Siirt Uçak Bileti

En Ucuz Siirt Uçak Biletleri

Siirt Hakkında

Siirt

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt ilimizde, Arap, Kürt ve Türk nüfusu yoğunluktadır.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin bir ili olan Siirt kültüründe, mani ve şiirlerin önemi büyüktür. Asırlardır kültürel açıdan önemli bir yer edinmiş olan ve istediğiniz zaman en ucuz uçak bileti kampanyaları ile gidebileceğiniz bu ilde, doğal olaylar nedeniyle oluşan vadi ve düzlüklerle harika manzaralara şahit olabilirler.

Meşhur perde pilavı ve Siirt Büryanı oldukça önemli yöresel mutfak ürünleri arasındadır. Siirt çok fazla hareketli bir şehir değildir ancak tarihi değerleri ve birbirinden güzel manzaralarıyla gezilesi bir kenttir. Kültürel olarak yararlanabileceğiniz turlara katılarak şehri daha yakından takip edebilirsiniz.

Özellikle tercih edeceğiniz kültürel alan ve müzeler oldukça önemlidir. Cumhuriyet öncesi dönemden kalan birçok tarihi alan, her mevsim ziyaret edilebilmektedir. Bu kente geldiğinizde Siirt büryanı ve perde pilavı yemeden bu şehirden ayrılmamanız gerekir.


Siirt Turistik Değerler

Siirt havalimanından en uygun uçak bileti bulunduğunda, her mevsim ziyaret edilebilecek olan bu şehirde, kültür turları, termal turizm ve av turizmi oldukça meşhurdur.

Özellikle tercih edebileceğiniz termal turizm sayesinde, Billoris yani Sağlarca Kaplıcaları oldukça yararlıdır. Romatizma ve sinir hastalıklarına iyi gelen bu kaplıcalar için çevre illerden sık sık turistler gelmektedir. Avcılık oldukça gelişmiştir ve bu kapsamla izinli olunan alanlarda av yapılabilir.

Siirt dini değerlerine oldukça düşkün olan insanların yaşadığı bir yerdir. Çünkü bölgede çokça cami ve türbe bulunmaktadır ve Veysel Karani türbesi de bu ilimizde yer almaktadır. Ulu cami ve diğer dini mekanlar da her zaman turistlerin gözdesi olmuştur.

Meşhur olan perde pilavı da oldukça dikkat çekici bir lezzet olmakla birlikte, yöresel yiyecek ve tatlılar da herkesin tercih ettiği seçenekler arasındadır. Ayrıca iri taneli fıstıkları ve şifa deposu olan Pervani Balı da Siirt yöresine özgü olan ürünler arasındadır.

Bıtım sabunu ve tiftik dokuma battaniyesi de oldukça önemlidir ve hediye almak isteyenler için en ideal hediyelik seçeneklerindedir. Merkezde birçok el sanatları ürünleri bulunur ve yöreye özgü hediyelikler alınabilir.

Siirt Havalimanı Hakkında

1998 yılında hizmete giren Siirt havalimanının yolcu kapasitesi de oldukça düşüktür. Sadece iç hat uçuşlarına açık olan havalimanında, 20 araçlık bir otopark bulunmaktadır. ,

Sezonluk olarak Tekirdağ, düzenli olarak da İstanbul ve Ankara’ya uçuş düzenlenen havalimanında Anadolu Jet, Borajet ve Türk Hava Yolları şirketleri hizmet vermektedir. Hala çalışmaların devam ettiği havalimanı, daha gelişmiş bir hale gelmek için kalkınma projeleri dahilinde geliştirilmektedir.

Siirt ilinin en iyi şekilde tanıtımının yapılarak turizm amaçlı olarak da kullanılması için, çalışmalar devam etmektedir.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Barden Hotel SPA,

Siirt ekonomik açıdan fazla gelişmemiş ve küçük bir kent olduğu için, otel seçenekleri oldukça azdır. Bu nedenle kısa süre kalan turistlerin daha uzun süre kalması için, Siirt Kültür ve Turizm Bakanlığı birçok çalışma düzenlemiştir.

Siirt Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım belediye otobüsleri ile yapılmaktadır. Uçuş saatinde iki saat önce havalimanına ulaşım sağlanması için, uçak saatlerine göre belirlenen otobüs seferleri ile ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Siirt havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilmektedir. Bunun için 0484 223 75 74 numaralı telefondan yararlanabilirsiniz.


Araç Kiralama

Avis araç kiralama hizmetlerinden yararlanabileceğiniz havalimanı araç kiralama hizmetine 0484 224 34 34 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.


Toplu Taşıma

Toplu taşıma tercih edenler uçak saatlerine göre belirlenen otobüslerle şehir merkezi güzergahından ulaşım sağlayabilmektedir.

En Uygun Siirt Uçak Biletleri

Siirt Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Alanya - Siirt 752,85 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Siirt 969,03 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Siirt 1.118,13 TL
Anadolu Jet Trabzon - Siirt 1.591,21 TL
Türk Hava Yolları Dalaman - Siirt 1.657,7 TL
Anadolu Jet Batman - Siirt 1.729,78 TL
Türk Hava Yolları Elazığ - Siirt 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Siirt 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Siirt 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Konya - Siirt 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Kahramanmaraş - Siirt 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Siirt 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Siirt 1.792,58 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Siirt 1.792,58 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Siirt 1.792,58 TL

Siirt Yönüne Uçan Havayolları