Alaska Airlines Bilet, Ucuz Uçak Biletleri

Alaska Airlines Bilgileri

Genel Merkezi

SeaTac

Kuruluş Tarihi

1932

Uçtuğu Nokta Sayısı

115

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Toplam Uçak Sayısı

217

IATA Kodu

AS

Alaska Airlines Hakkında

Alaska Airlines bilet
Alaska Airlines, köklü hava yolu şirketleri arasında yer alıyor. Ancak Alaska Airlines 1932’de kurulmasına rağmen 1944 yılında uçuşlarına başlıyor. 1960’lı yıllar ise Alaska Airlines’ın altın çağı olarak görülüyor.

Alaska Airlines’ın genel merkezi Seattle’de bulunuyor. Bu hava yolu şirketi, yapılan araştırmalara göre Amerika’nın en iyi beşinci hava yolu şirketi olarak görülüyor. Ancak geçmiş yıllarda hava yolu şirketinin 3. sırada yer aldığı biliniyor.


Alaska Airlines Rota ve Seferleri

Alaska Airlines’ın yalnızca iç hatlara uçuşları bulunmuyor. Bu hava yolu şirketi pek çok Avrupa ülkesine de uçuş düzenliyor. Pek çok kişi Alaska Airlines avantajlarından faydalanabilmek için bu hava yolunu tercih ediyor. Alaska hava yolları, rotasını çok daha geniş ağlara yaymayı amaçlıyor.
Alaska hava yollarında 16.000 çalışanın bulunduğu biliniyor. Bu çalışanlar müşterilere güler yüzle hizmet veriyor. Alaska hava yollarının rotaları şu şekilde:
•Meksika
•Amerika Birleşik Devletleri
•Fransa
Alaska hava yollarını tercih eden müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor.


Check-in İşlemleri

Alaska Airlines’tan alınan uçak biletinin check-in işlemleri çok kolay bir şekilde tamamlanıyor. Dileyen kişiler uçuştan önce firma yetkilileri ile görüşerek check-in işlemlerini tamamlıyor.
Alaska Havayollarından alınan biletlere, online olarak check-in yapılabiliyor. Online check-in işlemleri, birçok müşteri için kolaylık olarak görülüyor. Çünkü online check-in yaptırmayı tercih edenlerin havaalanına gitmesine gerek kalmıyor.
Online check-in sistemi uzun yıllardan beri bulunuyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Alaska Havayollarını tercih eden müşteriler, bagaj haklarını merak ediyor. Alaska Airlines uçak bileti alan kişiler, 1 adet ücretsiz çanta taşıma hakkına sahip oluyor. Ancak bu çantanın da belirli bir kilogramı geçmemesi gerekiyor. Aksi halde bu çanta için de ücret ödemek gerekebiliyor.
Alaska Havayollarını tercih eden müşterilerin 1 çantadan sonrası için ücret ödemesi gerekiyor. Hava yolu firması, ödenecek olan miktarı düşük tutuyor. Bu durum müşterilerin hoşuna gidiyor.
Ancak uluslararası taşıma kurallarına göre patlayıcı maddeler hiçbir sebeple taşınamıyor.


Alaska Airlines İkramlıklar

Alaska Havayolları ile seyahat eden kişiler farklı ikramlarla karşılaşabiliyor. Müşterilere en kaliteli ve en doyurucu gıdaları sunan Alaska Airlines, portföyünü de geniş tutuyor. Dileyen yolculara kek menüsü de sunuluyor. Bu sayede yolculuk çok daha eğlenceli hale getiriliyor.
Alaska Airlines’ta sunulan ikramların çoğu kapalı paket içerisinde yer alıyor. Bu da hava yolu şirketinin temizliğe ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Bu durum hava yolu şirketine artı puan olarak geri dönüyor.


Koltuk Seçimi

Alaska Havayollarından uçak bileti alan kişiler, koltuk seçimini kendisi yapabiliyor. Koltuk seçimi, uçak seyahati için büyük önem arz ediyor. Koltuk seçiminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için diz mesafesine uygun olan koltukların tercih edilmesi gerekiyor. Diz mesafesi çok geniş olan koltuklar uçağın ön kısmında yer alıyor.
Ancak bazı koltuklar için ekstra ücret ödemek gerekebiliyor.


Alaska Airlines Özel Programları

1932’de kurulan bu şirket, kurulduğu ilk günden itibaren devamlı kendisini geliştirmeyi amaçlıyor. Bundan dolayı müşterilerine birçok avantaj sunuyor. Alaska Airlines personellerinden alınabilen kartla mil biriktirilebiliyor. Biriktirilen miller ile bedava uçak bileti alınabiliyor. Ancak bu milleri biriktirebilmek için Alaska Kart’a ihtiyaç duyuluyor.


Alaska Airlines İletişim

Alaska Airlines Telefon Numarası: +1 (800) 252 7522
Web Sitesi: www.Alaskaair.com
E mail adresi: newsroom@alaskaair.com
Adres: Seattle, WA 98168
 

En Ucuz Alaska Airlines Uçak Biletleri


AS Alaska Airlines 22 Şubat 2023
San Diego Boston 6.198 TL
Satın Al
AS Alaska Airlines 20 Mart 2023
Los Angeles Frankfurt 7.123 TL
Satın Al
AS Alaska Airlines 20 Mayıs 2023
Detroit İstanbul 19.391 TL
Satın Al

Alaska Airlines Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok