Frontier Airlines Frontier Airlines Uçak Bileti

Genel Merkezi

Denver

Kuruluş Tarihi

1994

Uçtuğu Nokta Sayısı

116

Uçtuğu Ülke Sayısı

23

Toplam Uçak Sayısı

104

Satış Durumu

Aktif

Frontier Airlines Hakkında

Frontier Airlines bilet

Amerika Birleşik Devletlerinde 1994 yılında yerel havayolu şirketi olarak hizmet vermeye başlayan Frontier günümüzde 100’den fazla farklı noktaya uçuşlar düzenliyor. Filosundaki 53 uçağı ve 3800 çalışanı ile günlük 350 uçuş gerçekleştiriyor. Frontier Airlines uçak bileti satın alanlar, ABD, Meksika, Jameika, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti gibi 131 farklı noktaya günlük uçuşlar yapabiliyor. Uçaklarında 50’den fazla vahşi hayvan temalarına yer vererek, vahşi yaşama destek sağlamaya çalışıyor.

Frontier Airlines havayolu şirketi, ABD, Colarado, Denver merkezli olarak kurulmuştur. Amerika’daki düşük maliyetli havayolu şirketlerinden birisidir. Amerika Birleşik Devletlerinde, en az 100, uluslararası ise 31 farklı noktaya uçuşlar düzenliyor. Üst kuruluşları arasında, Fortier Airlines Holdings, Indigo Partners kuruluşları yer alıyor. Denver uluslararası havalimanında bulunan merkezi ile günlük uçuşlarını planlıyor. Sürekli yenilenen sistemleri ile günümüzde dünyanın birçok noktasına aktarmasız uçuşlar gerçekleştiriyor. Frontier airlines havayolu firması 64 uçaktan oluşan filosu ile tüm uçuş noktalarına yolcularını taşıyor.


Frontier Airlines Rota Ve Seferleri

Frontier Airlines havayolu şirketi, iç ve dış hat olmak üzere 130’dan fazla noktaya, 64 uçağı ile sefer düzenliyor. Günlük sefer sayısı 350’nin üzerindedir. Denver merkezli hizmetleri ile 80 farklı rotaya uçuşlar düzenliyor. 1994 yılında başlamış olduğu hizmetlerini sürekli geliştirerek devam ediyor. Amerika Birleşik Devletlerinin düşük maliyetli havayolu şirketidir ve uçaklarında kullanmış olduğu vahşi yaşam temaları ile gökyüzünü renklendiriyor. Uçuş rotaları arasında, Dominik Cumhuriyeti, Jameika, Meksika, Kosta Rika gibi 80 farklı nokta yer alıyor. Filosunda bulunan Airbus ve Boeing uçakları ile misafirlerinin güvenli yolculuklar yapmasını sağlıyor.


Check-in İşlemleri

Frontier airlines uçak bileti ile uçuş yapabilmek için uçuş saatinden en az 1 saat en fazla 24 saat içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gerekiyor. Online olarak yapılabilen check-in işlemlerinde yolcular son 45 dakikaya kadar bilet.com üzerinden işlemlerini yapabiliyor. Check-in işlemlerini havalimanında yapmak isteyenler uçuş saatinden en az 2 saat önce havalimanına gelmelidir. Havalimanında, kiosklardan ya da frontier kontuarlarından işlemlerini yapabilirler. Online check-in işlemleri yolculara zaman kazandıracaktır.


Bagaj Hakkı Kuralları

Frontier airlines uçak bileti sınıfı, yolcuların bagaj haklarının belirlenmesini sağlıyor. Firma, bagaj hakkı ile ilgili tüm detayları resmi internet sitesinde misafirlerine gösteriyor. Ekonomik ya da business sınıfı uçak bileti satın alanlar, kabin bagaj hakkını 15 kg olarak kullanabiliyor. El çantaları için ebat ölçüleri 18x8x14 cm, büyük çantalar için 16x10x24 cm olarak belirlenmiştir. Kargo bölümüne alınacak bagajlar, yapılacak seferlere göre değişiklik gösterebiliyor. Ücretsiz bagaj hakkından fazla olan kg başına ek ücret ödeniyor.


Frontier Airlines İkramlıklar

Frontier Airlines şirketi, bilet sınıfına göre misafirlerine farklı yiyecek ve içecek seçenekleri sunuyor. Servislerde, sıcak, alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri yer alıyor. Uçakta sipariş verilen yiyecek ve içecekler için yolcular sadece kredi kartı ile ödeme yapabiliyor.


Koltuk Seçimi

Frontier Airlines seferleri için uçak bileti satın alırken koltuk seçimi yapabiliyorsunuz. Özel seçimler yapılırken, bilet sınıfına göre ek ücret farkları ödenebiliyor. Frontier airlines firması uçuşları için Strech, Selec ve Standart koltuk seçimlerini yapabiliyorsunuz. Strech seçeneği daha geniş koltuklara, selec, uçağın orta bölümünden koltuk seçimi, standart ise çıkış sırasının arkasındaki ücretsiz koltukların seçilmesidir.


 

Frontier Airlines Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Frontier Airlines uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Frontier Airlines uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Frontier Airlines havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Frontier Airlines müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Frontier Airlines uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Frontier Airlines uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Frontier Airlines Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok