Stuttgart Uçak Bileti

En Ucuz Stuttgart Uçak Biletleri

Stuttgart Hakkında

Stuttgart, Almanya’nın ticari sektöründe en dinamik şehri olmakta ve çok fazla dağlık alanı bulunan bir yerleşim alanı olmaktadır. Türklerin en yoğun olarak yaşadığı merkezlerden bir olmakta ve şehrin içerisinde çok sayıda kaplıcalar bulunmaktadır. SAP, Bosch, Mercedes- Benz, Porsche gibi dünya çapında popüler devletlerinde merkezi bu şehirde bulunmaktadır. Şehir endüstri alanında merkezi bir alan olması itibari ile bilinmekte ve otomotiv, mühendislik, mimarlık gibi sektörlerde dünyanın önde gelen başarılara imzalar atılmaktadır. Şehirde iki adet üniversite bulunmakta ve kütüphanesi içerisinde ortaçağdan kalma el yazması eserler bulundurmaktadır. Önemli müzeleri bulunmakta ve düzenli şehir yapısı ile de farklı bölgelerden göç almaktadır. Hayvanat bahçesi, yeni sarayı, Solitude kalesi ile farklı gezilip- görülebilecek mekânlara sahip olmaktadır.

Stuttgart Havalimanları

Stuttgart Havalimanı

Stuttgart Havalimanı (IATA: STR) Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin başkenti Stuttgart’ın uluslararası havalimanıdır. Stuttgart’ın eski belediye başkanı Manfred Rommel’ın adını taşıyan havalimanı, Almanya’nın altıncı en işlek havalimanıdır ve 2015’te kapılarından 10.5 milyon yolcu geçmişti. Germanwings’in önemli merkezi olan havalimanı, Avrupa’nın çeşitli şehirleri ve tatil destinasyonlarına ve Atlanta’ya uzun mesafe uçuşlara ev sahipliği yapıyor.

Stuttgart’ın yaklaşık 13 km güneyinde bulunan havalimanı, yakındaki Leinfelden-Echterdingen, Filderstadt kasabaları ve Stuttgart’ın kendisinin sınırlarında yerleşiyor. 2007’de Almanya’nın dokuzuncu en büyük sergi merkezi Stuttgart Trade Fair, havalimanının hemen yanındaki alana taşınmıştı. Buna ek olarak küresel araç park şirketi APCOA Parking’in de genel merkezi burada yerleşiyor.


Kara Ulaşımı


Araç

İki ana otoyol bulunuyor: Havalimanının hemen kuzeyinde Bundesautobahn 8 (A8) ve Karlsruhe ve Stuttgart şehirlerini Ulm, Augsburg ve Munich’e bağlıyor. Bundesstraße 27 (B27), Stuttgart şehir merkezine doğru gidiyor ve aynı zamanda güneye doğru Tübingen ve Reutlingen’e.


Otobüsler

Esslingen am Neckar, Reutlingen ve Tübingen şehirlerinden bağlantı otobüsleri bulunuyor. Buna ilave olarak Alman uzun mesafe otobüs şirketleri ADAC Postbus, DeinBus ve Flixbus’in havalimanında Stuttgart için duruyor ve bazı diğer şehirlere de direkt seferler yapıyor.


Banliyö Demiryolu

Stuttgart Havalimanı’na şehrin ana demiryolu istasyonundan Stuttgart banliyö trenleri S2 ya da S3’ü kullanarak Stuttgart Flughafen/Messe istasyonundan 30 dakikada rahatlıkla ulaşmak mümkün.


Gelecek Uzun Mesafe Demiryolu

Gelecekte havalimanını, Stuttgart 21 demiryolu yeniden geliştirme projesi kapsamında inşaatı devam eden Stuttgart - Ulm yüksek hızlı demiryolu hattı ile bağlamak planlanıyor. Bundan dolayı havalimanının mevcut banliyö istasyonu yakınında yeni uzun mesafe tren istasyonu inşa edilecek. ICE yüksek hızlı trenlerinin geçeceği yeni istasyon yeni hatta yer altı tüneli ile bağlanacak. Stuttgart-Ulm hattının 2020’de açılması planlanıyor ve resmi açılışı da 2022’de yapılacak.

En Uygun Stuttgart Uçak Biletleri

Stuttgart Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Pegasus İstanbul - Stuttgart 704.00 TL
Pegasus Antalya - Stuttgart 758.00 TL
Pegasus Ankara - Stuttgart 1069.00 TL
Pegasus İstanbul - Stuttgart 1124.00 TL
SunExpress Gaziantep - Stuttgart 1284.53 TL
Türk Hava Yolları Muş - Stuttgart 1570.28 TL
Türk Hava Yolları Van - Stuttgart 1573.20 TL
Aegean Airlines Selanik - Stuttgart 1748.32 TL
Türk Hava Yolları Dalaman - Stuttgart 1809.60 TL
Corendon Airlines İzmir - Stuttgart 1966.35 TL
Türk Hava Yolları Konya - Stuttgart 2192.55 TL
Pegasus Şanlıurfa - Stuttgart 2285.57 TL
SunExpress Samsun - Stuttgart 2410.20 TL
Pegasus Hatay - Stuttgart 2446.22 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Stuttgart 2513.35 TL

Stuttgart Yönüne Uçan Havayolları

Stuttgart Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  2°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  0°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  0°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  2°C

Haritada Stuttgart

Stuttgart Yönüne Uçuşlar