Yeni Zelanda Uçak Bileti Satın Al

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Pacific/Chatham

TRANSLATOR

Dil

New Zealand - Maori

Para birimi

New Zealand Dollar

Telefon kodu

64

Başkent

Wellington

En Ucuz Yeni Zelanda Uçak Biletleri


QR Qatar Airways 14 Haziran 2023
Ankara Auckland 19.276 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 21 Ekim 2023
İstanbul Auckland 19.309 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 05 Nisan 2023
İstanbul Auckland 19.347 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 17 Mart 2023
İstanbul Auckland 19.363 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 04 Şubat 2023
İstanbul Auckland 20.941 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 20 Mart 2023
İstanbul Wellington 21.449 TL
Satın Al
PC Pegasus 07 Haziran 2023
İzmir Auckland 21.545 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Temmuz 2023
İstanbul Auckland 21.633 TL
Satın Al
PC Pegasus 20 Mart 2023
İzmir Auckland 21.786 TL
Satın Al
PC Pegasus 21 Mart 2023
İzmir Auckland 21.786 TL
Satın Al
PC Pegasus 22 Mart 2023
İzmir Auckland 21.786 TL
Satın Al
PC Pegasus 23 Mart 2023
İzmir Auckland 21.786 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Yeni Zelanda arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Yeni Zelanda uçak bileti fiyatı 19.276,32 TL kadardır.
Alexandra, Ardmore, Ashburton, Auckland, Blenheim, Christchurch, Coromandel, Dargaville, Dunedin, Fox Glacier, Frankton, Franz Josef, Gisborne, Glentanner, Great Barrier Isl, Greymouth, Hamilton, Hawkes Bay, Helicopter Scenic, Hokitika, Invercargill, Kaikohe, Kaikoura, Kaitaia, Karewa, Kawau Island, Kerikeri, Koromiko, Manapouri, Mansion House havalimanı Yeni Zelanda uçuşlarında kullanılır.
Yeni Zelanda Uçak Bileti

Yeni Zelanda Hakkında

Dünya küresel ısınmaya maruz kalırken ve politik anlamda da işler kızışırken Yeni Zelanda’nın varlığını bilmek insana iyi gelir. Bu sakin yeşil, huzurlu ülke gerçekken çok iyi bir kaçış alternatifi olmaya devam ediyor.   

Huzur ve Mutluluk

New Orleans’ı unutun… Yeni Zelanda buraya gelen gezginlere huzur ve mutluluk vaat ediyor. Burası yolda sinirlenebileceğiniz: otobüse ya da trene yetişmek için koşmanız gereken bir ülke değil, yollar oldukça düzenli, pek çok ATM var, bölgede hırsızlık, kapkaççılar ya da kötü oteller yok denecek kadar az, en yakın halka açık tuvaleti ararken bile (ki bu tuvaletler oldukça temiz ve tuvalet kağıdı her zaman oluyor) yemekler sizi cezbedebiliyor. Burada yılan yok, zehirli örümcekler yok – eğer katipo türü bir örümceğe rastlarsanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Bu müthiş ülke rahatlamak ve keyifli bir tatil yapmak için en uygun yerlerden biri. 

Māori Kültürü

Eğer rugby seviyorsanız, mutlaka Yeni Zelanda’nın All Blacks takımının başarısını duymuşsunuzdur, bu takım Maori oyuncularıyla her zaman Dünya Şampiyonalarında boy gösteriyorlar. Ama bu sadece Maori kültürünün çağdaş Kiwi yaşamını etkilediğine bir örnek: Yeni Zelanda’da Maori dilini duyabilir, Maori televizyonu izleyebilir, Maori toplantı evlerini görebilir, Maori festivallerine katılabilir, Maori şarkısında geleneksel dans gösterilerine şahit olabilir ve genellikle de bir tür savaş dansı olan haka dansını görebilirsiniz. Ayrıca burada genellikle yüze uygulanan Maori dövmesini de yaptırabilirsiniz.   

Yemek, Şarap & Bira

Kiwi yiyecekleri bir zamanlar İngiliz esintileri taşıyormuş ama son zamanlarda Yeni Zelanda aşçıları özellikle de Pasifik Denizinin deniz ürünleri ve lezzetli yemeklerinden ilham alarak kendilerine bir yeni dünya mutfağı yarattılar diyebiliriz. Yerel yiyeceklerden paua (istiridye), Kina (deniz börülcesi) ve kumara (tatlı patates) yemeden gitmeyin. Piknik severler için Yeni Zelanda’nın çiftlik marketleri oldukça uygun. Susadınız mı? Yeni Zelanda’nın soğuk şarap evleri onlarca yıldır oldukça ünlüdür (sublime pinot noir ve sauvignon blanc içebilirsiniz) ve ülkenin biraları da oldukça güzeldir. Çağdaş kahve kültürünün de oldukça revaçta olduğunu söyleyebiliriz.

Vahşi Doğayı Keşfedin  

Yeni Zelanda’da yaşayan 4.6 milyon Yeni Zelandalı 268,021 kilometre karelik alana yayılmış durumdalar: bu alan İngiltere’nin popülasyonunun on dörtte birinden bile daha fazla. Ormanları, dağları, gölleri, sahilleri ve fiyortlarıyla herkesin zevkine hitap eden Yeni Zelanda Dünyanın en iyi yürüyüş parkurlarına da sahip. ‘Büyük Yürüyüş’ adı verilen yürüyüş parkurunu deneyimleyebilirsiniz, ayrıca muhtemelen ünlü Heaphy ve Milford parkurlarını da duymuşsunuzdur – ya da orada sahilde yürüyüp, kanoya binebileceğinizi ve bisikletle vahşi doğayı keşfetmeye çıkabileceğinizi biliyorsunuzdur. 

Yeni Zelanda’yı Neden Seviyorum?  

Yazar: Charles Rawlings-Way
İngiltere doğumlu bir Avustralyalı olarak Yeni Zelanda’ya ne zaman gitsem bir zamanlar aşina olduğum farklı manzaraları ve kültürü beni evimde hissettiriyor ama yine de her seferinde beni şaşırtan farklı bir şeyle karşılaşabiliyorum. Kocaman vadileri ve saygısız insanları uzak tutmak için yapılmış kocaman çit bitkileri ile hem güvenli, hem dikkat dağıtıcı hem de inanılmaz zevkli bir yer. Maori kültürü benzersiz bir kültür, burada birinci sınıf sörf imkanı bulabiliyorsunuz ve biraları da çok lezzetli. Yeni Zelanda sosyal ve çevresel imkanlarıyla hem eski hem yeni dünyada çok iyi bir alternatif: belki de yeni dünya düzeninin simgesi, ne dersiniz? Yeni Zelanda’ya bayılıyorum.  
 

Yeni Zelanda Yönüne Uçan Havayolları