Shanghai Uçak Bileti Al

Shanghai Uçak Bileti Fiyatları

Şanghay Hakkında

Şanghay’a Gitmek İçin En İyi Zaman

İlkbahar ve sonbahar, Şanghay’a gitmek için en iyi zamanlardır. Ne sıcak ve nemlidir, ne de soğuk ve ıslaktır. Doğayı gezmek için mart ve mayıs en iyi sezondur. Bu sezonda çiçekler artık tamamen açmıştır ve hava gezintiler için çok uygundur.


Şanghay’da Ulaşım

Toplu taşıma çok ucuz, rahat ve pratiktir. Şehrin modern metro sistemi ücretleri 0.50 dolardan başlıyor. Şehir merkezindeki otobüslerin ise sabit 0.30 dolar ücreti var. Taksimetreli taksiler de mevcut ancak şoförlerin çoğu İngilizce konuşmayı bilmez.


Şanghay’da Hava

Ocak ve şubat, günlük yaklaşık 6°C sıcaklığı ile en soğuk aylardır. Temmuz ile ağustos ise günlük 30°C sıcaklık ile en sıcak ve yağmurlu aylardır.


Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Ülkedeki “Büyük Çin Güvenlik Duvarı” sayesinde Google ve Facebook gibi bir çok site engellenmiştir. Bundan dolayı eğer bu sitelere erişmeye ihtiyacınız varsa, geziden önce VPN almanız en iyisidir.


Dil

Mandarin Çincesi


Elektrik

A Tipi (iki dişli fiş), C Tipi (iki dişli fiş) ve I Tipi (iki ya da üç dişli fiş)


Para Birimi

Çin Yuanı (¥)

Şanghay Havalimanları

Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı

Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı (IATA: PVG), Çin’in ana havacılık merkezlerinden ve Şanghay’ın iki uluslararası havalimanından biridir. Pudong Havalimanı daha çok uluslararası uçuşlar için hizmet veriyor, diğer önemli havalimanı Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı ise daha çok yerel ve bölgesel uçuşlara ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezinin 30 kilometre doğusunda bulunan Pudong Havalimanı, doğu Pudong’da sahile bitişik 40 kilometre kare bir alana sahip. Havalimanı, Şanghay Havalimanı Müdürlüğü tarafından işletiliyor.


China Eastern Airlines ve Shanghai Airlines’ın ana merkezi olan havalimanı ayrıca Air China için de önemli bir uluslararası merkez görevini görüyor.

Pudong Havalimanı’nın iki ana yolcu terminali, dört paralel pistin yan taraflarında yer alıyor. Üçüncü terminal ise 2015 yılı için planlanıyor ve buna ek bir uydu terminal ile iki ek pistin de yapılması planlanıyor. Bununla havalimanının yıllık 60 milyon yolcu olan kapasitesi 80 milyon yolcuya çıkacak ve ayrıca havalimanına yıllık altı milyon ton yük kaldırma imkanı sağlayacak.


Kara Ulaşımı

Otoyol

Kuzey: S1 Yingbin Expressway ve Huaxia yükseltilmiş yol

Güney: Shanghai–Jiaxing–Huzhou Expressway ve G1501 Shanghai Ring Expressway


Maglev Treni

29 Ocak 2004 tarihinden itibaren, dünyanın ilk ticari yüksek hızlı maglev tren yolu Şanghay Maglev Treni hizmete açılırken, Pudong Uluslararası Havalimanı’nı Longyang Road Metro İstasyonu arasında ulaşımını sağlıyor, bu da Hat 2, Hat 7 ve Hat 16’ya aktarma imkanı sunuyor. En yüksek saatte 431 kilometre hıza ulaşan tren, 30 km uzunluğundaki Longyang Road Metro istasyonu ile Pudong Uluslararası Havalimanı arasındaki mesafeyi sekiz dakikadan daha az bir zamanda kat ediyor. Tren her 15 dakikada bir kalkıyor ve yolcular bekleme süresi de dahil 25 dakikadan az bir sürede havalimanına varırlar.

Şanghay Metro Hattı 2

Şanghay Metro Hattı 2 de Pudong Uluslararası Havalimanı ile Longyang Road, Lujiazui, Halk Meydanı ve Şanghay’ın yerel havalimanı Hongqiao Uluslararası Havalimanı arasında ulaşımı sağlıyor. Hat 2, Şanghay metro sisteminin bir parçasıdır ve bundan dolayı Maglev’den farklı olarak sistem dahilinde ücretsiz aktarma mümkündür.

Ücreti ise Maglev’e göre oldukça düşüktür. Şehir merkezindeki Halk Meydanı’na yolculuğun normal süresi bir saatten fazladır. Hongqiao Uluslararası Havalimanı’na yapılacak ve daha beş saati olan uçuşlarda toplu taşıma araçlarını kullanmak en mantıklısıdır.

