Dragonair Dragonair Uçak Bileti

Genel Merkezi

Hong Kong

Kuruluş Tarihi

1985

Uçtuğu Nokta Sayısı

45

Uçtuğu Ülke Sayısı

8

Toplam Uçak Sayısı

48

Satış Durumu

Pasif

Dragonair Hakkında

Dragonair bilet

Dragonair (Hong Kong Dragon Airlines Limited) 1985’ten beri hizmet vermektedir. 48 uçaklık filosu bulunan Dragonair’in merkezi Hong Kong Uluslararası Havaalanı’dır. 2016 yılında Dragonair, ismini Cathay Pacific olarak değiştirdi. Cathay Dragon, Cathay Pacific grubunun bölgesel havayoludur. One World üyesi olan firma, IATA’nın ilk Hong Kong menşeili havayolu olma unvanına sahiptir. Filosunda Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A321neo ve Airbus A330-300 model uçaklar bulunur. Yolcular, Çin'den veya diğer bölgesel Asya destinasyonlarından Cathay Dragon ile uçtuğunda, Cathay Pacific'in genişletilmiş küresel ağı ile Hong Kong'a sorunsuz bir şekilde seyahat edebilir. Dragonair, Ekonomi Class, Business Class ve First Class olmak üzere üç tip statüye sahiptir.

Dragonair Rota ve Seferler

Dragonair 51 ülkeye seferler düzenler ve yaklaşık 3375 tecrübeli çalışanı bulunmaktadır. Hong Kong Uluslararası Havalimanı merkezli Dragonair’in uluslararası uçuşları Bangladeş, Kamboçya, Çin, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Myanmar, Nepal, Hollanda, Filipinler, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam ülkelerine gerçekleştirilir.


Check-in İşlemleri

Diğer havayolları ile bağlantılı uçuşlar dahil olmak üzere tüm Dragonair uçuşları için online check-in yapılabilir. Check-in açılış saati, uçuş destinasyonuna göre farklılık gösterir.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin bagajları 1 parça 56x36x23 cm ve 7 kg’dan büyük olamaz. Çoğu sefer için kargo bagajları 2 parça toplamda 30 kg, Amerika uçuşları için 2 parça 23’er kg, Hong Kong – Auckland ve Hong Kong-Christchurch direkt uçuşları için 1 parça 23 kilogramdır. Küçük el çantaları, laptop ya da kamera çantalarından ücret alınmaz.


Dragonair İkramlıkları

Dragonair yemek seçenekleri arasında Çin – Hong Kong ve Batı yemekleri yer alır. Ekonomi sınıfı yolcular için Hong Kong'dan Haikou, Changsha, Guilin, Guangzhou, Sanya ve Clark'a yapılan uçuşlar kısa süreli olduğundan yalnızca içecek servisi yapılır. Bebek ve çocuklar için menüler, diyabetik, vejetaryen, düşük kalorili, düşük laktozlu, glütensiz, koşer yemeği, vegan, az tuzlu, Hindu yemeği gibi özel yemek siparişi verecek yolcular uçuş saatlerinden en az 24 saat önce gerekli bilgilendirmeyi yapmalıdır.


Koltuk Seçimi

Ekonomi sınıfı yolcuları uçak içinde istedikleri koltukları tercih edebilir ve sevdikleri ile birlikte uçabilir. Marco Polo Club üyeleri, Silver, Ruby ve One World üyeleri koltuklarını ücretsiz olarak rezerve edebilirler. Rezervasyonlar, koltuk konumuna ve uçuşunuzun başlangıç noktasına ve varış yerine bağlı olarak 9 Dolar ila 51 Dolar arasında değişmektedir.

Dragonair Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Dragonair uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Dragonair uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Dragonair uçak biletiyle başlıca Antalya, Bishkek yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Dragonair havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Türkiye, Kırgızistan olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Dragonair havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Dragonair müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Dragonair uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Dragonair uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Dragonair Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok