Los Angeles Uçak Bileti

En Ucuz Los Angeles Uçak Biletleri

Los Angeles Hakkında

Los Angeles

Seyahat İçin En İyi Zaman

Los Angeles yıl boyunca bitmek bilmeyen yaz mevsiminin hüküm sürdüğü bir diyardır ve bir parça Güney Cali günışığı için kaçamak yapılacak harika bir yerdir.

Los Angeles Ulaşım

Los Angeles'ın çoğunlukla araba kültürüyle anıldığı doğrudur fakat; şehri tekerlerin arkasına saklanmadan da keşfedebileceğiniz bir çok yol var; Metro, küçük trenler, otobüsler ($1.75) her gün seyahat eden binlerce insanın büyük bir bölümünü kendi bünyesinde taşımaktadır.Bunun yanında şehir çapındaki sayısız bisiklet yolu da, gün geçtikçe sayıları artan bisikletçiler tarafından kullanılır.

Los Angeles Hava Durumu

Aralık ve Ocak ayları ortalama 20 santigrat ile en soğuk aylardır.Yılın en sıcağı ise, ortalama 28.3 santigrat derece ile Ağustos ayıdır.

Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Ocak başı ve Nisan sonu arasında odalar (misafirlerin konaklaması için) boş olduğu ve en düşük fiyatları gördüğünden, bu zamanlarda seyahat etmek, hem hesaplı hem de soğuk havalardan kaçıp bir parça güneş ışığı yakalamak için avantajlıdır.

Dil

İngilizce

Elektrik

A tipi (ikili priz) veya B tipi (üçlü priz)

Para Birimi

Amerikan Doları ($)

Los Angeles Havalimanları

Los Angeles Uluslararası Havalimanı

Los Angeles Uluslararası Havalimanı (IATA: LAX) California eyaleti ile Büyük Los Angeles Bölgesi’nin en büyük ve işlek havalimanıdır, aynı zamanda ABD’nin en büyük uluslararası havalimanlarından biridir.
 
2015’te LAX, bir önceki yıla göre yüzde 6 artışla 74,936,256 yolcu ağırlamıştı. Bu rakamlar Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nı yolcu trafiğine göre dünyanın en işlek yedinci havalimanı yapıyor. Havalimanı yıllardır “dünyanın en işlek kaynak ve destinasyon havalimanı” adını elinde bulunduruyor. Havalimanı ayrıca hava aracı trafiğine göre de dünyanın en işlek yeriydi. Daha da fazlası, havalimanı hem yolcu, hem de kargo trafiğine göre ilk beş ABD havalimanları listesine de giriyor.
 

Kara Ulaşımı

Terminaller Arası Ulaşım

Terminaller arası ring otobüsleri yolculara çok sık aktarma imkanı sağlıyor. Ancak aktarma yapan ve ring otobüslerini kullanan yolcular daha sonra yeniden güvenlik kontrolünden geçmeleri gerekiyor. Yeraltı tüneli ise 4, 5, 6, 7 ve 8 numaralı terminaller arası bağlantıyı sağlıyor ve TBIT ve terminal 4 arasındaki yer üstü bağlantısı ise Şubat 2016’da açılmıştı.
 

Otoban ve Yollar

LAX’ın terminalleri Century Bulvarı ile Sepulveda Bulvarı’nın (State Route 1) kesişiminin hemen batısında yer alıyor. 405 Freeway’e Century Bulvarı aracılığıyla ulaşılabilir ve 105 Freeway de Sepulveda Bulvarı aracılığıyla ulaşılıyor.
 

Otobüs

Terminallere en yakın otobüs durakları Sepulveda ve Century bulvarlarında bulunuyor ve buraya Metro 117, Torrance 8, Metro 232, Commuter Express 574 ve Metro 40, Los Angeles Union Station’na kadar hizmet veriyor.
 

FlyAway Otobüs

FlyAway Otobüs, LAWA tarafından işletiliyor ve LAX ile Los Angeles Merkez, San Fernando Valley (Van Nuys), West Los Angeles (Westwood), Hollywood ve Santa Monica arasından duraklamadan devam eden hat otobüsleri hizmeti sağlıyor. IrvineFlyAway ise 31 Ağustos 2012’te kapanmıştı. Bu hat otobüsleri her terminalde duruyor. Servis saatleri ise hatta göre değişiyor. Bütün hatlar yolculuğu hızlandırmak için yerel High Occupancy Vehicle sistemi şeridini kullanıyor. Los Angeles Union Station servisi ile Metro Local’ın gece yapılan 40 numaralı hattı Los Angeles Merkez ile havalimanını bağlayan tek direkt ulaşımdır.
 

Metro Hattı

Ring otobüsü “G”, Los Angeles Metro Rail’in Yeşil Hattı’ndaki Aviation/LAX  istasyonuna ücretsiz bağlantı sağlıyor. Bu hat başlangıçta direkt olarak terminale bağlanmak için planlanmıştı ancak bütçe kısıntıları ve yerel taksi ve park yeri sahiplerinin muhalefeti üstün gelmiş ve yapılmamıştı.

Taksi ve Özel Araçlar

Taksiler, yetkili dokuz şirket tarafından işletiliyor ve Authorized Taxicab Supervision Inc. (ATS) tarafından da tanzim ediliyor. ATS ayrıca taksilerin durak yeri olan 96. Street Bridge’in de işletimini üstleniyor. Bu alanda günün en işlek saatinde yüzlerce taksi yolcuları terminale götürmek için sıraya giriyor. Ayrıca birkaç özel şirket de LAX havalimanına ulaşım için limuzin ve otobüs hizmeti sunuyor. 

En Uygun Los Angeles Uçak Biletleri

Los Angeles Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları İstanbul - Los Angeles 6101.35 TL
Türk Hava Yolları Adana - Los Angeles 6154.81 TL
Lufthansa Bodrum - Los Angeles 6181.30 TL
Türk Hava Yolları Sivas - Los Angeles 6522.19 TL
Lufthansa İstanbul - Los Angeles 7016.93 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Los Angeles 7259.47 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Los Angeles 7458.41 TL
Lufthansa Ankara - Los Angeles 7757.42 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Los Angeles 7982.27 TL
TAP Portugal Münih - Los Angeles 8599.65 TL
Türk Hava Yolları Atina - Los Angeles 8701.69 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Los Angeles 32101.68 TL

Los Angeles Yönüne Uçan Havayolları