Çanakkale Otelleri, Popüler Oteller

1. Oda

Çanakkale Otel Fiyatları

Çanakkale Otel Rehberi

Çanakkale Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran Boğaz’ın iki yakasında kurulmuştur. İl sınırında Ege Denizinin en büyük adası olan Gökçeada, Bozcaada ve Tavşan Adası bulunur. Antik çağlara kadar uzanan binlerce yıllık zengin bir tarihi vardır. 1. Dünya Savaşı ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda önemli bir rol oynamıştır. Savaşın olduğu alanlarda kurulan tarihi parkları, şehitlikleri ve doğası ile her yıl binlerce turist ağırlamaktadır.

Şehirdeki otelleri ihtiyacınıza ve bütçenize göre seçebilirsiniz. Dilediğiniz gibi konaklama seçeneklerini Çanakkale otellerinde bulabilirsiniz. Çanakkale otelleri ve tatil olanakları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bilet.com sitesinden faydalanabilirsiniz.

çanakkale otelleri
 

Çanakkale Konaklama Seçenekleri

Çanakkale’de konaklamak için tercih edeceğiniz yerleri ve beklentilerinizi belirledikten sonra uygun bir otel için araştırma yapabilirsiniz. Değerlendirebileceğiniz konaklama alternatifleri şu şekilde sıralanabilir;
  • Beach Oteller:  Doğayla iç içe eğlenceli vakitler geçirmek için bu otelleri tercih edebilirsiniz. Tatilinizin keyfini bu otellerde sürebilirsiniz.
  • Orta Standartlı Oteller: Bütçenize uygun en güzel otelleri bulmak Çanakkale de mümkündür. İyi bir araştırma yaparak güzel hizmet veren otelleri bulabilirsiniz.
  • Kiralık Daireler: Uzun dönem ekonomik konaklama arayışında olanlar kiralık daire seçeneklerini değerlendirebilirler. Bu daireler ev konforu sunar ve özellikle aileler veya gruplar için uygundur. 
Çanakkale otel fiyatları kategorisini inceleyerek bütçenize uygun tesise karar verebilirsiniz. Çanakkale otelleri fırsat seçeneklerini değerlendirmek için Bilet.com’dan yararlanabilirsiniz.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale tamamıyla bir tarih şehri olduğu için hem gezip hem de araştırma yapabileceğiniz yerleri oldukça fazladır. Çanakkale’de gezilecek yerler hep birlikte bakalım.
  • Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Harp Müzesi: Çanakkale il ve Eceabat ilçe sınırları içindeki Hisarlık Tepe üzerine yapılmıştır. 1915 yılında yapılan 1. Dünya Savaşı sırasında şehit olan askerler anısına yaptırılmıştır. Dört ayak ve bir kubbeden oluşur. Yanında Mehmetçik Anıtı, Mustafa Kemal Çanakkale’de Anıtı, Yaralı Asker Anıtı, Meçhul Asker Kabri, Türk Bahçesi ve Türk Şehitliği bulunur.
  • Piyade Alayı Şehitliği: Eceabat ilçesi Kocadere mevkiinde bulunan önemli bir şehitlik olan 57. Piyade Alayı Şehitliğidir. 1915 Anzak çıkarması sırasında şehit olan askerlerimiz için 1992 yılında açılan şehitlikte 628 askerin anıt mezarı ve heykelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Çanakkale gazisi olarak 108 yaşında vefat eden Hüseyin Kaçmaz’ın tasvir edildiği heykel de buradadır.
  • Çanakkale Aynalı Çarşı: 1889 yılında Osmanlı padişahı II. Abdülhamit döneminde yaptırılmıştır. İstanbul’daki Mısır Çarşısına benzetilerek inşa edilmiştir. Çanakkale ticaretinin merkezidir. 2014 yılında restore edilmiştir. Çok sayıda yöresel ürünler, el sanatları ve hediyelik eşyalar satan dükkanlar  bulunmaktadır.
Truva Atı: Dünyaca ünlü simgelerden biri olan ahşap Truva Atı heykeli, Çanakkale Kordon’da yer alıyor. Çok önemli savaşlardan biri olan Truva Savaşı’nın geçtiği yer olan Çanakkale toprakları, Troya Antik Kenti için her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. 10 yıldan fazla süren savaşın son bulmasını sağlayan fikri ise Athena tarafından sevilen Odysseus bulmuştur. Şehre hediye edilen ahşap atın içi askerler ile doldurularak şehrin alınması sağlanmıştır.
Daha Fazla Göster