Slovenya Uçak Bileti Satın Al

Slovenya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Ljubljana

TRANSLATOR

Dil

Slovence

Para birimi

Euro

Telefon kodu

386

Başkent

Ljubljana

En Ucuz Slovenya Uçak Biletleri


JU Air Serbia 04 Şubat 2023
İstanbul Ljubljana 1.819 TL
Satın Al
JU Air Serbia 25 Şubat 2023
İstanbul Ljubljana 2.101 TL
Satın Al
JU Air Serbia 21 Şubat 2023
İstanbul Ljubljana 2.326 TL
Satın Al
JU Air Serbia 14 Şubat 2023
İstanbul Ljubljana 2.584 TL
Satın Al
JU Air Serbia 06 Şubat 2023
İstanbul Ljubljana 2.605 TL
Satın Al
LO LOT Polish Airlines 07 Nisan 2023
İstanbul Ljubljana 3.147 TL
Satın Al
LO LOT Polish Airlines 20 Nisan 2023
İstanbul Ljubljana 3.818 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 07 Nisan 2023
İstanbul Ljubljana 4.308 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 20 Nisan 2023
İstanbul Ljubljana 4.308 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 30 Nisan 2023
İstanbul Ljubljana 5.268 TL
Satın Al
LH Lufthansa 06 Şubat 2023
İzmir Ljubljana 5.589 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 17 Haziran 2023
Adana Ljubljana 6.311 TL
Satın Al

Slovenya Havaalanları

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Slovenya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Slovenya uçak bileti fiyatı 1.818,83 TL kadardır.
Edvard Rusjan, Joze Pucnik, Portoroz havalimanı Slovenya uçuşlarında kullanılır.
Slovenya Uçak Bileti

Slovenya Hakkında

Kar şapkalı zirvelerin topraklı bir cenneti, turkuvaz-yeşil nehirler, Venedik tarzı sahil şeridi... Slovenya kendi doğal hazinesini uyumlu mimarisi, cezbedici kırsal kültürü ve gelişmiş mutfak kültürü zenginleştirmektedir.

Açık Hava Aktiviteleri

Slovenya ilk ve en başta gelen açık hava durağıdır. Yerel halk aktif tatillerin tadını çıkarır ve siz buna katılmaya davetlisiniz (Hatta bekleniyorsunuz). Tavsiye edilen aktivite listesi sonsuz olsa da en popüler olanları kayak, dağ yürüyüşü ve artan bir şekilde bisiklet turlarıdır. Soca gibi hızlı nehirler rafting yapmaya davet ediyorlar, fakat at sırtında gezi, balon, mağara ve kanyon yürüyüşleri gibi daha sakin aktivite şanslarınız da buluyor. Bunların hepsi size biraz fazla geldiyse her zaman sahile kaçıp Adriyatik’te güneş banyosu yapabilirsiniz.

Mimari ve Kültürel Hazineler

Bu yeşilden de yeşil topraklarda güzelliğe ait her şeyin tamamen doğal olduğunu düşündüğünüz için affedilebilirsiniz. Fakat buna gerek yok. Biri genellikle iyi bir şey için davetsizce içeri girer, tıpkı resimsel bir adada ufacık barok tarzı bir mabet ve yukarı doğru büyüyen kalenin bütün uyumu birleştirdiği Bled Gölü gibi... Slovenya’nın mimarisi olağanüstü bir şekilde çeşitlidir. Sahil şeridinde bulunan Venedik liman kasabaları ve Prekmurje’nin kırsal Macar tarzı çiftlik evlerinden Gorenjska’nın Gotik kilisesine ve Ljubljana’nın yeni nesil pırıltılarına kadar... Müzeler zengin ve kültür yönünden çok canlıdır.

Neden Slovenya’yı Seviyorum

Steve Fallon, Yazar

Benim gibi buraya sürekli gelenler bile genellikle durup bu yerin düpedüz güzelliğini izler ve büyülenirler. Logarska Dolina’nın hrikulade çiftçi vadisi cenneti dünyaya getiriyor ve Vrsic geçidinden Alplere doğru kendimi dünyanın zirvesinde hissederim. Bu mükemmel ve çeşit dolu mimariden, olağanüstü şaraplardan, geleneksel tatlardan ve sıcak kültürden bıkmam imkânsız. Fakat bence ülkenin en önemli özelliği Slovenlerin kendileridir: oldukça muhafazakâr, kendine güvenen, takdire şayan bir şekilde geniş fikirli, özellikle hoşgörülü ve oldukça fazla misafirperver.

Zevk Meselesi

Slovenya mutfağı İtalya, Avusturya, Macaristan ve Balkanlardan ufak tefek ip uçları alarak yemekleri sentezlemiş, yeniden keşfetmiş ve bilinen ve benzersiz yemekleri oluşturmuştur. Slovenyalıların sadece taze ve yerel ürünlere yönelik bir takıntısı bulunmaktadır. Sonuç ise olağanüstü yemek durağı haline gelmesidir. Patatesten yapılmış nefis makarna ve börekler, yaprak soğanı ve domuz pastırması, lezzetli kabak çekirdeği yağı ile karıştırılmış salata ve kat kat gibanica’dan (yerel bir çeşit hamur tatlısı) oluşan alışılmadık kombinasyonla kurulmuş yemek tabaklarından numune alabilirsiniz. Slovenyanın şarabı beklenmedik derecede serttir ve bölgesel beyaz ve kırmızı çiftleri yerel yiyeceklerle güzel bir ikili oluşturmaktadır.

Ağzı Açık Bırakan Güzellik

Julian Alplerinin yükselen zirvelerinden ve Postojna’nın yeraltı sihirinden ve Škocjan Mağaralarından göz alıcı elmas yeşili göllerine ve nehirlerine ve kısa, fakat tatlı Adriyatik sahiline kadar Slovenya bunların hepsine sahip. İnanılmaz bir iklim karışımı Akdenizden sıcağı getirip yazın bile kar yağabilen Alplerin eteklerindeki tepeleri dondurur. Toplam yüzeyinin yarısından fazlası ormanlarla örtülü olan Slovenya gerçekten dünyadaki en yeşil ülkelerden biridir.

Slovenya Yönüne Uçan Havayolları