Ankara - Ağrı Uçak Bileti

Ankara - Ağrı Arasında Uçan Havayolları

Ankara Hakkında

İç Anadolu Bölgesinin ve Türkiye’nin merkezi olan Ankara, başkent konumunda olduğu için oldukça önemli bir şehirdir. 5 milyonu geçen nüfusuyla, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir.

Önceleri tarım ve hayvancılığa dayalı olan ekonomi, sonraki yıllarda sanayi ve ticarete ağırlık vermiş, ulusal ve uluslararası alanda önemli bir merkez halini almıştır. Yatırımların artması, bu şehri büyükşehir haline getirmiştir. Nüfusun neredeyse dörtte üçü memuriyet hizmetinde çalıştığı için, memur ve öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Savunma ve metal sektörünün merkezi haline gelen Ankara’ya Türkiye’nin her yerinden uçakla seyahat etmek mümkündür. Karayolu ve demir yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Her mevsim ekonomik ve en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür, çünkü birçok hava yolu şirketi bu bölgeye uçmaktadır.


Ankara Turistik Değerler

Tarihi ve arkeolojik sitlere ilgi duyan kişiler için birçok ilki görebilecekleri Anadolu Medeniyetleri Müzesi, canlı bir tarih belgesidir. Ayrıca Etnografya Müzesi, Ankara kalesi, Anıtkabir, Eski TBMM, Kızılcahamam, Beypazarı ve Tuluntaş mağarası da oldukça önemli tarihi alanlar arasındadır.

Ankara’ya en uygun uçak bileti kampanyalarını takip ederek gelen birçok kişi yaz kış bu kenti kültür turları için tercih etmektedir. Ankara’da Türkiye ve dünya çapında ünlü birçok üniversite vardır ve bu üniversiteler ülkemizi dünya çapında temsil eden başarılı buluşlara imza atmaktadır. Her açıdan oldukça önemli imkanları olan başkent Ankara, Genelkurmay Başkanlığı ve TBMM’nin de merkezidir.

Ankara’nın turistik yerlerini gezmek isteyen kişiler Anıtkabir’e mutlaka uğramaktadır. Anıtkabir, her yıl 4 – 5 milyon turistin ziyaretine uğramaktadır ve bu turistlerin yüzde 7’lik kısmı, yabancılardan oluşur.

Ağrı Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı

Ağrı havaalanından şehir merkezine ulaşım trafik sorunu olmayan bu şehirde her açıdan kolaydır. Kültür ve kongre merkezleri için de yoğun olarak gelen yerli ve yabancılar için, birçok farklı şehir merkezine ulaşım seçeneği bulunur. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi açılış ücreti ve kilometre başına eklenen ücretler üzerinden hesaplanan taksi seçeneği yakın olan şehir merkezi için hesaplıdır. Ağrı havalimanı taksi uçakların geliş gidiş saatlerine göre havalimanında hizmet vermektedir. 


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

3 lira olan belediye otobüsleri de uçakların geliş gidiş saatlerine göre hizmet vermektedir. Şehir merkezine giden otobüsler, Ağrı Belediyesi otobüsleridir. 


Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Servisler de uçak geliş gidiş saatlerine göre hizmet vermektedir. Servis firmaları olarak, Pinaşya ve Mefser turizm araçları hizmet vermektedir. İletişim numarası ise, 0472 312 67 72’dir.


Araç Kiralama 

Araç kiralamak isteyenlerin Aydınoğlu Rent a Car firmasına 0472 215 43 13, Azizoğlu Rent A Car firmasına ise 0472 215 30 11 numaralı telefonlardan ulaşmaları mümkün olmaktadır. Ağrı havalimanı rent a car hizmeti almak isterseniz, bu iki firmadan rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

En Ucuz Ankara - Ağrı Uçak Bileti Fiyatları

Ankara - Ağrı Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Ankara - Ağrı Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolujet Ankara - Ağrı 21 Mart 2021 245.99 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

870 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 40 dakika

Ağrı Yerel Saat

06:31

Ağrı Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  -10°C
 • açık
  Paz
  açık
  -12°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  -10°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -8°C
 • açık
  Çar
  açık
  -12°C

Haritada Ağrı