Kocaeli Uçak Bileti

En Ucuz Kocaeli Uçak Biletleri

Kocaeli Hakkında

Kocaeli

Marmara bölgesinin, Çatalca - Kocaeli bölümünde bulunan Kocaeli, yoğun bir nüfusa sahiptir. Önemli bir liman şehri olan Kocaeli, Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biridir. Depremin etkileri nedeniyle gecikmeli olarak açılan havalimanı da açıldığı zamandan beri, İstanbul dışı illerden de en ucuz uçak bileti kampanyaları ziyarete gelmektedir.

13 adet organize sanayi merkezi olan Kocaeli, meyve ve sebze üretimi konusunda oldukça gelişmiştir. Ulaşım açısından gelişmiş bir kent olan Kocaeli’ne İstanbul ve çevre illerden sürekli ulaşım aracı bulunmaktadır. Kocaeli bölgesindeki üniversiteye İstanbul ilinden çok fazla öğrenci gitmektedir ve günlük özel servisler ile ulaşım sağlanmaktadır. Kocaeli İstanbul arası mesafe 1,5 saat kadardır.

Özellikle kış turizmi için tercih edilen Kartepe gibi merkezlere günübirlik olarak ulaşım sağlanmaktadır. Tarihi M.Ö. 3000 yılına uzanan Kocaeli, birçok festivale de ev sahipliği yapmaktadır.

Kocaeli konaklama konusunda da her zaman birçok farklı alternatifin bulunduğu bir şehirdir. İzmit olarak nitelendirilen şehrin tarihi merkezi, Nikomeda olarak bilinen eski çağlardan kalıntılar bulunan ve Osmanlı’dan kalma eserleri ile ünlü olan  bu kent, oldukça fazla ziyaretçi çeker.

Tarih boyunca birçok katliam görmüş olan bu kent günümüzde sanayi anlamında en gelişmiş olan merkezlerin başında gelmektedir.


Kocaeli Turistik Değerler

Uzak şehirlerden  en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, bölgeye gelindiğinde yaz kış yapılacak birçok aktivite vardır.

Yaz aylarında Kefken adasında deniz turizmi gerçekleşmekte, kışın ise Kartepe’nin eşsiz manzarası eşliğinde birçok kayak aktivitesi yapılabilmektedir. Birbirinden şirin köyleri, yaylaları ve kamp alanlarıyla Kocaeli’de yapılacak birçok aktivite vardır. Arkeoloji müzesinde şehrin kalıntılarına ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı külliyeler, yapılar ve hamamlarla yaşayan tarihi değerleri de ziyaret etmeniz mümkün olmaktadır.

Sanayi alanında çok gelişmiş olan Kocaeli, Babalı Köyündeki müthiş kumsalı ve deniziyle oldukça bakir kumsallara da sahip olan bir şehir. Türkiye’nin her noktasına ulaşım sağlanan ve 24 saat boyunca yaşayan bir şehir olan Kocaeli, her zaman popüler olan bir turizm merkezidir.

Pişmaniyesinin dillere destan olduğu ve her fırsatta geçerken de olsa alındığı Kocaeli, düğün çorbası, keşkek, püreli et sarması gibi lezzetlerle meşhurdur.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Hakkında

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan ve İzmir şehir merkezine 15 km uzaklığında bulunan Cengiz Topel Havalimanında  araçlık bir otopark bulunmaktadır.

1999 yılında yapımı tamamlanan ancak 17 Ağustos depremi nedeniyle şehrin olumsuz etkilenmesi sonucu 11 yıl kullanılamayan havalimanı, 2011 yılında açıldı ve ilk seferini Trabzon’a yaptı. 2015 yılında ise Anadolu jet tarafından Cumartesi ve Pazartesi haricindeki günlerde haftanın 5 günü Trabzon’la karşılıklı seferler yapıldı.

Havalimanına en yakın oteller;

  • Çavuşoğlu Tower Hotel,

  • Önder Otel,

  • Grand Alin Otel,

  • Niksar Nuri Park,

  • Sivas Termal Yaşam Merkezi

Kocaeli Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından İstanbul, Adapazarı ve İzmit merkezlerine ulaşım birçok çeşitli araçla sağlanmaktadır. Özel araçlarla da İstanbul ve yakın çevreye direkt olarak ulaşım sağlanabilmektedir.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında bulunan taksi durağından 0533 695 52 00 telefon numarasından çağrı yapılarak araç talep edilebilmektedir.


Halk Otobüsü

Eşme ve Uzuntarla bölgelerine halk otobüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Sakarya belediyesinden 0264 273 41 52 numaralı telefondan Sakarya otobüs saatlerine, 0262 321 68 09 numarasından da Kocaeli Belediyesi otobüs saatlerine ulaşabilirsiniz.


Servis ile Ulaşım

Havaş servisi ile ulaşabileceğiniz birçok alanda uçak saatlerine göre çeşitli güzergahlardan ulaşım sağlayabilirsiniz.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti olmadığı için, merkezden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

En Uygun Kocaeli Uçak Biletleri

Kocaeli Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Kocaeli Yönüne Uçan Havayolları