Shanghai Uçak Bileti

Shanghai Hakkında Bilgiler

Ülke
Çin
Telefon Kodu
Plaka Kodu
Yüz Ölçümü
Nüfus
Zaman Dilimi
Asia/Urumqi
QR Qatar Airways 10 Mart 2024
Bakü Şanghay 15.490 TL
Satın Al
MU China Eastern Airlines 01 Ocak 2024
Hangzhou Şanghay 9.376 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 15 Mart 2024
İstanbul Şanghay 17.322 TL
Satın Al
PC Pegasus 07 Nisan 2024
İzmir Şanghay 24.089 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 29 Şubat 2024
Köln Şanghay 16.381 TL
Satın Al
LX Swiss International Air Lines 06 Nisan 2024
Larnaca Şanghay 21.275 TL
Satın Al
MU China Eastern Airlines 14 Aralık 2023
Makao Şanghay 2.415 TL
Satın Al
TG Thai Airways Intl 15 Aralık 2023
Şanghay Ankara 20.444 TL
Satın Al
OZ Asiana Airlines 10 Ocak 2024
Şanghay Honolulu 12.066 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 06 Aralık 2023
Şanghay İstanbul 30.674 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 10 Mart 2024
Şanghay Köln 18.465 TL
Satın Al

Hızlı Erişim

Shanghai Yönüne Uçan Havayolları

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

Macau Shanghai uçak seferi ortalama 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
14.12.2023 China Eastern Airlines Makao Şanghay 2.415 TL
01.01.2024 China Eastern Airlines Hangzhou Şanghay 9.376 TL
10.03.2024 Qatar Airways Bakü Şanghay 15.490 TL
29.02.2024 Turkish Airlines Köln Şanghay 16.381 TL
15.03.2024 Qatar Airways İstanbul Şanghay 17.322 TL
06.04.2024 Swiss International Air Lines Larnaca Şanghay 21.275 TL
07.04.2024 Pegasus İzmir Şanghay 24.089 TL

Şanghay Hakkında

Şanghay’a Gitmek İçin En İyi Zaman

İlkbahar ve sonbahar, Şanghay’a gitmek için en iyi zamanlardır. Ne sıcak ve nemlidir, ne de soğuk ve ıslaktır. Doğayı gezmek için mart ve mayıs en iyi sezondur. Bu sezonda çiçekler artık tamamen açmıştır ve hava gezintiler için çok uygundur.


Şanghay’da Ulaşım

Toplu taşıma çok ucuz, rahat ve pratiktir. Şehrin modern metro sistemi ücretleri 0.50 dolardan başlıyor. Şehir merkezindeki otobüslerin ise sabit 0.30 dolar ücreti var. Taksimetreli taksiler de mevcut ancak şoförlerin çoğu İngilizce konuşmayı bilmez.


Şanghay’da Hava

Ocak ve şubat, günlük yaklaşık 6°C sıcaklığı ile en soğuk aylardır. Temmuz ile ağustos ise günlük 30°C sıcaklık ile en sıcak ve yağmurlu aylardır.


Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Ülkedeki “Büyük Çin Güvenlik Duvarı” sayesinde Google ve Facebook gibi bir çok site engellenmiştir. Bundan dolayı eğer bu sitelere erişmeye ihtiyacınız varsa, geziden önce VPN almanız en iyisidir.


Dil

Mandarin Çincesi


Elektrik

A Tipi (iki dişli fiş), C Tipi (iki dişli fiş) ve I Tipi (iki ya da üç dişli fiş)


Para Birimi

Çin Yuanı (¥)

Şanghay Havalimanları

Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı

Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı (IATA: PVG), Çin’in ana havacılık merkezlerinden ve Şanghay’ın iki uluslararası havalimanından biridir. Pudong Havalimanı daha çok uluslararası uçuşlar için hizmet veriyor, diğer önemli havalimanı Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı ise daha çok yerel ve bölgesel uçuşlara ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezinin 30 kilometre doğusunda bulunan Pudong Havalimanı, doğu Pudong’da sahile bitişik 40 kilometre kare bir alana sahip. Havalimanı, Şanghay Havalimanı Müdürlüğü tarafından işletiliyor.


China Eastern Airlines ve Shanghai Airlines’ın ana merkezi olan havalimanı ayrıca Air China için de önemli bir uluslararası merkez görevini görüyor.

Pudong Havalimanı’nın iki ana yolcu terminali, dört paralel pistin yan taraflarında yer alıyor. Üçüncü terminal ise 2015 yılı için planlanıyor ve buna ek bir uydu terminal ile iki ek pistin de yapılması planlanıyor. Bununla havalimanının yıllık 60 milyon yolcu olan kapasitesi 80 milyon yolcuya çıkacak ve ayrıca havalimanına yıllık altı milyon ton yük kaldırma imkanı sağlayacak.


Kara Ulaşımı

Otoyol

Kuzey: S1 Yingbin Expressway ve Huaxia yükseltilmiş yol

Güney: Shanghai–Jiaxing–Huzhou Expressway ve G1501 Shanghai Ring Expressway


Maglev Treni

29 Ocak 2004 tarihinden itibaren, dünyanın ilk ticari yüksek hızlı maglev tren yolu Şanghay Maglev Treni hizmete açılırken, Pudong Uluslararası Havalimanı’nı Longyang Road Metro İstasyonu arasında ulaşımını sağlıyor, bu da Hat 2, Hat 7 ve Hat 16’ya aktarma imkanı sunuyor. En yüksek saatte 431 kilometre hıza ulaşan tren, 30 km uzunluğundaki Longyang Road Metro istasyonu ile Pudong Uluslararası Havalimanı arasındaki mesafeyi sekiz dakikadan daha az bir zamanda kat ediyor. Tren her 15 dakikada bir kalkıyor ve yolcular bekleme süresi de dahil 25 dakikadan az bir sürede havalimanına varırlar.

