Denizli Uçak Bileti

En Ucuz Denizli Uçak Biletleri

Denizli Hakkında

Denizli

Ege ve Akdeniz bölgeleri arasında bir geçit konumunda olan Denizli, horozu ve tekstil ürünleri ile hem ülke çapında hem de dünya çapında ünlü bir ilimizdir. Bir yılda milyonlarca turisti ve yüz binlerce üniversite öğrencisini ağırlamasının yanında Amerika ve A.B. ülkelerinden de binlerce işadamına ev sahipliği yapmaktadır. Havlu, bornoz gibi tekstil ürünleri imalatında ve ihracatında üstlendiği sorumluluk ile ülke kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Denizli Türkiye’de ilk 15 büyük il arasında yerini almıştır.


Yöresel Yiyecekler – Yeme ve İçme Kültürü

Denizli ilinin birçok yöresel yemeği vardır. Bu yemekler sırasıyla Denizli Kebabı, Tandır kebabı, Keşkek, Çaput Aşı, Sıyırma, Yoğurtlu Patlıcan Gömmesi, Sura, Kaçamak, Gındıra Çorbası, Tavuklu keşkek, Patlıcan dolması, Biber Tatarıdır. Bu yemekler Denizli ilinin müthiş yemeklerinden sadece birkaçıdır.


Görülmesi Gereken Yerler

Denizli de gidilecek birçok yer vardır. Pamukkale: kaynak sularının kireçleri ile oluşmuş travertenlerden meydana gelmiştir ve bu travertenler sayesinde Pamukkale oldukça ünlü bir turizm cennetidir. Bu sayede UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesin de yer alan ve Arkeolojik sit olan Türkiye’nin en tanınmış doğa harikası unvanına sahip olmuştur. Yılda yaklaşık 2 milyon insan Pamukkale’ye gelmektedir. Pamukkale’nin uzunluğu 2700 m uzunluğundayken yüksekliği 160 m ulaşmaktadır. Denizli de birçok antik kent de bulunmaktadır. Bu antik kentler sırasıyla Hierapolis Antik Kenti, Laodikeia Antik Kenti, Anaua Antik Kenti, Tripolis Antik Kenti, Tabea Antik Kenti, Eumenea Antik Kenti, Heraklia Salbace Antik Kenti, Dionysopolis Antik Kenti, Apollon Lermenos Tapınağı, Sebastopolis Antik Kenti, Trapezopolis Antik Kenti, Attoudda Antik Kenti ve Apollonia Salbace Antik Kenti’dir.

Çardak Havalimanı Havalimanı

İlk olarak 1991 yılında sivil yolcu taşımacılığına başlayan Çardak havalimanı yaklaşık yedi yıl boyunca sadece 250 m2 olan prefabrik bir binada hizmet vermiştir. 1998 yılında başka bir havalimanından getirilen ve yine prefabrik olan 2000 m2’lik bir binada hizmet vermeye devam etmiştir. 2001 yılında ise büyüyen ve gelişen Denizli için artık yeni bir havalimanı yapılmasına karar verilmiş ve temelleri atılmış 2008 yılında eski pistin güneydoğusunda 280.000 m2 alana oturtulan yeni havalimanı 2008 nisan ayında hava trafiğine açılmıştır. Yeni terminal binası ise yaklaşık olarak 19.000 m2’dir. İç hatlar ve dış hatlar terminallerinin bulunduğu havalimanında bilet satış ofisleri, sağlık üniteleri, cafe-bar’lar, araç kiralama ofisleri (rent a car), büfeler, atm’ler gibi yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bütün imkanlar düşünülmüş ve hizmete sokulmuştur.

Yıllık ortalama iç ve dış hatlardan 5.500 sefer düzenlenen havalimanında yaklaşık 1.000.000 yolcu uçuş gerçekleştirmektedir. Dış hatlardan gelen yolcuların çoğunluğu Pamukkale travertenlerini ve muhtelif kaplıcaları ziyaret amaçlı gelmekte, bir kısmını ise ticaret amaçlı seyahat eden işadamları teşkil etmektedir. Havalimanının 436 araç kapasiteli büyük bir otoparkı mevcuttur. Şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık olarak 64 km’dir. Ayrıca şehir merkezine girmeden havalimanına yakın bir yerde konaklamak isteyen yolcuları Çardak otelleri misafir etmeye hazırdır. Yaz ayları hava trafiği yoğunluğunda turist sayısına bağlı artış yaşanmaktadır. En uygun uçak bileti seçiminizi yaparak yaz ya da kış Denizli ilini ziyaret edebilirsiniz. Çardak havalimanına T.H.Y.,  Pegasus, Anadolujet gibi firmalar uçuş gerçekleştirmektedir.  

Çardak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Özel Araç İle Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı özel aracınız ile gerçekleştirecekseniz Çardak ilçesinden Denizli iline kadar yol levhalarını takip ederek yaklaşık 50 dakika yolculuk yapmanız gerekecek. Kiralık araç tercihinde bulunacaksanız sizi yaklaşık beş rent a car firması bir çok araç seçeneği ile karşılayacaktır. Araç kiralama fiyatları mevsimsel olarak farklılık göstermekte, yaz ayları genelde kış aylarına nazaran iki katına kadar çıkabilmektedir.
 

Taksi İle Ulaşım

Havalimanının şehir merkezine uzaklığını düşünürsek taksi biraz pahalı olabilir ama yine de tercihinizi taksiden yana kullanırsanız ortalama 90 tl taksi ücreti ödemeniz gerekecek.  Taksi hizmetlerinden yararlanmak isterseniz 0258 265 33 77 numaralı telefonu arayıp taksi çağırabilir ücretler hakkında ortalama bir bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

T.H.Y. Yolcu Servisi

Çardak havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafenin biraz uzak olması yolcuların ilk tercihlerini genelde bu servislerden yana kullanmalarını sağlıyor. THY yolcu servisleri Çardak Havalimanından şehir merkezine kadar, hatta şehir merkezinde de durmayıp son durağı olan Pamukkale’ye kadar uygun bir ücret bedeli ile gitmekte ve havalimanı ile şehir arasındaki ulaşım sorununu çözmekte etkili rol oynamaktadır. Yolcu servisleri uçakla gelen yolcu çıkışları tamamlandıktan hemen sonra kalkmaktadır. Geç kalırsanız diğer uçakların iniş saatini beklemek zorunda kalabilirsiniz. Uçuş öncesinde bilgi almak isterseniz 0258 261 41 43 numaralı telefondan veya 0535 728 35 82 nolu telefondan seferlerle ve istikamet ile ilgili bilgi almanız mümkün.

En Uygun Denizli Uçak Biletleri

Denizli Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolu Jet İstanbul - Denizli 627,39 TL
Türk Hava Yolları Ağrı - Denizli 779,97 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Denizli 782,13 TL
Pegasus Lefkoşe - Denizli 1.119,2 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Denizli 1.141,49 TL
Türk Hava Yolları Bingöl - Denizli 1.209,92 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Denizli 1.210,4 TL
Anadolu Jet Ankara - Denizli 1.286,72 TL
Türk Hava Yolları Zonguldak - Denizli 1.297,3 TL
Türk Hava Yolları Konya - Denizli 1.377,69 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Denizli 1.398,26 TL
Anadolu Jet Bodrum - Denizli 1.403,32 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Denizli 1.467,78 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Denizli 1.468,84 TL
Anadolu Jet Erzincan - Denizli 1.470,98 TL

Denizli Yönüne Uçan Havayolları