Şili Uçak Bileti Satın Al

Şili Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Pacific/Easter

TRANSLATOR

Dil

İspanyolca

Para birimi

Chilean Peso

Telefon kodu

56

Başkent

Santiago

En Ucuz Şili Uçak Biletleri


TK Türk Hava Yolları 27 Mayıs 2023
İstanbul Santiago 20.467 TL
Satın Al
AV Avianca 10 Eylül 2023
İstanbul Santiago 20.529 TL
Satın Al
BA British Airways 20 Nisan 2023
İstanbul Santiago 21.151 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 20 Nisan 2023
İstanbul Santiago 21.470 TL
Satın Al
LA Lan Airlines 24 Şubat 2023
İstanbul Santiago 23.229 TL
Satın Al
LA Lan Airlines 21 Temmuz 2023
İstanbul Santiago 24.380 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 24 Şubat 2023
İstanbul Santiago 25.829 TL
Satın Al
BA British Airways 24 Şubat 2023
İstanbul Santiago 25.944 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 25 Şubat 2023
İstanbul Santiago 26.428 TL
Satın Al
LA Lan Airlines 25 Şubat 2023
İstanbul Santiago 28.274 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 17 Şubat 2023
İstanbul Antofagasta 29.786 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 18 Şubat 2023
İstanbul Antofagasta 30.321 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Şili arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Şili uçak bileti fiyatı 20.467,01 TL kadardır.
A Merino Benitez, Alto Palena, Ancud, Balmaceda, Barriles, Canal Bajo, Carriel Sur, Cerro Moreno, Cerro Sombrero, Chacalluta, Chaiten, Chanaral, Chile Chico, Chillan, Cochrane, Coquimbo, Desierto De Atacama, Diego Aracena, El Loa, Frutillar, Futaleufu, Gamboa, La Florida, Los Andes, Los Cerrillos, Maquehue, Maria Dolores, Mataveri Intl, Ovalle, Pichoy havalimanı Şili uçuşlarında kullanılır.
Şili Uçak Bileti

Şili Hakkında

Şili müthiş doğası ile sizi çağırıyor ve sakin bir tatil istiyorsanız burayı ziyaret etmek sandığınızdan çok daha kolay.

Sakin Maceralar  

Şili, ülkeye adım attığınız anda size farklı macera deneyimleri sunar. Carretera Austral çakıllarının üzerinde bisiklete binebilir, tekneyle, SUV araçlarla ya da kağnılarla cennette gibi hissedeceğiniz meyve bahçelerine ulaşabilirsiniz. Burada şans eseri pek çok farklı yeri keşfedeceksiniz. Şili’de plan yaparak da gezebilirsiniz ama size tavsiyemiz burada her türlü deneyime açık olmanız. Yerli halk her zaman yavaş hareket ederler bu yüzden onlara uymak isteyebilirsiniz. Burada, ‘acele edenler vakitlerini boşa harcar’ diye bir Patagonia sözü vardır ve gezginlerin bu felsefeyi benimsemesi çok önemlidir.

Şarap Kültürü  

Şili’de şarap en önemli ihracat ürünlerinden biri haline gelmeden önce bile her masada şarap görmek mümkünmüş. Büyük anne ve büyük babalar her zaman bağlarda vakit geçirirlermiş. Şimdi ise Şili dünyanın en ünlü şarap ihracatçılarından biri haline geldi. Yoğun kırmızı şaraplar, lezzetli beyaz ve roze şarapları ise herkesin ağız tadına göre bir şarap bulmak mümkün. Ancak Şili de şarabın farklı bir anlamı da var. Şili’de concept of la buena mesa diye bir gelenek var. Yani şarap sadece zevk için değil. Şarap aynı zamanda iyi bir yemeğin yanı sıra güzel dostlukların da başlangıcını ifade ediyor. Burada iki kadeh şarap ile yeşeren dostluklar kalıcı oluyor. Şerefe!

Aşırılıkların Ülkesi  

İlginç bir şekilde ince ve uzun bir yapıya sahip Şili Güney Amerika’dan çöllere ve oradan da buzul arazilerine doğru uzanan farklı topraklara sahip. Çok çeşitli doğal güzellikleri ile 4300 kilometre boyunca uzayan arazide kumullar, verimli vadiler, volkanik yapılar, eski ormanlar, devasa buzullar ve fiyortlar görmek mümkün. Şili’de her yer büyüleyici farklı doğal güzelliklere sahip. Gezginler için Şili’nin bakir toprakları oldukça etkileyici birer gezi rotası. Buradaki doğal güzellikler insanın gelişiminden beri burada. Şili gezegendeki en bakir toprakları barındırıyor bu yüzden bu gezi rotasını listenizden çıkartmayın. 

La Buena Onda

Şili’de oldukça farklı coğrafi yapılar mevcut. And dağlarının eteklerinde ve Pasifik sularının hemen ardında kalan Şili 175 km genişliğe sahip. Burada sizi Şili’nin sıcak insanları karşılıyor. Sizi gördüklerinde hiç tereddüt etmeden size bir dost gibi davranıyorlar. Kıtanın başından sonuna pek çok şey değişse de tek değişmeyen şey sıcakkanlılık diyebiliriz. Buena onda yani dost canlılığı burada farklı bir anlam kazanıyor. Patagonyalıların mate çayı etrafında birleşip dinlendiklerini görebilirsiniz. Bu gelenek yerel hayatın en önemli parçalarından biri bu yüzden burada mutlaka bu ritüeli göreceksiniz. Mate çayı ile rahatlarken Şili halkının söylediği tek bir şey var rahatla ve zincirlerini kır.  

Şili’yi neden seviyorum?

Yazar: Carolyn McCarthy
Şili’de yürüyüş rehberi olarak bir süre çalıştım ve ardından da her yıl Göller Yöresinde tatile gelmeye başladım. Benim için Şili doğa demek, vahşi doğa ve bakir topraklar insanların keşfetmesi için orada öylece duruyor. Buraya geldikçe Şili’nin gezegendeki en farklı yerlerden biri olduğunu anlamaya başladım, böyle yerlere gerçekten ihtiyacımız var. Burada doların değerinin belirlediği kaynaklar yok, Şili ruhumuzu besleyen vahşi yerlere sahip. 

Şili Yönüne Uçan Havayolları