San Francisco Uçak Bileti

San Francisco Hakkında Bilgiler

Ülke
Amerika
Telefon Kodu
Plaka Kodu
Yüz Ölçümü
Nüfus
Zaman Dilimi
Pacific/Honolulu
TK Turkish Airlines 03 Temmuz 2024
Denizli San Francisco 38.772 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 04 Haziran 2024
İstanbul San Francisco 16.635 TL
Satın Al
F9 Frontier Airlines 12 Nisan 2024
Las Vegas San Francisco 1.597 TL
Satın Al
DL Delta Air Lines 01 Temmuz 2024
Toronto San Francisco 8.439 TL
Satın Al
UA United Airlines 15 Ağustos 2024
San Francisco Auckland 27.515 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 22 Mart 2024
San Francisco İstanbul 46.428 TL
Satın Al

Hızlı Erişim

San Francisco Yönüne Uçan Havayolları

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

Las Vegas San Francisco uçak seferi ortalama 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
12.04.2024 Frontier Airlines Las Vegas San Francisco 1.597 TL
01.07.2024 Delta Air Lines Toronto San Francisco 8.439 TL
04.06.2024 Qatar Airways İstanbul San Francisco 16.635 TL
15.08.2024 Lufthansa İstanbul San Francisco 19.650 TL
03.07.2024 Turkish Airlines Denizli San Francisco 38.772 TL

San Francisco Hakkında

San Fransico’yu Ziyaret Etmek için En İyi Zaman

San Francisco’yu havanın oldukça iyi olduğu ve daha az kalabalığın olduğu Eylül veya Ekim aylarında ziyaret edin. Festival ve etkinlikleri yakalamak için Temmuz veya Ağustosta gelin. İlkbahar da ziyaret etmek için oldukça güzel bir zamandır, fakat akşamları serin okyanus esintileriyle sis çökmektedir. Her yıl Mayıs ayında düzenlenen Körfezden Breaker’s a olan yıllık koşuda 75.000 koşucu ve yürüyücü çeştili kostümlerle (ve bazıları doğumgünsü kıyafetleri ile) 7.46 millik bir rotayı tamamlamaktadır. Bu etkinlik aynı zamanda şehrin en büyük (hareketli) partisidir.

San Francisco Ulaşımı

San Francisco’nun doğu tarafında eğer biraz yokuş çıkmakla sorununuz yoksa yürüyebileceğiniz mahalleler vardır. BART (Körfez Alanı Hızlı Geçişi) metrı sistemini kullanarak şehir merkezinden Mission Bölgesine, SFO veya Doğu Körfezie hızlı ve uygun fiyatlı olarak seyahat edebilirsiniz. Düzenli seferleri olan Minibüsler şehri dolaşmak için kolay bir yol sunmaktadır. Taksiler, Über ve Lytfts da oldukça yaygındır.

San Francisco Hava Durumu

Eylül ortalama en yüksek 21 °C ile en sıcak aydır. Ocak ayo ortalama en yüksek değer 14 °C ile en soğuk aydır.

Ziyaret Etmeden Bilmeniz Gerekenler

Bu şehirde hava değişimleri anlıktır ve mikroiklimler tepelik arazide değişken hava düzenleri yaratmaktadır. Yereller dışarıya çıkmadan fazladan birkaç kat (atkı ve hafif bir ceket işe yarayacaktır) toplamaları gerektiğini biliyorlar. Sabah güneşli olabilir ama şehrin maskotu Sisli Karl’ın ne zaman geleceğini bilemezsiniz.


Dil

İngilizce


Elektrik

A Tipi (iki girişli) veya B Tipi (üç girişli)


Para Birimi

ABD Doları ($)

San Francisco Havalimanları

San Francisco Uluslararası Havalimanı

San Francisco Uluslararası Havalimanı (IATA: SFO) ABD’nin California eyaleti, San Francisco şehri merkezinin 21 km güneyinde yer alan uluslararası bir havalimanıdır. Havalimanı ayrıca tüzel kişiliği olmayan San Mateo County’deki Millbrae ve San Bruno’nun yakınındadır. Kuzey Amerika’nın birçok noktasına buradan uçuşlar yapılırken, Avrupa ve Asya’ya da açılan önemli bir kapıdır.

SFO, Northern California da dahil San Francisco Körfezi Alanı’nın en büyük havalimanıdır ve Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan sona California’nın ikinci en işlek havalimanıdır. 2014’te yolcu sayısına göre ABD’nin yedinci en işlek ve dünyanın da yirmi birinci en işlek havalimanıydı. United Airlines’ın beşinci en büyük merkezi ve United Airlines’ın transpasifik uçuşları için birincil kapısı olarak hizmet veriyor. Ayrıca Virgin America’nın operasyonel üssüdür. United Airlines’ın bakım merkezi olan havalimanı ayrıca Louis A. Turpen Aviation Müzesi ve Kütüphanesine ev sahipliği yapıyor.


