Şikago Uçak Bileti Al

Şikago Uçak Bileti Fiyatları

Chicago Havalimanları

O'Hare Uluslararası Havalimanı

Chicago O'Hare Uluslararası Havalimanı (IATA: ORD) Illinois eyaletinin, Chicago şehrinin Far Northwest Side bölgesinde yer alan uluslararası bir havalimanıdır. Chicago şehir merkezi Loop’un 27 km kuzeybatısında yer alıyor. Burası Chicago metropolitan bölgesine hizmet veren ana havalimanıdır. Diğer ikincil havalimanı ise Loop’a 16 km yakın olan Midway Uluslararası Havalimanı’dır. Havalimanı Chicago Şehri Havacılık Müdürlüğü tarafından işletiliyor.
 
O'Hare 2001’de kalkış ve iniş sayısına göre dünyanın en işlek havalimanıydı. Eylül 2014 itibariyle ise O'Hare 153’ü ABD’deki yerel destinasyonlar ve 57’si Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya ve Avrupa’daki uluslararası destinasyonlar olmak üzere toplam 210 destinasyona direkt hizmet veriyor.
 
O'Hare günümüzde American Airlines ve United Airlines hava yolu şirketleri tarafından merkez olarak kullanılıyor. Ayrıca yerel hava yolu şirketleri Air Choice One da burayı merkez olarak kullanırken, Frontier Airlines ve Spirit Airlines’ın da hedef şehridir. Burası yıllık 15,3 milyon yolcu ile ABD’nin Houston George Bush Uluslararası Havalimanı'ndan sonra ikinci en büyük yolcu merkezi ve günlük 585 uçuş ile günlük uçuş sayısına göre ABD’nin en büyük havalimanıdır.
 

Ulaşım

Raylı Ulaşım

Mavi Hat O'Hare ve Forest Park arasında ulaşım sağlarken, yeraltı istasyonundan ayrılıyor ve Terminal 1, 2, ve 3’e de yürüyüş tünelleri ile bağlanıyor. İstasyon 3 Eylül 1984’te açılmıştı. Trenler haftanın 7 günü 24 saat hizmet veriyor ve Chicago şehir merkezi üzerinden Forest Park’a ulaşım sağlıyor.
 

Metro

Metra North Central Service’ten banliyö treni O'Hare Transfer İstasyonu’nda duruyor, burası da Havalimanı Transit Sistemi’ne hat otobüsleri ile bağlanıyor. Trenler sadece hafta içi çalışıyor.
 

Havalimanı Ekspres

Chicago şehri, turistleri, yerlileri ve diğer yolcuları şehir merkezinden O'Hare Uluslararası Havalimanı’na 20 dakikada götürecek ekspres tren hattı planı üzerinde çalışıyor. Bu Mavi Hattın ulaşım süresini yarıya indirecek. Eğer ekspres tren inşa edilirse, tek seferlik biletleri yaklaşık 30 ile 35 dolar arasında olacak. Daha az pahalı olan aylık kartlar ya da aile indirimleri de geçerli olacak.
 

Araç

Araçlar havalimanına I-190 yolundan giriş ve çıkış yapar, bu yol da I-90’da (Kennedy Expressway) dallara ayrılıyor ve şehir merkezine ulaşıyor. Araçlarla ayrıca havalimanına doğu tarafından Mannheim Road’dan ulaşmak mümkün. Havalimanının güney cephesindeki kargo erişimi hariç bütün havalimanı trafiği doğu tarafından yapılıyor. Yerel halk ise bazen I-190’a tek yönlü ulaşımından dolayı dünyanın en büyük çıkmaz yolu ismini veriyor.

Taksi

Chicago O’Hare Havalimanı’a ulaşım ayrıca taksi ve limuzinlerle de sağlanabiliyor. Ücretler trafiğe göre değişebiliyor ancak O’Hare’den Chicago şehir merkezine ortalama ücret 30 ile 40 dolar arasında tutuyor.
 

Otobüs

Indiana, Iowa ve Wisconsin’e giden ve gelen yolcuları taşıyan yerel otobüsler Otobüs/Shuttle Merkezi’nden kalkıyor ve varıyor. Burası Ana Park Yeri’nin giriş katında yer alıyor ve Terminal 1, 2 ve 3’ten yaya tünelleri ile erişilebilir.
 

Bekleme Alanı

Bekleme alanına I-190’anın çıkışından araç kiralama yeri Bessie Coleman üzerinden ulaşılabilir. Tabelalar sürücüleri yeni Bekleme Alanı’na yönlendirir. Bessie Coleman’ın karşısında araç kiralama yerlerinden yarım mil kuzeyde, bilgi tabelaları ise gelişler ile ilgili güncel bilgiler sağlıyor. 
 

En Uygun Şikago Uçak Biletleri

Şikago Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
TAP Portugal Varşova - Şikago 8.032,49 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Şikago 9.835,18 TL
Qatar Airways Adana - Şikago 11.655,01 TL
Qatar Airways Ankara - Şikago 11.780,82 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Şikago 13.108,69 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Şikago 22.576,48 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Şikago 65.449,31 TL

Şikago Yönüne Uçan Havayolları

Şikago Hava Durumu

 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  6°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  5°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  8°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  6°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  6°C

Haritada Şikago

Amerika Şehirleri

Şikago Yönüne Uçuşlar