Hat 2’in iki kısımda hizmet verdiği de kaydedilmelidir: Pudong Uluslararası Havalimanı’dan gelen trenler Guanglan Road’da durur ve yolculuğa devam etmek isteyen yolcular platformdaki diğer trene binmeleri gerekiyor. Ayrıca bütün trenler de Hongqiao Uluslararası Havalimanı’na gitmez.

Havalimanı Otobüsleri

Pudong Uluslararası Havalimanı’nda sekiz otobüs hattı çalışıyor ve bunlar farklı yerlere hızlı ulaşım sağlıyor.

Havalimanı Otobüs Hattı 1: Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı’na

Havalimanı Otobüs Hattı 2: Jing'an Tanınağı’na (Şehir Terminal Merkezi)

Havalimanı Otobüs Hattı 4: Deping Road, Pudong Caddesi, Wujiaochang ve Dabaishu’ye uğrayarak Hongkou Stadyum Merkezi’ne

Havalimanı Otobüs Hattı 5: South Pudong Road’daki (Lujiazui) Longyang Road Metro İstasyonu, Century Caddesi aracılığı ve Middle Zhejiang Road’daki (Halk Meydanı) aracılığıyla East Yan'an Road üzerinden Şanghay Demiryolu İstasyonu’na

Havalimanı Otobüs Hattı 7: Shangnan Road’daki West Huaxia Road üzerinden ve Chuansha Road’daki (Chuansha) East Huaxia Road üzerinden Şanghay Güney Demiryolu İstasyonu’na

Havalimanı Otobüs Hattı 8: Nanhui Otobüs Terminali

Havalimanı Otobüs Hattı 9: Xinzhuang Metro İstasyonu

Havalimanı Otobüs Ring Hattı 1: Airport Workplace’de durarak, Hangchengyuan’a (Shiwan).


Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı

Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı (IATA: SHA) Şanghay’ın ana iç hatlar havalimanıdır ve çok az sayıda uluslararası uçuş yapılıyor. Changning ilçesi Hongqiao kasabası yakınında yerleşiyor. Şanghay’ın ana uluslararası havalimanı Pudong Havalimanı’ndan şehir merkezine daha yakın, şehir merkezinden 13 kilometre batıda yerleşiyor.

Hongqiao Havalimanı, China Eastern Airlines, Shanghai Airlines, Juneyao Airlines ve Spring Airlines için merkez görevini görüyor. Hongqiao Havalimanı, 2010’a kıyasla yüzde 21.3 artışla 2014’te 37,960,200 yolcu ağırlamıştı. Bununla da ana kara Çin’in en işlek 4. ve dünyanın da en işlek 21. havalimanı oluyor. Ayrıca havalimanı kargo trafiğine göre ana kara Çin’in 5. en işlek ve trafik hareketlerine göre de 7. en işlek havalimanıdır.

Kara Ulaşımı

Hongqiao Havalimanı Terminal 2, Beijing–Shanghai High-Speed Railway, Shanghai–Hangzhou High-Speed Railway ve Shanghai–Nanjing Intercity High-Speed Railway yüksek hızlı trenlerinin geçtiği ana demiryolu merkezi Şanghay Hongqiao Demiryolu İstasyonu’nun bitişiğinde yer alıyor. Havalimanının diğer terminali Terminal 1 ise Terminal 2’nin hava alanının karşısında yer alıyor.

Havalimanı ve demiryolu istasyonuna metro ağının üç istasyonu ulaşım sağlıyor:

Hongqiao Demiryolu İstasyonu: Hat 2, Hat 10
Hongqiao Havalimanı Terminal 2 İstasyonu: Hat 2, Hat 10
Hongqiao Havalimanı Terminal 1 İstasyonu: Hat 10

Yapılması önerilen Şanghay Maglev Treni’nin Longyang Road’dan Şanghay Güney demiryolu İstasyonu’ndan geçerek Hongqiao’ya gelecek uzatma hat iki havalimanını bir
birine bağlayacak. En yüksek hızda 55 km güzergahı maglev 15 dakikada kat edecek. Orijinal planda uzatma hattın 2010 Şanghay Expo için 2010’da tamamlanması öngörülüyordu, ancak protestolar sonucu belirsiz bir zamana ertelenmiştir.

En Uygun Shanghai Uçak Biletleri

Shanghai Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
LOT Polish Airlines İstanbul - Şanghay 10.311,59 TL
Emirates Islamabad - Şanghay 28.953,53 TL
Uzbekistan Airways Samarkand - Şanghay 45.010,21 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Şanghay 45.598,52 TL
Lufthansa Ankara - Şanghay 72.825,74 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Şanghay 86.256,42 TL

Shanghai Yönüne Uçan Havayolları

Shanghai Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  8°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  11°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  9°C
 • açık
  Sal
  açık
  8°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  11°C

Haritada Shanghai

Çin Şehirleri

Shanghai Yönüne Uçuşlar