Kamboçya Uçak Bileti Satın Al

Kamboçya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Phnom_Penh

TRANSLATOR

Dil

Cambodia - Khmer

Para birimi

Kampuchean (Cambodian) Riel

Telefon kodu

855

Başkent

Phnom Penh

En Ucuz Kamboçya Uçak Biletleri


WY Oman Air 14 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 9.092 TL
Satın Al
WY Oman Air 16 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 9.092 TL
Satın Al
WY Oman Air 17 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 9.092 TL
Satın Al
WY Oman Air 26 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 9.092 TL
Satın Al
WY Oman Air 25 Mayıs 2023
İstanbul Phnom Penh 9.092 TL
Satın Al
WY Oman Air 12 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 9.105 TL
Satın Al
WY Oman Air 05 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 9.105 TL
Satın Al
WY Oman Air 07 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 9.105 TL
Satın Al
WY Oman Air 19 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 9.105 TL
Satın Al
CX Cathay Pacific 16 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 10.102 TL
Satın Al
CX Cathay Pacific 17 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 10.102 TL
Satın Al
CX Cathay Pacific 11 Eylül 2023
İstanbul Phnom Penh 10.116 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Kamboçya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Kamboçya uçak bileti fiyatı 9.091,84 TL kadardır.
Battambang, Kampot, Koh Kong, Kompong Chhnang, Kompong Thom, Krakor, Kratie, Mundulkiri, Oddor Meanche, Pailin, Pochentong, Poipet, Ratanakiri, Siem Reap, Sihanoukville, Stung Treng, Svay Rieng havalimanı Kamboçya uçuşlarında kullanılır.
Kamboçya Uçak Bileti

Kamboçya Hakkında

Tanrıların alanına, Angkor Wat’a çıkın. Tuol Sleng Hapishanesi’nde cehenneme inin. Kamboçya hem ilham verici hem de depresif tarihiyle sarhoş edici bir hediye ortaya koyuyor.
 
Tapınaklar İmparatorluğu
 
Çağdaş Kamboçya, Angkorian döneminde şu anda çoğu Laos, Tayland ve Vietnam olan yerleri yönetmiş olan muazzam Khmer imparatorluğu’nun ardıl devletidir. Bu imparatorluğun kalıntıları meşhur Angkor tapınaklarında, görkemli Güneydoğu Asya’da bulunan eşsiz dağlarda görülebilir. Gezginin Khmer görüşünün temel ifadesi olan Angkor Wat’a dair ilk izlenimi görkemli ve Machu Picchu ya da Petra gibi dünya üzerinde sadece birkaç seçkin yer ile uyuşmasıdır.
 
Kamboçyalı Ruhu
 
Kendi çevresinde dünyanın 8. harikasına sahip olmasına rağmen, Kamboçya’nın gerçek hazinesi insanlarıdır. Kmerliler yıllardır süregelen katliam, sefalet ve politik istikrarsızlık ile mücadele ederek ölüp ölüp dirilmişlerdir. Kırılmaz bir ruh ve bulaşıcı bir iyimserlik sayesinde, bozulmamış gülümsemeleriyle üstün geldiler. Hiçbir ziyaretçi buradan bu muammalı krallığın yerlisine karşı duyulan hayranlık ve sevgi olmadan ayrılmıyor.
 
Kentsel Manzara
 
Angkor gibi Kamboçya da tapınak ve kentsel manzaralarından daha fazla entelektüelliği ile şaşırtabilir. Kaotik ama karizmatik Phnom Penh muhteşem nehir kıyısındaki konumu, kültürel rönesansı ve birinci sınıf şarap içme ve yemek yeme sahnesiyle takdir kazanmış yeniden canlandırılan bir şehirdir. İkinci şehir Siem Reap, kozmopolit kafeleri ve farklı gece hayatı ile yakınındaki ikonik Angkor tapınakları kadar bir yerdir. Ve kitle turizminin gelişinden önce Siem Reap’in anımsatıcısı olan gelecek vaat eden Battambang, zarif Fransız mimarisi ve heyecan verici çağdaş sanat sahnesiyle büyülüyor.
 
İç Kesimlerdeki Maceralar
 
Siem Reap ve Phnom Penh nüfuzlu olabilirler ancak bir nebze de olsa Kamboçya’nın kırsal kesiminden dünyalar kadar uzakta kabarcklardır. Burası taşra yaşamının nabzını ve büyüleyici çeltik tarlası ve sallanan hurma şekerinden oluşan zamansız manzaraları deneyimleme yeridir. Güney Kıyısı, görünürde sadece bir avuç dolusu sahil kulübesi ile tropik adalar ile çevrilidir. Denizden uzak yerler, bulunmaz yabani hayata ev ve ortaya çıkan ekoturizm maceralarına geçit sağlayan geniş tropikal yabani bölgelerin parçası olan Cardamom Dağları üzerinde yatmaktadır. Muazzam Mekong Nehri ülkeyi boylu boyunca keser ve bölgenin son kalan tatlı su yunuslarının bazılarına ev sahipliği yapar. Kuzeydoğu kendine doğru bir dünyadır, vahşiliği ve dağlık manzaraları Kamboçya’nın etnik azınlıkları ve doğal cazibelerinin evidir.

Kamboçya Yönüne Uçan Havayolları