Kolombiya Uçak Bileti

Kolombiya Hakkında Bilgiler

Ülke Kodu

CO

Zaman dilimi

America/Bogota

Dil

İspanyolca

Para birimi

Kolombiya Pesosu

Telefon kodu

57

Başkent

Bogota

En Popüler Kolombiya Uçak Biletleri

AV Avianca 11 Kasım 2024
Bogota Kolombiya Ermenistan 2.794 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 01 Mayıs 2024
Ντουμπάι بوغوتا، كولومبيا 26.016 TL
Satın Al
BA British Airways 20 Haziran 2024
İstanbul Bogota 20.773 TL
Satın Al
LA Lan Airlines 09 Nisan 2024
San Andres Adası Kartagena 2.422 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 08 Ağustos 2024
Tiflis Bogota 42.656 TL
Satın Al
AV Avianca 11 Kasım 2024
Bogota Kolombiya Ermenistan 2.794 TL
Satın Al
LA Lan Airlines 09 Nisan 2024
San Andres Adası Kartagena 2.422 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 11 Nisan 2024
Bogota İstanbul 30.698 TL
Satın Al
DL Delta Air Lines 07 Mart 2024
Καρχηδόνα Νέα Υόρκη 22.563 TL
Satın Al

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

San Andres Island Cartagena uçak seferi ortalama 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
09.04.2024 Lan Airlines San Andres Adası Kartagena 2.422 TL
11.11.2024 Avianca Bogota Kolombiya Ermenistan 2.794 TL
20.06.2024 British Airways İstanbul Bogota 20.773 TL
23.05.2024 Air France İstanbul Barranquilla 25.613 TL
01.05.2024 Turkish Airlines Ντουμπάι بوغوتا، كولومبيا 26.016 TL
20.09.2024 KLM Royal Dutch Airlines İstanbul Cali 30.137 TL
12.07.2024 Air Europa İstanbul Μεντεγίν 30.265 TL
08.08.2024 Qatar Airways Tiflis Bogota 42.656 TL
Kolombiya Uçak Bileti

Kolombiya Hakkında

And dağlarının eteklerinde, bakir Karayip sularının dibinde yer alan Kolombiya Amazon ormanları, arkeolojik kalıntıları ve kolonyal toplumları ile sizi çağırıyor. Kolombiya Güney Amerika özelliklerinin tamamına sahip ve size çok daha fazlasını vaat ediyor. 

Kolonyal Özellikler  

Cartagena'nın en iyi korunmuş şehri olarak bilinen Kolombiya size filmlerde görebileceğiniz taş binaları ve farklı bir yüzyılda gibi hissettirecek kasabaları kendi gözlerinizle görme imkanı sunuyor, Kolombiya şehirleri İspanyolların buradan ayrıldığı günden beri pek de değişmiş sayılmaz. Neredeyse hiç bozulmamış Barichara ve zaman durmuş gibi görünen Mompox’da iken bir film setine konuk olmuş gibi hissedeceksiniz; ayrıca beyaz sahillere sahip Villa de Leyva’da 16. Yüzyıldan kalma kumların üzerinde gezinebilirsiniz. Unutmayın Kolombiya’da bu şehirler sadece turistlerin gitmeyi sevdiği yerler, Kolombiya’da çok daha fazlası mevcut.

Dış Mekan Maceraları  

Kolombiya'nın farklı doğası dalış, tırmanma, rafting, yürüyüş ve sörf gibi sporlar için oldukça uygundur. San Gil ülkenin başkentidir ve size çılgın macera olanakları sunar ama Kolombiya aslında her köşesinde farklı bir deneyim yaşanabilecek bir ülkedir. Kıtanın en ünlü yürüyüş rotalarından biri buradadır ve bu rota bile size farklı seçenekler sunar: Ciudad Perdida ormanlarını izleyerek Tayrona medeniyetinin kalıntılarına doğru yürüyebilir, Parque Nacional Natural El Cocuy’dan And dağlarının zirvelerine doğru tırmanabilirsiniz. Providencia’nın birinci sınıf resifleri tüple dalış yapmak isteyenler için oldukça uygundur, ayrıca Pasifik kıyılarında kambur balinaları da izleyebilirsiniz.

