Nevşehir Uçak Bileti

En Ucuz Nevşehir Uçak Biletleri

Nevşehir Hakkında

Nevşehir

Yer üstü doğa harikası peribacaları kadar yer altı mağara ve şehirleri ile tam bir doğal müze görüntüsü taşıyan Nevşehir, ruhani bir merkez olan Hacıbektaş ilçesiyle de ayrı bir çekim merkezi olan seçkin bir ilimizdir.

Türkiye’nin İç Anadolu bölgesinde yer alan yaklaşık 300.000 nüfusa sahip şehir 1224 rakımdadır. Hepsi birbirinden özel ve güzel; Ürgüp, Acıgöl, Derinkuyu, Gülşehir, Avanos, Hacıbektaş ve Kozaklı ilçeleri ayrı ayrı görülmeye değer özellik ve güzellikler taşır. Özellikle; Mistik, Seyyid, Mutasavvıf, şair ve bir islam filozofu olan Hacı Bektaş Veli’nin yaşadığı yer olan Hacıbektaş ilçesi hemen girişinden itibaren saran mistik havasıyla bir çekim merkezi olarak sizi derin ruh halleri gezintisine davet edecektir.

Ürgüp ve Avanos ilçeleri şarapçılık ve özellikle Anadolu çanak çömlekçilik işlerinde antik dönemlerden beri merkez olan iki ilçedir. Her biri görsel birer sanat eseri olan doga harikası peribacalarını görmeden anlatmak gerçekten imkansız denecek seviyededir. Her adımda karşınıza çıkan bu doğal güzellik aynı ölçüde yer altındaki mağara ve hemen her evin altında gizli ikinci bir ev yapılanmasıyla şüphesiz sizi şaşırtacaktır.

Avanos ilçesinden geçen Kızılırmak üzerinde kurulmuş “sallanan köprü” içmeden sarhoş olmak isteyenler için bulunmaz bir espri sunmaya hazırdır. Havalimanı varlığı nedeniyle en uygun uçak bileti bulabilmeniz mümkündür.
 

Nevşehir Turistik Değerler

Antik çağlara dayanan Nevşehir in ilk sakinleri Hititlerdir. Asurlar devrinde Katputuka ismini almıştır. M.Ö. 6. Asırda Oersler bölgeye hakim olmuşlar, İskender’in ölümü ile Kapadokya Krallığının eline geçmiştir. Daha sonra Anadolu’nun diğer bölgelerinde olduğu gibi Roma hakimiyetine girmiştir.

Roma imparatorluğunun bölünmesi ile Bizans hakimiyeti altına girmiş, M.S. 8. Yüzyılda İslam egemenliği devamında Selçuklu ve Osmanlı derken günümüz Türkiye’sine gelmiştir. Gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar çok yer vardır ki sıralamak çok zordur. Yine de söyle bir sıralama yapmamız gerekirse bence mazı yeraltı şehrinden başlamanızı öneririm.

Nevşehir tarihinin merkezi olan bu yeraltı şehri birçok tarihi kalıntıyı doğal güzellikleriyle beraber seyrinize sunar. Göreme Kızılçukur vadisi: gün batımını bu vadiden izlemek bir ayrıcalıktır. En ucuz uçak bileti bularak, istediğiniz zaman bu büyülü şehri gezebilirsiniz.

Meskendir vadisi; Kapadokya bölgesinin birçok yerinde karşılaşacağınız kiliselerden birçoğunun olduğu 4400 m uzunluğundaki bu vadiyi anlatmak için tek kelime; muhteşem. Bunlara ilave olarak; üzümlü kilise, taşkın paşa camii, temenni tepesi, Ürgüp Kadıkalesi, Ihlara vadisi, Göreme Aşk vadisi, Saklı kilise, Uçhisar kalesi, Hayal vadisi, Peribacaları, Milli park, Fırkatan kilisesi, Belisırma köyü, daha neler neler.

​Kapadokya Havalimanı Hakkında

Nevşehir, diğer adıyla Kapadokya havalimanı 1998 yılında kurulmuştur. 700.000 yıllık yolcu kapasitesine sahiptir. Havalimanında iç ve dış hatlar terminalleri mevcuttur. Şehir merkezine 30 km. uzaklıktadır. Nevşehir’in yanı sıra çevre illerin ve sivil hava ulaşımına açılan kapısı niteliğindedir.

Her türlü sivil ve askeri trafiğe uluslararası standartlarda hizmet verecek kapasiteye sahiptir. Haftanın yedi günü trafiğe açıktır. Her gün İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına sefer mevcuttur.

Kapadokya havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Prime Suites,

  • Dinler Hotels,

  • Kapadokya Hill,

  • Kapadokya Lodge

Kapadokya Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

HAVAŞ servisi, taksi, kiralık araç ve transfer hizmetleri ile hizmet alınabilir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında bulunan taksi durağı uçuş saatleri doğrultusunda hizmet vermektedir.


Araç Kiralama

Nevşehir havalimanına kısa ya da uzun süreli kalmak için indi iseniz mutlaka araç kiralayın saatlik bir gezinti bile sizi birçok stresinizden kurtaracaktır. Size bu hizmeti en iyi şekilde verecek olan “Avis” (0384) 341 21 77 numaralı telefonuyla hazırda beklemektedir.


Servis Hizmetleri

HAVAŞ şirketi servis hizmeti sunmaktadır. Gerekli bilgiler, (0384) 421 45 22 numaralı telefondan alınabilir.

En Uygun Nevşehir Uçak Biletleri

Nevşehir Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Trabzon - Nevşehir 738,29 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Nevşehir 898,35 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Nevşehir 1.210,4 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Nevşehir 1.350,3 TL
Türk Hava Yolları Rize - Nevşehir 1.545,16 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Nevşehir 1.548,78 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Nevşehir 1.612,38 TL
Türk Hava Yolları Van - Nevşehir 1.697,18 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Nevşehir 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Hakkari - Nevşehir 1.785,34 TL
Anadolu Jet Tokat - Nevşehir 1.785,37 TL
Türk Hava Yolları Kars - Nevşehir 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Iğdır - Nevşehir 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Nevşehir 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Muş - Nevşehir 1.788,96 TL

Nevşehir Yönüne Uçan Havayolları