Gökçeada Uçak Bileti

En Ucuz Gökçeada Uçak Biletleri

Gökçeada Hakkında

Ege Adalarından olan ve Çanakkale’nin bir ilçesi olan Gökçeada, Antik Yunan’a uzanan tarihi ile Poseidon’un adası olarak İlyada destanında geçer. Bolluk diyarı olan Gökçeada tarih sahnesinde Rum ve Türklerin yaşadığı bir alan olmuştur. Osmanlı’dan kalma eserleri ve birkaç kalıntı dışında pek bir tarihi buluntu yoktur.

Yapılan arkeolojik kazılar sonucu M.Ö. 6500 yılına uzanan surların, eşyaların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Ada yeniden Türk hakimiyetine girdikten sonra, Rum vatandaşlar ve Türkler arasında birçok sorun yaşanmaya başlamıştır. Bu sorunlar nedeniyle adanın Türkleştirilmesi için bazı aileler göç etmiştir.

Adada bir de havalimanı vardır ve İstanbul’a uçuşlar durdurulmuştur. Bu nedenle adaya uçakla gitmek için en ucuz uçak bileti bulmak mümkün değildir. Çanakkale üzerinden feribotla ulaşım sağlanmaktadır.


Gökçeada Turistik Değerler

Türkiye’nin ilk sualtı milli parkı olan Yıldızkoy, şarabıyla ünlü bu ada için önemli alanların başında gelmektedir. Koruma altına alınan Zeytinli Köyü, sakin ve sessiz bir tatil yapmak isteyenler için ideal pansiyon ve otelleri birebirdir.

İnsani yardım amaçlı olarak inşa edilen havalimanında bir dönem İstanbul uçuşları yapılsa da, artık tarifeleri sefer yapılmamaktadır. Bu yüzden en uygun uçak bileti kampanyalarını Gökçeada havalimanı için arasanız da bulamazsınız. Feribot yolculuğu sonrası şehir merkezi olan Çınarlı’ya vardığınızda birçok konaklama alanına ulaşabilirsiniz.

Şehir tamamen bir huzur mekanıdır ve hareketli tatil arayanlar için pek işe yarar değildir. Ayrıca dalış sporlarını sevenler için ideal okullar ve gruplar bulmak mümkün olmaktadır. Tuz gölü ve Gökçeada turlarına katılarak, keyifli vakit geçirebilirsiniz ve daha iyi bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaleköy, aynı zamanda havalimanının bulunduğu yerdir ve en güzel manzara buradan izlenir. Birçok konaklama mekanı da bu bölgede bulunmaktadır. Plajlar oldukça temiz ve bakir kalmıştır. Özellikle Aydıncık plajında kurulan kamplar meşhurdur.

Yıldızkoy milli su altı parkında dalış yaparak, denizin altındaki muhteşem güzellikleri keşfedebilirsiniz ve unutulmaz bir Ege Dünyası deneyimi yaşayabilirsiniz.

Gökçeada Havalimanı Hakkında

Gökçeada havalimanı, 2010 yılında açıldı ve 2011 yılı itibarı ile uçuşlara başlamıştır. Ancak insani yardım amaçlı olarak kullanıma açılan havalimanında tarifeli sefer yoktur.

Havalimanı, merkeze 2,5 km uzaklıktadır. Bu nedenle ulaşım konusunda da birçok alternatif söz konusudur. Sivil hava trafiğine açık olan havalimanında kış aylarında pek sefer yoktur. Gökçeada cezaevinde tarımla uğraşan mahkumlar serbest dolaşabildikleri için, nüfus gittikçe azalmıştır. Bu nedenle 10 bin kişilik bir nüfusu bulunan bu ada, oldukça sakindir.

Dalış severler için birçok otel ve dalış merkezi bulunmaktadır ve havalimanına yakın olan oteller şunlardır ;

  • Batıhan otel,

  • Kuzey park otel,

  • Hotel Kale palace

  • Özbek otel,

  • Alaylı Apart otel.

Gökçeada Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında Borajet firmasının uçakları ile ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanının konumu merkeze yakın olduğu için, sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım kısa sürede gerçekleşmektedir ve 2.5 km uzaklığındaki şehir merkezine ulaşmak için oldukça iyi bir seçenektir. Cebinizi yormayacak şekilde ulaşım imkanı bulunan kent merkezi ve diğer köyler oldukça yakındır.


Araç Kiralama

Emre Otomotivden ekonomik fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz. 0286 888 00 50 numaralı telefonlardan kiralık araç taleplerini ileterek havalimanından aracınızı teslim alabilirsiniz.


Servis Hizmetleri

Gökçeada’da herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor ve adada havalimanı olmasına rağmen genelde ulaşım Çanakkale’den feribotla sağlanıyor. Bu nedenle deniz yolu ile 1,5 saat içinde adaya ulaşmak mümkün oluyor. 

En Uygun Gökçeada Uçak Biletleri

Gökçeada Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Gökçeada Yönüne Uçan Havayolları