Nereye gidilir? 

Kolombiya’da neredeyse her yer gerillalar ya da milis kuvvetlerince korunur bu yüzden eğer korunaklı bölgelerden dışarı çıkmazsanız herhangi bir problemle karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Eğer kimsenin gitmediği bakir toprakları keşfetmek isterseniz bu tür yerlerde güvenlik problemleri ile karşılaşmanız olası. Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia FARC) ya da diğer milis güçler Chocó, Cauca, Nariño’nun bir kısmı, Huila kırsal kesimi, Putumayo, Meta ve And dağlarının ormanlarında (Leticia dışında) halen varlıklarını sürdürüyor ve kuzeydoğuda özellikle de Aracua’da güvenlik sorunları yaşayabilirsiniz.

Kolombiya’yı neden seviyorum?  

Yazar: Kevin Raub
Kolombiya’ya ilk geldiğimde 2000 yılı idi ve ülke çok daha farklı durumdaydı ama buraya daha ilk geldiğim gün beni Kolombiya halkı sıcakkanlılık ile karşıladı. Günümüzde güvenlik sorunları büyük ölçüde azalmış olsa da Kolombiya’ya yardım Güney Amerika’nın en önemli sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Kolombiya’da beş yıldızlı otellerde bile bulamayacağınız özellikler beni her zaman etkiliyor. Buradaki özellikleri Machu Picchu, Iguazu Şelaleleri, Patagonia’da bulamazsınız, Kolombiya her zaman verdiğiniz parayı hak eder ve Kolombiya halkı üzerinizde çok farklı bir izlenim bırakır. 

Farklı Doğal Özellikleri

Kolombiya’nın ekvatoral coğrafi özellikleri hemen hemen hiçbir ülkede görmeyeceğiniz kadar farklı bir doğaya sahip olmasına neden olmuştur. Zirvelere çıkıp Karayip kumlarında uzanabilir, lezzetli Kolombiya kahvelerini yudumlayabilir ya da Zona Cafetera’dan yemyeşil ormanları izleyebilirsiniz.  Tırmanmaya devam ederseniz karşınıza Bogotá çıkar, burası Kolombiya’nın en kalabalık yeridir ve aynı zamanda dünyadaki üçüncü en büyük başkenttir. Birkaç yüz metre daha ilerlemeye karar verecek olursanız burada karla kaplı zirvelere erişirsiniz ve paramo’nun etkileyici, benzersiz doğası ile karşılaşırsınız. And dağlarına doğru devam ettiğinizde ise Venezuela ile paylaşılan 550,000 kilometre karelik Los Llanos tropik topraklarına ulaşırsınız ve Güney Amerika’nın Serengetisi diye adlandırılan bölgeyi görürsünüz.

Farklı Kültür  

Eski medeniyetlerin varlığı ile zenginleşen Kolombiya arkeolojik ve kültürel pek çok kazı alanına sahiptir. Tayrona başkentinde bulunan Ciudad Perdida 11. Ve 14. Yüzyıllar arasında yapılmış olup kıtanın en gizemli eski şehirlerinden biridir, buranın Machu Picchu’dan sonra en gizemli şehir olduğuna inanılır. Ayrıca San Agustín gizemlerini keşfetmek isterseniz burada 500 farklı heykelin bulunduğunu göreceksiniz. Bu heykeller ülkenin her yerinden görülmektedirler. Ayrıca Tierradentro’da içinde kimin olduğu bilinmeyen eski mezarları gezebilir Kolombiya’nın mistik geçmişine göz atabilirsiniz.   

Kolombiya Yönüne Uçan Havayolları

Kolombiya Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Kolombiya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Kolombiya uçak bileti fiyatı 2.421,84 TL kadardır.