Ağrı Uçak Bileti

En Ucuz Ağrı Uçak Biletleri

Ağrı Hakkında

Ağrı

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en soğuk şehri olan Ağrı da, ormanlık alan çok azdır. Birçok medeniyete sahne olmuş olan tarihi, M.Ö. dönemlere dayanmaktadır. Tarihi İshakpaşa Sarayı ile bilinen Ağrı, Patnos merkez ilçesi ile, tarım ve hayvancılıkla geçinen bir şehirdir. 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, 2015 yılında Ahmed-i Hani adını almış ve 1997 tarihinde hizmete açılmıştır. Uzun yıllar Ağrı havalimanı olarak adlandırılmıştır. 2015 yılı verilerine göre 148 binlik bir nüfusu vardır ve nüfusun büyük bölümü şehirdedir. 

Ağrı bölgesine genellikle iş ve turizm amaçlı olarak yerli ve yabancı turistler akın etmektedir. Özellikle tarih öncesi dönemde önemli kalıntılar bulunan şehir, arkeoloji araştırmacılarının gözdesidir. 


Ağrı Turistik Değerler

Adını 5.165 metre yüksekliğinde Ağrı Dağından alan bu şehrimiz, yontma taş döneminden kalma tarihi buluntuları ile meşhurdur. Özellikle Meya mağarası, Buz mağarası, İshak Paşa Sarayı, Urartu kalesi ve Nuh’un gemisinin karaya oturduğu yer olan Ağrı Dağı önemli turistik merkezlerdendir. 

Topkapı Sarayı’ndan sonra Türkiye’nin en büyük sarayı olan İshak Paşa Sarayını görmeden Ağrı’dan giden, bir daha buraya gelip sarayı görmeden ölmezmiş derler. Yerli turistlerin daha fazla talep gösterdiği bu bölgemizde, Taksim meydanına benzeyen Cumhuriyet meydanı da gezilebilecek yerler arasındadır. 

Diyadin kaplıcaları ve dağ yürüyüşleri de turistlerin ilgisini çeken aktiviteler arasında yer almaktadır. Özellikle kışın en ucuz uçak bileti bulabileceğiniz yerlerdendir. 


Ağrı’ya Kimler Uçar?

Ağrı ilimizde, dağ yürüyüşleri doğa sporlarını sevenler için bir numaralı tercihtir. Bu nedenle her mevsim zirvesinde kar olan Ağrı dağı yürüyüşleri, kuş gözlem alanları ve termal turizm çok fazla tercih edilmektedir. 

Yatırım amaçlı olarak iş adamları da bölgede bulunmaktadır ve İstanbul ve Ankara’ya direkt uçuşları tercih etmektedirler. Zaman zaman en uygun uçak bileti bulunsa da, az uçuş olduğu için fiyatlar biraz yüksektir. 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Hakkında

Ahmed-i Hani Havalimanı şehir merkezine 8,5 km uzaklıktadır. 1997 yılında hizmete girmiş olan bu havalimanında, sadece iç hat uçuşları yapılmaktadır. 

Her gün İstanbul ve Ankara’ya karşılıklı uçak seferleri yapılmaktadır. 751 metrekarelik bir alana kuruludur ve 2 apronla hizmet vermektedir. Havalimanını geliştirme çalışmaları devam etmektedir. 70 araçlık otoparkı bulunan havalimanında,  şehir merkezine ulaşımda kolaylık sağlayacak olan toplu taşıma, servis ve taksi hizmetleri bulunmaktadır.

Anadolu Jet ve Türk Hava Yollarının hizmet verdiği bölgede, hala devam eden çalışmalar sonrası daha fazla bir uçuş trafiğinin yaratılması hedeflenmektedir. 

Havalimanına en yakın oteller; 

  • Kılıçarslan Hotel,
  • Birlik Şahin Hotel,
  • Hatemoğlu Hotel,
  • Grand Cenas Oteldir.

Ağrı Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı havaalanından şehir merkezine ulaşım trafik sorunu olmayan bu şehirde her açıdan kolaydır. Kültür ve kongre merkezleri için de yoğun olarak gelen yerli ve yabancılar için, birçok farklı şehir merkezine ulaşım seçeneği bulunur. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi açılış ücreti ve kilometre başına eklenen ücretler üzerinden hesaplanan taksi seçeneği yakın olan şehir merkezi için hesaplıdır. Ağrı havalimanı taksi uçakların geliş gidiş saatlerine göre havalimanında hizmet vermektedir. 


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

3 lira olan belediye otobüsleri de uçakların geliş gidiş saatlerine göre hizmet vermektedir. Şehir merkezine giden otobüsler, Ağrı Belediyesi otobüsleridir. 


Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Servisler de uçak geliş gidiş saatlerine göre hizmet vermektedir. Servis firmaları olarak, Pinaşya ve Mefser turizm araçları hizmet vermektedir. İletişim numarası ise, 0472 312 67 72’dir.


Araç Kiralama 

Araç kiralamak isteyenlerin Aydınoğlu Rent a Car firmasına 0472 215 43 13, Azizoğlu Rent A Car firmasına ise 0472 215 30 11 numaralı telefonlardan ulaşmaları mümkün olmaktadır. Ağrı havalimanı rent a car hizmeti almak isterseniz, bu iki firmadan rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

En Uygun Ağrı Uçak Biletleri

Ağrı Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Ankara - Ağrı 930,03 TL
Türk Hava Yolları Adana - Ağrı 1.141,49 TL
Anadolu Jet İstanbul - Ağrı 1.350,32 TL
Anadolu Jet Alanya - Ağrı 1.363,04 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Ağrı 1.456,77 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Ağrı 1.515,04 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Ağrı 1.545,16 TL
Anadolu Jet Bursa - Ağrı 1.572,56 TL
Anadolu Jet Konya - Ağrı 1.584,4 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Ağrı 1.594,1 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Ağrı 1.656,65 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Ağrı 1.755,22 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Ağrı 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Batman - Ağrı 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Erzincan - Ağrı 1.788,96 TL

Ağrı Yönüne Uçan Havayolları