28.03.2020 tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında zorunlu sebepler dışında şehirlerarası otobüs ve uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Nevşehir - Sivas Otobüs Bileti

Nevşehir - Sivas Otobüs Seferleri

 • Tokat Yıldızı
  NEVŞEHIR
  03:30
  SIVAS
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  NEVŞEHIR
  05:45
  SIVAS
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  NEVŞEHIR
  15:00
  SIVAS
  50 TL
 • Metro Turizm
  NEVŞEHIR
  15:00
  SIVAS
  19:50
  50 TL
 • Metro Turizm
  NEVŞEHIR
  22:45
  SIVAS
  02:20
  50 TL
 • Esadaş
  NEVŞEHIR
  23:00
  SIVAS
  03:20
  70 TL
 • Tokat Yıldızı
  NEVŞEHIR
  03:30
  SIVAS
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  NEVŞEHIR
  05:45
  SIVAS
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  NEVŞEHIR
  15:00
  SIVAS
  50 TL
 • Metro Turizm
  NEVŞEHIR
  15:00
  SIVAS
  19:50
  50 TL
 • Metro Turizm
  NEVŞEHIR
  22:45
  SIVAS
  02:20
  50 TL
 • Esadaş
  NEVŞEHIR
  23:00
  SIVAS
  03:20
  70 TL
Tümünü Göster

Nevşehir - Sivas Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Metro Turizm
Tokat Yıldızı
Turay Turizm

Nevşehir Hakkında

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesinin en gözde kentlerinden biridir. Dünyaca ünlü Peri Bacaları, Hacıbektaş ilçesi ve Kapadokya’nın en eşsiz güzelliğiyle Derinkuyu, Acıgöl, Ürgüp, Nevşehir merkez, Gülşehir, Avanos, Hacıbektaş ve Kozaklı ilçelerinden oluşmaktadır.

Dünyayla bağlantınızı yok edecek olan yeraltı şehirleri sayesinde, unutulmaz  bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Nevşehir ilçelerinde yer alan doğal güzellikleri ve eski kalıntıları görmenin dışında ortamı kuşbakışı ziyaret etmek için de, balonları tercih edenler bu atmosferi her zaman unutulmaz anlar olarak hatırlamaktadır.

Nevşehir sessiz ve huzurlu bir kenttir. bu nedenle doğal yerleri görmek ve kültür turizmi yapmak için idealdir. Balon turlarıyla Kapadokya etkileyici bir şekilde görülebilmektedir. Özellikle hafta sonları yaz kış yoğun bir şekilde ziyaret edilen bu bölgede otelde yer bulmak ve bilet bulmak kolay olmayabilir.

Özellikle kış sezonunda çeşitli en uygun otobüs bileti bulma kampanyaları kapsamında bölgenin turizm açısından 12 ay aktif bir şekilde canlı kalması sağlanmaktadır. 

Sivas Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas Yılın her vaktinde kalabalık olan Sivas otogarında, her gün onlarca sefer yapılmaktadır. Yerel ve ulusal otobüs şirketlerinin araçlarıyla yakın iller ve büyükşehirlere ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs ve minibüslerle ulaşım en iyi şekilde sağlanabilmektedir. Taksi de özellikle geç saatlerde toplu ulaşım ortadan kalktığı için tercih edilen bir ulaşım şeklidir. Sivas kentinde de birçok kentte olduğu gibi toplu taşımada kent kart kullanılmaktadır.

Kent kart kullanımı, her zaman avantajlı ve en uygun otobüs bileti kullanımı için gereklidir. Minibüsler de öğrenci ve tam olarak ücretlendirme yapılmakta her yere ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yenişehir’de bulunan Sivas otogarındaki otogar taksi hizmetinden yararlanarak şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşmak isterseniz (0346) 226 20 85 numarasından taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Her 14 dakikada bir otobüs seferleri düzenlenen otogardan şehir merkezine vardığınızda, Kangal, Divriği, Gemerek, Yıldızeli, Zara, Hafik, Suşehri, Koyulhisar gibi bölgelere ulaşım sağlanmaktadır.

Öğrenci, engelli ve yaşlılar için indirimli seyahat imkanı bulunan kent kartlarla otobüslere binilmektedir ve ücretlendirme akıllı biletlerden düşülen bakiyeye göre 1.80 liradan başlamaktadır.

Genelde yeterli sefer sayısı olan otobüslerle şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlanmaktadır. Merkeze ulaşım için otogarın önünden geçen otobüslerden herhangi birine binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz şehir içi servislerinden yararlanarak ulaşım sağlamak için bilet aldığınız otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Minibüs seferleriyle şehir merkezine ulaşmak için otogardan kalkan dolmuşları tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine giden minibüslerle farklı ilçelere gidebilirsiniz ve seyahatinizi trafik sorununa takılmadan tamamlayabilirsiniz.

En Popüler Nevşehir - Sivas Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Sivas Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  3°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  10°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  12°C
 • açık
  Cum
  açık
  9°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  7°C

Haritada Sivas

Sivas Hakkında

Nüfus
618.617
Plaka
58
Telefon Kodu
346