Şanghay Metro Hattı 2

Şanghay Metro Hattı 2 de Pudong Uluslararası Havalimanı ile Longyang Road, Lujiazui, Halk Meydanı ve Şanghay’ın yerel havalimanı Hongqiao Uluslararası Havalimanı arasında ulaşımı sağlıyor. Hat 2, Şanghay metro sisteminin bir parçasıdır ve bundan dolayı Maglev’den farklı olarak sistem dahilinde ücretsiz aktarma mümkündür.

Ücreti ise Maglev’e göre oldukça düşüktür. Şehir merkezindeki Halk Meydanı’na yolculuğun normal süresi bir saatten fazladır. Hongqiao Uluslararası Havalimanı’na yapılacak ve daha beş saati olan uçuşlarda toplu taşıma araçlarını kullanmak en mantıklısıdır.

Hat 2’in iki kısımda hizmet verdiği de kaydedilmelidir: Pudong Uluslararası Havalimanı’dan gelen trenler Guanglan Road’da durur ve yolculuğa devam etmek isteyen yolcular platformdaki diğer trene binmeleri gerekiyor. Ayrıca bütün trenler de Hongqiao Uluslararası Havalimanı’na gitmez.

Havalimanı Otobüsleri

Pudong Uluslararası Havalimanı’nda sekiz otobüs hattı çalışıyor ve bunlar farklı yerlere hızlı ulaşım sağlıyor.

Havalimanı Otobüs Hattı 1: Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı’na

Havalimanı Otobüs Hattı 2: Jing'an Tanınağı’na (Şehir Terminal Merkezi)

Havalimanı Otobüs Hattı 4: Deping Road, Pudong Caddesi, Wujiaochang ve Dabaishu’ye uğrayarak Hongkou Stadyum Merkezi’ne

Havalimanı Otobüs Hattı 5: South Pudong Road’daki (Lujiazui) Longyang Road Metro İstasyonu, Century Caddesi aracılığı ve Middle Zhejiang Road’daki (Halk Meydanı) aracılığıyla East Yan'an Road üzerinden Şanghay Demiryolu İstasyonu’na

Havalimanı Otobüs Hattı 7: Shangnan Road’daki West Huaxia Road üzerinden ve Chuansha Road’daki (Chuansha) East Huaxia Road üzerinden Şanghay Güney Demiryolu İstasyonu’na

Havalimanı Otobüs Hattı 8: Nanhui Otobüs Terminali

Havalimanı Otobüs Hattı 9: Xinzhuang Metro İstasyonu

Havalimanı Otobüs Ring Hattı 1: Airport Workplace’de durarak, Hangchengyuan’a (Shiwan).


Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı

Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı (IATA: SHA) Şanghay’ın ana iç hatlar havalimanıdır ve çok az sayıda uluslararası uçuş yapılıyor. Changning ilçesi Hongqiao kasabası yakınında yerleşiyor. Şanghay’ın ana uluslararası havalimanı Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine daha yakın, şehir merkezinden 13 kilometre batıda yerleşiyor.

Hongqiao Havalimanı, China Eastern Airlines, Shanghai Airlines, Juneyao Airlines ve Spring Airlines için merkez görevini görüyor. Hongqiao Havalimanı, 2010’a kıyasla yüzde 21.3 artışla 2014’te 37,960,200 yolcu ağırlamıştı. Bununla da ana kara Çin’in en işlek 4. ve dünyanın da en işlek 21. havalimanı oluyor. Ayrıca havalimanı kargo trafiğine göre ana kara Çin’in 5. en işlek ve trafik hareketlerine göre de 7. en işlek havalimanıdır.

Kara Ulaşımı

Hongqiao Havalimanı Terminal 2, Beijing–Shanghai High-Speed Railway, Shanghai–Hangzhou High-Speed Railway ve Shanghai–Nanjing Intercity High-Speed Railway yüksek hızlı trenlerinin geçtiği ana demiryolu merkezi Şanghay Hongqiao Demiryolu İstasyonu’nun bitişiğinde yer alıyor. Havalimanının diğer terminali Terminal 1 ise Terminal 2’nin hava alanının karşısında yer alıyor.

Havalimanı ve demiryolu istasyonuna metro ağının üç istasyonu ulaşım sağlıyor:

Hongqiao Demiryolu İstasyonu: Hat 2, Hat 10
Hongqiao Havalimanı Terminal 2 İstasyonu: Hat 2, Hat 10
Hongqiao Airport Terminal 2 station: Hat 10

Yapılması önerilen Şanghay Maglev Treni’nin Longyang Road’dan Şanghay Güney demiryolu İstasyonu’ndan geçerek Hongqiao’ya gelecek uzatma hat iki havalimanını bir
birine bağlayacak. En yüksek hızda 55 km güzergahı maglev 15 dakikada kat edecek. Orijinal planda uzatma hattın 2010 Şanghay Expo için 2010’da tamamlanması öngörülüyordu, ancak protestolar sonucu belirsiz bir zamana ertelenmiştir.

Shanghai Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Shanghai arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Shanghai uçak bileti fiyatı 2.414,78 TL kadardır.
Pudong Intl, Hongqiao Intl havalimanı Shanghai uçuşlarında kullanılır.

Shanghai Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  14°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  17°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  16°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  7°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  10°C

Haritada Shanghai

Çin Şehirleri