Las Vegas Uçak Bileti

En Ucuz Las Vegas Uçak Biletleri

Las Vegas Hakkında

Gezi İçin En İyi Zaman

Yılın her günü. Birçok yerel insan, sıcak yaz sezonunda buraya gelir. Bunun sebebi düşük, çok düşük otel ücretleridir. Bundan dolayı yaz dönemi Las Vegas’a gezi için en iyi zaman olabilir. Kışın dondurucu olabilir ancak çiçeklerle dolu seralar Vegas’ı mevsimsiz yapıyor.


Las Vegas’ta Ulaşım

Araba kiralamak genelde çok pahalı değildir, ancak yüksek fiyata Bentley, Ferrari ve diğer lüks araçları da kiralayabilirsiniz. Kumarhanelerde araç park etmek ücretsizdir (valeye bahşiş 3 dolar). Las Vegas Monorail’i MGM Grand’den başlayarak SLS Las Vegas’a kadar gelir, yedi yerde durur ve günlük biniş kartı 12 dolardan başlar.


Las Vegas’ta Hava

Temmuz, ortalama 41°C sıcaklık ile en sıcak aydır. Aralık ise ortalama en yüksek 14°C sıcaklık ile en soğuk aydır.


Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Otel fiyatları şehirde düzenlenen kongreler ve etkinliklerden dolayı aniden yükselip düşebiliyor. Las Vegas Etkinlikler Takvimi’ni arayarak kendinize en büyük gösterileri bulabilirsiniz.


Dil

İngilizce


Elektrik

A Tipi (iki dişli fiş) ya da B Tipi (üç dişli fiş)


Para Birimi

ABD Doları ($)

Las Vegas Havalimanları

McCarran Uluslararası Havalimanı

McCarran Uluslararası Havalimanı (IATA: LAS) ABD’nin Nevada eyaletinin önemli metropolitan bölgesi olan Las Vegas Valley’e hizmet veren ana ticari havalimanıdır.

Havalimanı Las Vegas şehir merkezinin 5 mil (8 km) güneyinde Paradise’da yerleşiyor. Clark County’nin sahip olduğu havalimanı Clark County Havacılık Müdürlüğü tarafından işletiliyor. Havalimanı ismini hem Las Vegas hem de ulusal havacılığın gelişmesinde önemli rol oynayan eski Nevada senatörü Pat McCarran’dan alıyor.

McCarran, bir önceki yıla göre yüzde 5.8 artışla 2015’te 45,300,000 yolcu kabul ederken, bu rakam daha önceki yıllara göre ise düşüktür. Yolcu trafiğine göre dünyanın en işlek 26. ve hava aracı hareketine göre de 8. en işlek havalimanıdır. Havalimanı Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki destinasyonlara aralıksız havacılık hizmeti veriyor. Allegiant Air için operasyonel üs ve Southwest Airlines ve Spirit Airlines için de mürettebat ve bakım üssü görevini görüyor.

Ulaşım

Araç

McCarran Havalimanı’na yol ile ulaşım kuzeyden Paradise Road ve güneyden de Las Vegas Beltway’e bağlantı imkanı sunan McCarran Airport Connector ile sağlanıyor.

Terminal 1 ve Terminal 3’ün kendi park garajı var. Ayrıca her terminalin kendi ekonomik park ücreti sunan ekonomik araç parkı ve büyük araçlar için de ayrı bir yeri mevcut.

Ayrıca terminaller arası ve uzaktaki Terminal 1 ile ekonomik ve geniş araçlar park yeri arasında mekik otobüsü ulaşımı hizmeti var. Mart 2016’da havalimanı yolcu bekleyenler için ücretsiz cep araç parkı yeri hizmete açmıştı.

Otobüs

RTC Transit, Las Vegas Valley’in çeşitli yerlerine gidiş ve geliş için otobüs ulaşımı sağlıyor. Route 108, Route 109, Westcliff Airport Express ve Centennial Express havalimanına direkt ulaşım imkanı sunuyor. Otobüsler Terminal 1’in giriş katı ile Terminal 3’ün ikinci katından kalkar. 

En Uygun Las Vegas Uçak Biletleri

Las Vegas Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları İstanbul - Las Vegas 10.457,59 TL
Qatar Airways Bodrum - Las Vegas 12.689,8 TL
Türk Hava Yolları Elazığ - Las Vegas 15.242,63 TL
Qatar Airways Ankara - Las Vegas 15.406,63 TL
TAP Portugal İstanbul - Las Vegas 18.913,83 TL
Lufthansa İzmir - Las Vegas 20.649,43 TL

Las Vegas Yönüne Uçan Havayolları