Kara Ulaşımı

AirTrain

AirTrain, havalimanının yolcu taşıma sistemidir. Tamamen otomatik ve ücretsiz olan bu sistem, dört terminali, iki uluslararası terminal garajını, BART istasyonu ve havalimanının Araç Kiralama Merkezi’ni bir birine bağlıyor.


Demiryolu

BART

San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO) BART istasyonu, uluslararası terminalin Park Garajı G’de yerleşiyor ve San Fransisco şehri ile havalimanı arasındaki tek demiryolu bağlantısıdır. SFO istasyonuna Pittsburg/Bay Point – SFO/Millbrae hattı trenleri uğruyor.

Caltrain

BART, SFO’nun Millbrae İstasyonu’ndan Caltrain’e tek bağlantısıdır. BART’ın hafta için çalıştığı saatlerde San Bruno istasyonundan aktarma gerekiyor. Tatil günleri, hafta içi akşam saatleri ve hafta sonu ise SFO ve Millbrae asında direkt seferler bulunuyor. Caltain’e önceler Millbrae istasyonundan SFO havalimanın ücretsiz ring otobüsleri hizmeti veriyordu. SFO’nun uzatılması tamamlanınca ise bu hizmet BART ile değiştirildi.

Otobüs

San Francisco Belediye Demiryolu, San Francisco’nun transit ajansı havalimanına servis sağlamıyor. Ancak SamTrans, San Mateo County transit ajansı beş hat ile, 140, 292, 397, 398, sağlıyor ve KX havalimanını San Francisco şehir merkezi, Peninsula ve güneyde Palo Alto’ya kadar bağlıyor. Daha detaylı:

Hat 140, Araç Kiralama Merkezi’nden (AirTrain ile ulaşılabiliyor) San Bruno, South San Francisco ve Pacifica’ya, Bruno Caltrain, San Bruno BART ve Skyline College’de San Mateo County ve ötesine bağlantı için duran yerel servisler sağlıyor.

Hat 292, Bayshore bulvarı ve San Mateo merkezden geçerek havalimanı ile San Francisco ve Hillsdale Mall arasında ulaşım sağlıyor.

Hat KX, banliyö hattından gündüz Redwood City’den ve öğlen ile akşam da San Francisco’dan havalimanına direkt seferler yapıyor.

Hat 398, Hat KX çalışmadığında havalimanına ulaşım sağlar ve San Bruno BART ve Redwood City Caltrain arasında çalışır. Bu hat günlük çalışır.

Hat 397, havalimanına Körfez Bölgesi’nde geceleri “gece vardiyası” olarak ulaşım sağlar. Bu güzergah havalimanının kuzeyindeki Hat 292’in (Civic Center BART/Muni Metro Station ek durağı ile) aynısıdır ve güzergah güneye doğru Millbrae BART/Caltrain İstasyonu ve El Camino Real aracılığıyla Palo Alto Caltrain’e devam eder.

Araç

Havalimanı, U.S. Route 101 üzerinde ve San Francisco merkezden 21 kilometre güneyde yerleşiyor. Ayrıca US 101’i Interstate 280 ile bağlayan US 101 ve Interstate 380’in yakınındadır.

Havalimanı hem kısa hem de uzun dönem araç park yeri hizmeti sunuyor.

Kısa dönem araç park yeri merkez terminal bölgesi ve iki uluslararası terminal garajında bulunuyor. Uzun dönem park ise South Airport Blvd. ve San Bruno Ave.’de yerleşiyor ve ring otobüsleri ile ulaşım sağlanıyor.

Yolcular aynı zamanda BART istasyonlarının bazılarında önceden internet üzerinde aldıkları izinle uzun dönem park yapabilir.


Taksi

Taksiler bütün terminallerin geliş/bagaj alma katlarındaki taksiler için belirlenen bölgelerden hareket eder.

Paylaşımlı araç servisleri (ulaşım ağır şirketleri) Lyft ve Uber gibi, mobil uygulamalarında ulaşılabilir ve her terminalin gidiş bölümündeki (gelişler değil) ayrılmış yerlerinden ulaşılabilir. 

San Francisco Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile San Francisco arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı San Francisco uçak bileti fiyatı 1.597,05 TL kadardır.
Embarkader, San Francisco Intl havalimanı San Francisco uçuşlarında kullanılır.

Haritada San Francisco

Amerika Şehirleri

San Francisco Araç Kiralama Konumları