Türkiye Uçak Bileti

Türkiye Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Istanbul

TRANSLATOR

Dil

Turkey - Turkish

Para birimi

Turkish Lira

Telefon kodu

90

Başkent

Ankara

Türkiye

Türkiye Hakkında

Tarihi zenginlikleri olan topraklar, bazıları şimdiye kadar yediklerinizin en iyisi olan yeni tatlar, plajlarından dağlarına kadar eşsiz manzara ve olağanüstü şehir, İstanbul.

Yemeklerin Keşfi

Bir Akdeniz limanındaki mezeden, sebze bahçesinden yeni koparılan ürünlerle yapılan kahvaltıya kadar Türkiye’nin lezzetli özel yemeklerini temsil eden eden en iyi şey, yediklerinizin sizi Türk kültürünün kalbine götürmesidir. Sosyal ve aile kavramına bağlı olan Türkler için hep beraber toplanmak ve iyi şeyler yemek gelenekselleşmiş bir alışkanlıktır. O zaman zeytinyağı ile köpürtülmüş Ege sebzeleri, baharatlı Anadolu kebapları ve Türkiye’nin birçok köşesinden yemek çeşitlerinin arasında çıkmaza girin ve armut şeklindeki bardaklardan çay için ve tatlı olarak da biraz baklava yemeyi düşünün ve unutmayın ki yemek yemek Türkiye’yi anlayışınızı derinleştirecektir.

Kahramanlık Tarihi

Antik liman şehri Efes’ten, göğe doğru yükselen Bizans kubbesi Aya Sofya’ya kadar, Türkiye’de dünyaca tanınan kalıntı ve anıttan daha fazlası var. Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlıların da içinde olduğu birbirini izleyen tarihi figürler ve imparatorlukların hepsi Eski İpek Yolu mola yeri olan Anadolu’da iz bırakmışlardır. Onların mirasını keşfetmek sizi İstanbul’da, genişleyen Topkapı Sarayı’ndaki sultanın hareminden ve kapalı odalarından Akdeniz plajlarındaki gizemli Likya kalıntılarına götürür.

Şiirsel Manzaralar

Egedeki zeytinliklerden doğudaki bozkırlara, Türkiye’nin çeşitli manzaraları çoğu önemli kalıntıları için şiirsel ortam sağlamaktadır. Ülkenin en sihirli sahnesi Anadolu’nun Asya tarafında bulunmaktadır. Başlıcaları: Baş döndürücü Akdeniz sahil şeridinde elde edilebilen güzel manzaralar, Kapadokya’nın dalgalı vadileri, öteki dünyaya ait “peri bacaları” isimli kaya formları ve Kaçkar dağlarının yüksek meraları ve 18 kilometre uzunluğundaki Patara plajı gibi altın plajlarıdır. Etrafı dağlarla çevrili Eğirdir Gölü’ne karşı oturup çay içerken veya güney batı sahillerinde bulunan yarımadalardaki yüksek tepeleri keşfederken, Türkiye’nin doğası sizde kalıcı bir etki bırakacaktır.

Birçok Aktivite

Türkiye’de açık hava maceralarından kültürel zenginliğe kadar her mizaca uygun aktivite bulunabilir. Su eğlenceleri: dalış, rüzgar sörfü, rafting ve dağlarda kanyon geçişleri, Kekova batık kalıntıları üzerinde kayak ve Akdeniz ve Ege Denizinde geleneksel “Gület” turları. Veya Ölüdeniz’de heyecan verici yamaç paraşütü uçuşları veya Kapadokya üzerinde sıcak hava balonu turları ile hava alabilirsiniz. Heyecan verici Türk doğasını farklı bir açıdan görmek için Likya Yolu’ndaki yaylalarda bulunan meralarda yürüyüşler yapabilirsiniz. Şehir merkezinde yemek yapma kursu alabilirsiniz, hamama girebilir veya halı veya kilim almak için İstanbul Kapalı Çarşı’da gezebilirsiniz

Neden Türkiye’yi Seviyorum

James Bainbridge, Yazar

Türkiye’yi ilk ziyaretim 20 sene önceydi. Avrupa kültür gezisini İstanbul’da Sultanahmet Camii’ni keşfederek bitirmiştim. Kaldığım motelin terasında not defterimi karalarken ve Asya tarafına doğru geçen feribotları izlerken çay içtiğimi asla unutmayacağım. Kıtalar arasında bir yerleri görmek isteyerek yaşlı bir adamın faytonuyla beni gezdirdiği Adalar’a doğru bir tekneye atladım. O an, benim Türk dostluğunu ve misafirperverliğini tanımam için o zamana kadar hiç tecrübe etmediğim bir tattı.

Türkiye Yönüne Uçan Havayolları