Sinop Uçak Bileti Al

Sinop Uçak Bileti Fiyatları

Sinop Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Sinop arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Sinop uçak bileti fiyatı 635,87 TL kadardır.
Sinop, Sinop havalimanı Sinop uçuşlarında kullanılır.

Sinop Hakkında

Sinop Uçak Bileti

Orta Karadeniz’de bulunan ve ülkenin en kuzey noktası olan Sinop, tarihler boyunca bir kale şehir olarak kullanılmıştır. Kalenin dışına taşmayan limanda deniz ticareti büyük önem kazanmıştır. Birçok farklı iklim yaşanabilen Sinop, bir mevsimde aynı anda dört mevsimi birden yaşamaktadır.

Bazalt sütunları ve Sinop kalesi, oldukça ilginçtir. Ülkemizde sürekli ulaşım sorunları yaşanan Sinop, işsizlik nedeniyle yerli halkın farklı şehirlere göç etmesiyle 200 binlik bir nüfusa düşmüştür.

Üniversitesi ve havalimanına rağmen hala yeterince yatırım yapılmayan ve kalkınamayan Sinop ilinde, turizm açısından da yeteri kadar gelişme sağlanmamaktadır. İstanbul iline karşılıklı uçak seferleri düzenlenmektedir ve en ucuz uçak bileti kampanyalarıyla ucuz bilet bulmak mümkün olmaktadır.


Sinop Turistik Değerler

Sinop havalimanına en uygun uçak bileti bulunduğunda, bu liman kentinde hayran olacağınız Sinop’un, Irmak tanrısı Asapos’un kızlarından su perisi Sinope tarafından kurulduğu iddia edilmektedir.

Mavi ve yeşil renklerin en yoğun olduğu bu Karadeniz kentinde, her mevsim yapış vardır. Şehirde tarım ve hayvancılık yoluyla geçinilmektedir. Sinop cezaevi ve inaltı mağarası ile bilinen bir kenttir. Sinop, cezaevi ile anılan bir şehirdir ve asırlardır cezaevi olarak kullanılan ama bugün müze haline getirilen bu cezaevi Tarihi Sinop Cezaevi olarak bilinir. 1 saatlik bir gezi ile siz de Sabahattin Ali’nin koğuşunu ziyaret edebilir, kulaklarınızda hala yankılanan esirlerin çığlıklarını hissedebilirsiniz.

Birçok tarihi alana ev sahipliği yapan cezaevi, maviye düşen gölge olarak anılan bir Sinop mekanıdır. Osmanlı ve Selçuklu devrinden kalma birçok tarihi eser bulunan Sinop, muhteşem manzaraları ve şelaleleriyle ünlüdür.

Gezilecek birçok yeri olan Sinop, Karadeniz’e özgü mısır ekmeği, mısır pastası ve mısır çorbası ile meşhurdur. Ayrıca kefal havyarı, palamut pilaki, balık bileke, hasuda, para çorbası, cizlembe gibi yöresel yiyecekler Sinop mutfağına özgü ürünlerdir.

Sinop Havalimanı Hakkında

Şehir merkezine 8 km uzaklığında olan Sinop havalimanı, İstanbul’a haftanın 7 günü karşılıklı seferlerin düzenlendiği bir havalimanıdır.

100 araçlık otoparkı ile birlikte, yıllık yolcu kapasitesinin 150 bin kişi olduğu havalimanından şehre ulaşmak için kiralık araç, servis ve taksi hizmetleri verilmektedir. Özel tur şirketleri de özel araçlarla ulaşımı sağlamaktadır. 2016 yılının Eylül ayında rekor kıran ve 7 bin yolcuya hizmet veren havalimanı, özellikle son dönemde gelişme göstermiş ve hizmet kalitesini arttırmıştır.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Perice Konak Tatil Evi,

  • Aydın Apart Pansiyon,

  • Demirkollar Aile Parkı,

  • Hamsilos Tatil Köyü,

  • Gökhan Apart,

  • Sandıklı Termal Parkı.

Sinop yaz turizminin de oldukça popüler olduğu bir şehirdir. Tertemiz plajları ve Karadeniz’in hırçın sularını sevenler için ideal bir tatil alanıdır. Yağışlı bir iklimi olduğu için dikkat edilmesi gereken bu şehirde deniz turizmi, yaz aylarında yerli halk tarafından oldukça popülerdir.

Her mevsim gezilebilecek bir tatil beldesi olan Sinop, iklimi açısından yağışlı olduğu için, her zaman aynı sıcaklıklardadır.

Sinop Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım servis, taksi ve kiralık araçlarla mümkün olabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Uçak saatlerine göre her zaman havalimanında hazır bulunan taksiler, 0542 647 31 59 numaralı telefondan çağırılabilmektedir.


Araç Kiralama

Kiralık araç firması olarak hizmet veren firmanın 0538 546 57 57 numaralı telefonundan kiralık araç taleplerinizi iletebilirsiniz.


Servis

Sinop PTT kalkışlı servislerin saatlerine 0368 271 56 28 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Servisler uçak saatinden 90 dakika evvel kalkış yapmaktadır ve oldukça ekonomik ücretleri vardır.

En Uygun Sinop Uçak Biletleri

Sinop Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Türk Hava Yolları İstanbul - Sinop 635,87 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Sinop 1.226,54 TL
Türk Hava Yolları Batman - Sinop 1.316,4 TL
Türk Hava Yolları Elazığ - Sinop 1.526,02 TL
Anadolu Jet Ankara - Sinop 1.567,6 TL
Türk Hava Yolları Kahramanmaraş - Sinop 1.644,74 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Sinop 1.653,12 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Sinop 1.657,7 TL
Anadolu Jet Muş - Sinop 1.708,75 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Sinop 1.837,9 TL
Anadolu Jet Bursa - Sinop 1.957,76 TL
Türk Hava Yolları Van - Sinop 2.086,66 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Sinop 2.603,61 TL
Türk Hava Yolları Atina - Sinop 3.259,13 TL
Türk Hava Yolları Amsterdam - Sinop 4.920,98 TL

Sinop Yönüne Uçan Havayolları