Sivas - Nevşehir Otobüs Bileti

Sivas - Nevşehir Otobüs Seferleri

 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  11:00
  NEVŞEHIR
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  15:00
  NEVŞEHIR
  50 TL
 • Esadaş
  SIVAS
  17:15
  NEVŞEHIR
  21:20
  70 TL
 • Öz Sivas Seyahat
  SIVAS
  18:00
  NEVŞEHIR
  22:20
  50 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  18:00
  NEVŞEHIR
  22:20
  53 TL
 • **Bayburt Özlem Seyahat
  SIVAS
  18:00
  NEVŞEHIR
  22:05
  50 TL
 • **Kars Kalesi
  SIVAS
  20:30
  NEVŞEHIR
  11:50
  65 TL
 • Esadaş
  SIVAS
  20:45
  NEVŞEHIR
  01:05
  70 TL
 • Patnos İtimat
  SIVAS
  21:45
  NEVŞEHIR
  65 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  23:59
  NEVŞEHIR
  50 TL

Sivas - Nevşehir Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Turay Turizm
Tokat Yıldızı
Iğdırlı Turizm
Vangölü Turizm
Metro Turizm
Öz Sivas Seyahat
Patnos İtimat
Esadaş
Huzur Turizm
Öz Erciş Seyahat

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Nevşehir Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Nevşehir Otogar şehir merkezinde bulunmaktadır. Necip Fazıl Bulvarı Göre’de bulunmaktadır. 0384 213 40 25 numarasından ulaşabileceğiniz otogarda taksi, minibüs ve servislerle şehir içi otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Otogar merkezde bulunduğu için ulaşım oldukça kolaydır. Turizm açısından her mevsim aktif bir şekilde hizmet veren otogarda, ulaşım konusunda bir sorun yaşanmadan istediğiniz yere varabilirsiniz.

Ancak gece saatlerinde ulaşım için taksi kullanılmasından başka seçenek yoktur. Ayrıca isterseniz araç da kiralayabilirsiniz. Kiralık araç hizmet için 0 384 411 43 45 - 0 506 994 03 44 numarasından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ulaşım için uzun süreli seyahatlerde kiralık araçlar iyi birer seçenek olabilirler.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile gideceğiniz yere ulaşmak için terminal taksi durağından yararlanabilirsiniz. (0384) 214 10 20 numarasından ulaşabileceğiniz duraktan taksi çağırıp merkeze ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

1, 2, 4 ve 5 numaralı mavi otobüslerle terminale ulaşım sağlanmaktadır. Terminalden direkt olarak kalkış yapan otobüslerle de üniversite, Ürgüp ve Forum AVM çevresindeki bölgelere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüslerle ulaşım için ihtiyacınız olan araçları otogardaki şehir içi bölümünden bulabilirsiniz. Şehir içinde her güzergaha ulaşabilmeniz için mavi otobüslerle akşam 21’e kadar ulaşım sağlayabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmalarının servisleri otellere ve şehir merkezine servis hizmeti vermektedir. Ücretsiz olan servislerin saatlerine ve güzergah bilgilerine bilet aldığınız otobüslerin yazıhanelerinden ulaşabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Nevşehir’de minibüslerle ulaşım yoktur. Minibüsler yerine kullanılan turistik yerlere giden otobüs ve servisler bulunmaktadır. Bunlara terminalden ulaşabilirsiniz ve ekonomik ücretler karşılığında ulaşım sağlayabilirsiniz. 

En Popüler Sivas - Nevşehir Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Nevşehir Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  -2°C
 • açık
  Per
  açık
  -3°C
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  -5°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -6°C
 • açık
  Paz
  açık
  -3°C

Haritada Nevşehir

Nevşehir Hakkında

Nüfus
0
Plaka
50
Telefon Kodu
384