Balıkesir Uçak Bileti

En Ucuz Balıkesir Uçak Biletleri

Balıkesir Hakkında

Balıkesir

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı,  1997 yılında hizmete açılmış ve Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunmaktadır. 

Balıkesir, temiz dağ havasıyla ve Akçay, Altınoluk, Ayvalık, Ören, Dikili gibi tatil beldelerine yakın bir şehir olduğu için, yaz turizmi oldukça gelişmiştir. Balıkesir’in, hem Marmara, hem de Ege Denizine kıyısı vardır. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bu şehirde, sahil kasabaları oldukça meşhurdur. 

Kuş cenneti milli parkı, arkeoloji müzesi ve Kaz Dağları ile meşhur olan bu ilimizin turizm açısından oldukça önemli bir değeri vardır ve sanayi alanında da oldukça önemli kuruluşları bulunur. 

Balıkesir havalimanında yaz döneminde İstanbul Atatürk ve Düsseldorf uçuşları yapılmaktadır. Tüm yıl boyunca ise, Sabiha Gökçen Havalimanından karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Kış sezonunda erken rezervasyonla en ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. 


Balıkesir Turistik Değerler

1.5 milyon nüfusu olan ve her zaman turist popülasyonun ağırlıkla yerli turistler olduğu Balıkesir’de ;

  • Sağlık ve termal turizm,
  • Kıyı turizmi, 
  • Yat turizmi için farklı alternatifler bulabilirsiniz.

Kaz Dağlarının temiz havalarının özellikle astım hastalarına iyi gelmesi nedeniyle, birçok kişi bu bölgeyi tercih etmektedir. Sakin ve sessiz sahil kasabası konseptine en uygun yer olan Balıkesir, tarihi evleri ve antik şehirleri ile oldukça dolu bir şehirdir. 

Onlarca antik kenti, ören yeri ve tarihi kalıntıları bulunan Balıkesir bölgesinde, geleneksel adetler olan birçok kültür ögesi de bulunur. Zeytinyağı ve peynir üretimi konusunda birçok ev yapımı ürün bulabileceğiniz Balıkesir’de gezilecek çok fazla yer bulabilirsiniz. 


Balıkesir’e Kimler Uçar?

Balıkesir  Havalimanına kış sezonunda,  en uygun uçak bileti  bulmak mümkündür. Bu nedenle gezmek amacıyla ya da iş amaçlı olarak Balıkesir’i tercih eden kişiler, Sabiha Gökçen’den karşılıklı servisleri tercih edebilmektedir. 

Balıkesir Havalimanı Hakkında

Edremit ilçesinde bulunan havalimanı, Edremit ilçe merkezine 4 km mesafededir. 3000x45 metre boyunda piste sahip olan 1600 metrekarelik bir alana sahipken 2014 yılında 30 bin metrekarelik bir alana yayılmıştır. 

Çanakkale İzmir yolu üzerinde yer alan havalimanı, özellikle iş amaçlı seyahatler için uçak tercih eden iş adamlarının daha fazla tercih ettiği havaalanlarından biridir. Kış aylarında daha ekonomik uçak biletleri bulabileceğiniz ve İstanbul’a uçuş yapılan havalimanı dışında, Balıkesir Merkez havalimanı da vardır. 

Burada sadece Ankara uçuşları yapılır ve askeri üs olarak kullanıldığı için sivil uçuşlar sadece Edremit üzerinden yapılmaktadır. Köln ve Ankara uçuşlarını da bünyesine ekleyen Edremit havalimanı, daha fazla uçuş gerçekleştirmek için gelişmekte olan bir havalimanı firmasıdır. 

Balıkesir Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir’de Havaş ya da Havataş gibi servisler olmadığından ulaşım genelde toplu taşıma, taksi ve kiralık araçlar tercih edilerek yapılmaktadır. Borajet ve Pegasus özel servis hizmeti vermektedir. 


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu taşıma araçları kullanılarak Edremit, Burhaniye, Ayvalık ve diğer ilçelere ulaşım sağlanmaktadır.  Uçak saatlerine göre gelen otobüsler, belirli noktalara yolcu taşımaktadır. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında bulunan taksilerle istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Önceden pazarlık ederek ya da taksimetre açtırarak ücretlendirme hakkında bilgi alabilirsiniz. 


Servisler

Borajet tarafından ücretsiz servis hizmeti verilmektedir. Pegasus da ücretli servis hizmeti vermektedir ve bu detaylara ulaşmak için servis bilgilerini takip edebilirsiniz. Borajet için 0850 222 26 72, Pegasus içinse, biletinizi alırken servis hizmetleri konusunda bilgi alabilirsiniz. 


Araç Kiralama 

Rent a car hizmeti 24 saat kesintisiz olarak verilmektedir. 0536 765 26 71 numaralı telefonlardan havalimanında teslim alabileceğiniz kiralık aracınız için rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

En Uygun Balıkesir Uçak Biletleri

Balıkesir Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Balıkesir Yönüne Uçan Havayolları