, kültür yapısı ve ruhani özellikleriyle de lider konumunda bulunan şehirlerinden biridir.

Ekonomik alanda da Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Konya’nın dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biri olduğu bu nedenle bölgede bulunan Çatalhöyük dünya miras listesinde yer almaktadır. Mutfak kültürü oldukça zengin olan ilin başlıca lezzetleri: etli ekmek, bamya çorbası, Mevlana böreği,  fırın kebabıdır. Konya’nın simgesi ise şüphesiz Mevlana’dır.

Bunun yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Şehrin tarihi tarih öncesine dayanır. Bölgede sırasıyla; Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Büyük İskender, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı egemen olmuşlardır.

Şehirde özellikle Selçuklu dönemi eserleri göze çarpar. Şair, düşünce adamı ve mutasavvıf bir kişilik olan Mevlana’nın öncüsü olduğu Mevleviliğin şehri olan Konya, hemen her köşesinde bu mistik havayı ziyaretçilerine sunar. Türkiye’nin en çok ziyaretçi akınına uğrayan illerimizden olan Konya’ya kolayca en ucuz uçak bileti ile uçmak mümkündür.


Konya Turistik Değerler

Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Beyşehir gölü üzerinde irili ufaklı 33 adaya sahip bir doğa harikasıdır. Beyşehir aynı zamanda Türkiye’nin en büyük milli parkına sahiptir. 1993 yılında koruma altına alınan Beyşehir gölü milli parkı görülmesi gereken bir yerdir.

Yine Beyşehir ilçesinde bulunan Körükini mağarası, Derebucak beldesindeki Balatini mağarası,  güvercinlik mağarası. Konya da gezilecek yerler saymakla bitmez desek yeridir. Ünü ülke dışına taşmış olan Mevlana müzesi başta olmak üzere, Nasrettin hoca türbesi, Akşehir gölü, meram bağları, ince minareli medrese,  İvriz Hitit eserleri. Konya’nın büyüleyici tarihi dokusunu gözler önüne seren eserlerin seçkin örneklerinden biri, Selçuklu köşkü.

Konya arkeoloji müzesi, Alaaddin camii, İnbaşı cami. En ucuz uçak bileti ile gidip gezeceğiniz yerlerin başında gelecek yerlerin sadece bir kaçı olarak öne çıkar. Yani her mevsim en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanıp bu ilimizi gezmeye gelebilirsiniz.

Konya ilinde bulunan her türlü tarihi mekanı gezmek için günü birlik turlara katılabilir ve ekonomik bir şekilde birçok yeri aynı gün içinde görebilirsiniz.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Konya - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Konya - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Konya - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolujet Konya - İstanbul 31 Ağustos 2021 219.99 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

460 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat

İstanbul Yerel Saat

15:28

İstanbul Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  29°C
 • açık
  Cmt
  açık
  26°C
 • açık
  Paz
  açık
  26°C
 • açık
  Pzt
  açık
  28°C
 • açık
  Sal
  açık
  26°C

Haritada İstanbul