Hırvatistan Uçak Bileti Satın Al

Hırvatistan Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Zagreb

TRANSLATOR

Dil

Hırvatça

Para birimi

Telefon kodu

385

Başkent

Zagreb

En Ucuz Hırvatistan Uçak Biletleri


JU Air Serbia 20 Şubat 2023
İstanbul Zagrep 2.475 TL
Satın Al
JU Air Serbia 03 Mart 2023
İstanbul Zagrep 2.683 TL
Satın Al
JU Air Serbia 22 Şubat 2023
İstanbul Zagrep 2.730 TL
Satın Al
JU Air Serbia 16 Şubat 2023
İstanbul Zagrep 2.941 TL
Satın Al
JU Air Serbia 01 Mayıs 2023
İstanbul Zagrep 3.647 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 07 Nisan 2023
İstanbul Dubrovnik 4.078 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 30 Mart 2023
İstanbul Dubrovnik 4.132 TL
Satın Al
LH Lufthansa 25 Nisan 2023
İzmir Zagrep 4.171 TL
Satın Al
OU Croatia Airlines 30 Mart 2023
İstanbul Dubrovnik 4.520 TL
Satın Al
LH Lufthansa 30 Mart 2023
İstanbul Dubrovnik 4.529 TL
Satın Al
LH Lufthansa 09 Mart 2023
İzmir Zagrep 4.631 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 01 Mayıs 2023
İstanbul Zagrep 4.887 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Hırvatistan arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Hırvatistan uçak bileti fiyatı 2.475,14 TL kadardır.
Bol, Dubrovnik, Mali Losinj, Osijek, Pleso, Pula, Rijeka, Split, Zadar havalimanı Hırvatistan uçuşlarında kullanılır.
Hırvatistan Uçak Bileti

Hırvatistan Hakkında

Eğer Akdeniz fantezileriniz tarihi duvarlarla çevrili kasabaların gölgesinde safir mavisi denizin huzur verdiği günleri içermekteyse Hırvatistan onları gerçeğe dönüştüreceğiniz yerdir.

Hırvatistan Sahili

Hırvatistan’ın olağanüstü adalarla benekli sahil şeridi kesinlikle onun ana cazibesidir. Sizi ilk etkileyen şey suyun berraklığı olacaktır. Bu berrak deniz büyüleyici beyaz çakıllı plaja karıştığında zümrüt ve safir tonlarında mücevhere benzer yoğunlukla parıldar. Sahilde tembel günlerde uzanıp beş para etmez tatil romanlarını bitirebileceğiniz kumlu ve çakıllı kısımlar da var. Bunların hepsi size çok rahatlatıcı geliyorsa, güneşin altında uzandığınız yerin çok yakınında şnorkel, dalış, kayak, rüzgar sörfü ve yeni başlayanlar için yelkencilik gibi bir çok su odaklı aktivite bulabilirsiniz.

İçerideki Güzellik

Bakışlarınızı bir an için büyüleyici sulardan başka bir tarafa çevirdiğinizde manzarada muhteşem bir dağ görüntüsü belirecektir. İtalya’dan Arnavutluğa kadar uzanan Dinar Alpleri sahilin çoğunu kucaklamıştır. Tabiatın karstik özelliği yüksek zirveler, oyuklar, nehir kanyonları, şelaleler ve inanılmaz derecede güzel göller miras bırakmıştır. İçeri doğru biraz daha gittiğinizde doğal yapıların tekrar düzleştiğini ve ekilebilir arazilere dönüştüğünü görebilirsiniz. Aktif ziyaretçiler yürüş ve bisiklet sürüşü yapılabilecek yerler bulabilirken daha maceracı olanlar ise kaya tırmanışları, rafting ve zeplin aktivitelerine katılabilir.

İmparatorlukların Köşesi

Balkanlar ve Avrupa arasında tehlikeli bir şelkilde dengelenen bu coğrafya bin yıl boyunca, çekişen krallıklar, imparatorluklar ve cumhuriyetlere geçmiştir. Eğer bu devam eden “yerinden olma”nın iyi tarafı varsa, o da her birinin geride bıraktığı zengin kültürel mirastır. Venedik sarayları Nopolyon hisarlarına dolanır, Roma sütunları ilk dönem Slav kiliselerinden dışarı doğru çıkıntı yapar ve Viyana konakları sosyalist realist heykelleriyle yüzleşir. Mükemmel müzeler, tarih öncesi devirlerden komünizm sonrası döneme kadar, iki dönemin de büyüleyici ve korkutucu yanlarını anlatan, Avrupa tarihi kapsayan hazineleri vitrinlemektedir.

Kültürel Şölen

Turist bariyerini geçebilecek kadar şanslıysanız ve yerel halktan birinin evine davet edilmişseniz, şu kelimeden haberiniz olacak ve bundan çekineceksiniz. Jedi! Jedi! (Ye! Ye! Ye!) Ülke kültürünün önemli bir parçası olan yemeği ve içkiyi paylaşmak, aynı zamanda Hırvatistan’ın misafirperverliğini ve yerel ürünlerin kalitesini göstermektedir. Basit ev yemekleri aile tarafından işletilen tavernaların bir özelliğidir, fakat sayıları gittikçe artan yeni nesil şefler yemek masalarına daha macera dolu yaklaşımlar getirmektedir. Bu arada Hırvat şarapları ve zeytin yağları bir çok ödül elde ederek dünya geneline iz bırakmıştır.

Neden Hırvatistan’ı Seviyorum

Peter Dragicevich, Yazar

Biraz önyargılı olduğumu kabul ediyorum, fakat gezi ve tatil için Hırvatistan, basitçe, benim favori ülkem. Sevdiğim bütün şeylerin eşsiz bir kombinasyonunu sunuyor: nefes kesen doğal güzelliği, yüzme imkânları, yaz mevsiminde güneşi, ilginç mimarisi, inanılmaz şarabı, lezzetli deniz ürünleri... Devam edebilirim. Hırvatlar her zaman en parlak yüzlerini yabancılara göstermezler, fakat içlerindeki potansiyeli ilerleme kaydederek çıkarttıklarında tanışmayı gerçekten isteyeceğiniz arkadaş canlısı, misafirperver birisi oluverirler. Büyük annem ve büyük babam burayı terketmediyseler burayı çılgınca sevmeye devam edeceğime eminim.

Hırvatistan Yönüne Uçan Havayolları