Çanakkale Uçak Bileti

En Ucuz Çanakkale Uçak Biletleri

Çanakkale Hakkında

Çanakkale

Avrupa ve asya kıtalarını birbirinden ayıran Çanakkale Boğazının iki yanına konumlanmış Türkiye tarihinin miladı olabilen nadide illerimizden biridir Çanakkale. 671 kilometre kıyı uzunluğu ile Türkiye’nin Muğla’dan sonra en uzun deniz kıyısına sahip ikinci ilidir. Tarihi ve Kültürel hazinelere sahip bu eşsiz şehrin gezilip görülmeye değer o kadar fazla yeri vardır ki; buradan saymakla bitirmek mümkün değil. Aynalı Çarşı, Şehitler Anıtı, Truva antik kenti, Deniz Müzesi, Kilit bahir Kalesi bunlardan sadece bir kaçıdır. Yapmanız gereken en ucuz uçak bileti seçiminden sonra gezmeniz gereken yerleri planlamak olmalı.

Çanakkale Havalimanı Hakkında

Çanakkale havalimanı 1995 senesinde hizmete girmiş ve o günden bu yana hem ulusal hem de uluslar arası sivil ve askeri hava trafiğine ev sahipliği yapmaktadır. 2008 yılında yeni apron ve yeni terminal yapım ve genişletme çalışmaları tamamlanmış, hem yolcular hem de uçaklar için daha verimli hale getirilmiştir. Türkiye’nin havalimanı bulunan bütün illerinden ve dünyanın bir çok noktasından günün 24 saati Çanakkale hava limanına uçak seferleri bulunmaktadır. Şehre uzaklığı beş kilometredir. Temin edeceğiniz en uygun uçak bileti seçiminden sonra rahatlık ve güven içerisinde yolculuğunuzu yapabileceğiniz havalimanı, şehre ulaşım olarak ta sizlere kolay çözümler sunmaktadır. 

Çanakkale havalimanına THY, Anadolujet, Borajet gibi firmalar yurt içi ve yurt dışı uçuşlar düzenlemektetir. Havalimanında otel bulunmamakla beraber dilediğiniz otelden rezervasyon yapmanız durumunda havalimanından sizleri otele transfer etmektedirler. Havalimanı içerisinde bekleme salonları temiz ve konforlu olmakla birlikte dış hatlar terminalinde ayrıca vip salonu mevcuttur. Çanakkale havalimanına ayda yaklaşık 3500 uçak iniş yapmakta bunun ortalama 75’i dış hatlardan gelmektedir.

Çanakkale Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Özel Araç İle Ulaşım

Havalimanından şehre özel aracınız ile gitmek isterseniz; otopark çıkışından döner kavşaktaki 3. çıkışa girip troia caddesi yönünde sağdan ilerleyerek ve yol levhalarını takip ederek yaklaşık 6 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca aracınız yoksa ve araç temin etmek isterseniz havalimanı içerisinde Rent a car hizmeti mevcuttur. Avis rent a car havalimanı girişinde olup telefon irtibat numarası  0 286 212 25 75 ‘tir.
 

Taksi İle Ulaşım

Özel aracınız yok, rent a car hizmetinden de faydalanmak istemiyorsanız taksi ile şehre ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Taksiler iç hatlar terminali yolcu çıkışında sizleri bekliyor olacaktır. Taksi ücretleri taksimetre açılış ücreti üzerine kilometre birim ücreti eklenerek belirlenir. Gideceğiniz yeri taksi şoförüne bildirerek ortalama çıkacak ücreti tahminen öğrenmeniz mümkün. Havalimanından şehir merkezine taksi ücreti ortalama 15-20 tl civarı, havalimanı iskele meydanı arası ise ortalama 20-25 tl civarı tutmaktadır. Taksi çağırmak için telefon etmeniz gerekirse 0 286 213 12 43 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.
 

Belediye Otobüsü

Sizi bekleyen bir özel aracınız yoksa taksiyi de kullanmak istemiyorsanız Çanakkale belediyesinin toplu taşıma araçlarından da faydalanarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belediye Otobüsleri havalimanından çıktıktan sonra troia caddesini takip ederek tansaş kavşağından Atatürk caddesi istikametine seyredip oradan demircioğlu caddesinde ilerleyerek kordon boyundaki golf aile çay bahçesi önüne kadar gitmektedir. Belediye otobüsleri kent kart sistemi ile ödeme kabul etmektedir. Kent kart sahibi değilseniz havalimanı içerisinde bulunan satış noktasından kent kartınızı temin edebilirsiniz.
 

Bisiklet İle Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım için bisiklet yolculuğu da havalimanında sizleri bekliyor. Çanakkale Belediyesinin sunduğu bu hizmete çok düşük bir ücret karşılığında sahip olabilir, şehrin istediğiniz bölgesine ulaştığınız zaman ise bisikleti bisiklet parklarına bırakabilirsiniz.
 

En Uygun Çanakkale Uçak Biletleri

Çanakkale Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolu Jet Ankara - Çanakkale 680,39 TL
Anadolu Jet Antalya - Çanakkale 1.153,85 TL
Anadolu Jet Ordu - Çanakkale 1.280,18 TL
Anadolu Jet İstanbul - Çanakkale 1.286,72 TL
Anadolu Jet İstanbul - Çanakkale 1.403,32 TL
Anadolu Jet Konya - Çanakkale 1.414,8 TL
Anadolu Jet Denizli - Çanakkale 1.414,8 TL
Türk Hava Yolları Zonguldak - Çanakkale 1.474,32 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Çanakkale 1.509,3 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Çanakkale 1.515,04 TL
Anadolu Jet Rize - Çanakkale 1.587,58 TL
Anadolu Jet İzmir - Çanakkale 1.636,52 TL
Türk Hava Yolları Edremit - Çanakkale 1.645,86 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Çanakkale 1.645,86 TL
Anadolu Jet Kars - Çanakkale 1.661,78 TL

Çanakkale Yönüne Uçan Havayolları