İran Uçak Bileti Satın Al

İran Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Tehran

TRANSLATOR

Dil

Iran - Persian

Para birimi

Iranian Rial

Telefon kodu

98

Başkent

Tehran

En Ucuz İran Uçak Biletleri


JI Meraj Airlines 07 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.216 TL
Satın Al
EP Iran Aseman Airlines 07 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.256 TL
Satın Al
PC Pegasus 19 Nisan 2023
Ankara Tahran 1.295 TL
Satın Al
PC Pegasus 05 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.302 TL
Satın Al
PC Pegasus 06 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.302 TL
Satın Al
PC Pegasus 09 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.302 TL
Satın Al
PC Pegasus 03 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.304 TL
Satın Al
PC Pegasus 24 Nisan 2023
Ankara Tahran 1.318 TL
Satın Al
QB Qeshm Air 02 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.344 TL
Satın Al
JI Meraj Airlines 02 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.344 TL
Satın Al
PC Pegasus 09 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.376 TL
Satın Al
EP Iran Aseman Airlines 02 Şubat 2023
İstanbul Tahran 1.378 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile İran arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı İran uçak bileti fiyatı 1.215,63 TL kadardır.
Abadan, Abu Musa Island, Aghajari, Ahwaz, Araak, Ardabil, Asaloyeh, Babolsar, Bahregan, Bam, Bandar Abbas Intl, Bandar Lengeh, Bandar Mahshahr, Birjand, Bishen Kola, Bojnurd, Bushehr, Dasht-E-Naz, Dayrestan, Dezful, Fasa , Gachsaran, Ghazvin, Gorgan , Hamadan, Havadarya, Hesa, Ilam, Imam Khomeini Intl, Iranshahr havalimanı İran uçuşlarında kullanılır.
İran Uçak Bileti

İran Hakkında

Eğer insanı şaşırtan yerleri gezmek en yapmaya değer şey olsaydı, İran dünya üzerindeki en çok gitmeye değer yer olurdu. Eğer doğu veya batıda, ilginç ve büyüleyici aynı zamanda mükemmel derecede rahat bir yerlere gitmeyi planlıyorsanız, okumaya devam edin…

Misafirperverliğin Yeni Tanımı

Eğer insanları seven biriyseniz, İran’ı seveceksiniz. Pek çok sayıda etnik grubun birleşmesiyle oluşmuş ve binlerce yıldır Yunan, Arap, Türk ve Moğol gibi farklı milletlerden etkilenmiş olan İran halkı son derece konukseverdir. Dışarıdan bakıldığında İran’ı karanlık, aşırı tutucu bağnaz insanlarla dolu tehlikeli bir yer olarak gösteren fotoğraflarla büyümüş insanlar için, İran’ı tanımak olağanüstü hayret vericidir. Çok geçmeden kendinize şu soruyu mu sordunuz: Nasıl olur da bu kadar kötü gösterilen bir yer iyi olabilir.

Basmakalıp görüşlerin ardında bir ülke ne gösterildiğinden ziyade olduğu gibi görülmeye mecburdur. Tabi ki tanıştığınız her İranlı sizi akşam yemeğine davet etmeyecektir. Ama biraz açık fikirlilikle, muhtemelen davet edilecek ve bununla beraber antik ve çok yönlü İran kültürünü ilk elden tecrübe edeceksiniz. Bunlar hafızanızda uzun süre yer edecek hatıralar olacak.

İmparatorluğun Ayak Sesleri Arasında

İran’a gelmeden önce bu İslam ülkesine gelmenizdeki başlıca nedenlerin, biraz maceralı bir serüven olmasını ve Pers İmparatorluğunun dünyanın büyük gücü olduğu yıllardan kalma görülecek çok şey olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bazı kısımlarda haklı olabilirsiniz. Nakş-ı Cihan meydanındaki turkuaz çinili kubbelerinin ve minarelerinin arasında gezinmek, Pers İmparatorluğunun antik başkenti Akamanış’ın mükemmel gücü ve güzelliği, Yezd’deki kerpiçten sokaklar ve damlar ile birlikte Çoğa Zenbil’deki mükemmel derecede uçsuz bucaksız Elamite zigguratları size tarihin en seçkin figürlerinin ayak seslerini dinletecek. Ayrıca şüphesiz kendinizi görülmeye değer yerlerin dışında bulamayacaksınız. Eğlenceli değil mi?

Burada açık hava çay evleri ile beraber, hareketli pazarlar, meçhul zamanlarda terk edilmiş tarihi vahalar, sarp kayalık tepeleri, İran’a orada görülecek olağanüstü yerlerden çıkardığı payından daha fazlasını veriyor. Fakat İran’ı sadece ‘turistik yerler’ olarak görürsek gerçek hikaye de gözden kaybolur.

Siyaset ve Güvenlik – Gidilmeli mi?

Eğer seyahat rotanızı arkadaşlarınızın ve ailenizin dediklerine göre belirlerseniz, büyük ihtimalle İran’a yolunuz düşmez bile. Burası siyasetin yoğun olarak yapıldığı bir ülke. Birçok gezgin için bu akıl sağlıklarını sınamak için yapılan bazı ön sorulardan biraz daha fazlası anlamına gelecektir, fakat vize alma süreci zorlu olabilir. Amerikalılar dışında İran’da özgürce gezmenin kolay olması bir yana tanıştığınız insanlarla birlikte daha değerli ve paha biçilemezdir. Eğer seyahat planınızı siz yapıyorsanız, İran’a yapacağınız bir gezinti dünyanın bu tarafına bakış açınızı değiştirecektir.

İran Yönüne Uçan Havayolları