Hatay Uçak Bileti

En Ucuz Hatay Uçak Biletleri

Hatay Hakkında

Hatay

Türkiye topraklarına özgür iradesiyle katılan Hatay, M.Ö. 100 bininci yıllarda yaşam bulguları bulunan bir şehirdir. İlk Tunç çağından günümüze uzanan ve 300 yılında kurulan Antakya çevresinde gelişen bu kent, Suriye eyaletinin başkenti olmuştur.

Bu nedenle kentte Arap kültürünün etkisi oldukça büyüktür. Medeniyetlerin buluştuğu kent olan Hatay’da her dinden insan yaşamaktadır. Asi nehri en önemli akarsuyudur ve tersine aktığı için bu ad verilmiştir. 1.5 milyonluk nüfusuyla, Türkiye’nin el kalabalık onuncu ilidir. Sanayi bakımından oldukça gelişmiş olan Hatay bölgesinde, birçok ülkeye ihracat yapılmaktadır.

Şehrin Müslüman, Hristiyan ve Musevi nüfusu zenginlik olarak görülen bu farklılıkla barış içinde sürmektedir. Türküleri ve halk oyunları ile ünlüdür bu şehir. Hatay havalimanından birçok şehre uçuşlar düzenlenmektedir ve gezi amaçlı en ucuz uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır.

Hatay Turistik Değerler

Koyları ve plajlarıyla yerli ve yabancı turistlerin kıyı turizmi için uğrak yerlerinden olan Hatay, Koz, Bakras, Payas kaleleri ile ünlüdür.

Arap kültürünün etkisi ile egzotik inançlar da oldukça popülerdir. Halk büyücülük ve mistik olaylar konusunda yetenekli gibi algılansa da, aslı yoktur. Hatay birçok farklı dini aynı anda kutsal bir şekilde yaşattığı için, tarihinde de dini motifler bulunmaktadır. Kalıntılarda dini mekanlar ve kaleler oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle en uygun uçak bileti kampanyalarını takip eden gezintiler, bu büyülü kentin kültürel dokusunu derinlemesine incelemek için uğrak noktaları olan Antakya’dan gezmeye başlarlar.

Farklı damak zevklerine hitap eden zengin mutfağı ve geleneksel festivalleri ile her zaman en iyi şekilde yerli ve yabancı turistleri tatmin etmektedir. Hatay medeniyetler sofrası oldukça önemli lezzetlere sahiptir ve birbirinden farklı reçetelerle damak zevklerine de hitap etmektedir.

Hatay, Daphne efsanesinin de gerçek olduğu bölgedir. Rivayete göre Apollon ırmak kenarındaki Daphneyi görür ve ona arzu duyar. Defne de durumu anlayarak kaçmaya başlar, Apollun tarafından yakanan ve o sırada kaçamayacağını anlayan Defne kokulu bir ağaca dönüşür. Apollon da bunun üzerine Defne ağacını kutsal ağacı olarak kabullenir ve bu olaylar Harbiye adı verilen alanda geçer. Harbiye’nin şelaleleri de Defne’nin gözyaşları olarak kabul edilir.

Hatay Havalimanı Hakkında

Şehre uzaklığı 25 km olan Hatay havalimanı, 2007 yılında açılmıştır. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşları olan havalimanı, ilk olarak KKTC için yurtdışı uçuşlar başlatmıştır.

2008 yılında uluslararası Hava Hudut Kapısı ilan edilen havalimanı, Türkiye’nin en güney noktasındadır. İstanbul, Ankara, Kıbrıs, Düsseldorf, Cidde, İzmir gibi merkezlere direkt uçşlar yapılmaktadır.

Hatay havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Kulubeci otel,

  • Ottoman Palace Thermal Spa,

  • Northill otel,

  • Parlak otel,

  • Varlıbaş.

Ayrıca günlük kiralık daireler, çeşitli hoteller ve apartlar da konaklama için tercih edilmektedir. Şehir merkezinden daha uzak ilçelerde, farklı konaklama seçenekleri vardır.

Hatay Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında Havaş servisleri, taksi, kiralık araçlar ve transfer hizmetleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım yaklaşık yarım saat sürmektedir ve 0538 201 89 88 numaradan taksi hizmeti almak için taksi çağırabilirsiniz.


Araç Kiralama

Kiralık araç tercih edenler için 0326 235 14 44 ve 0326 235 14 15 numaralarından kiralık araç taleplerinizi ileterek, araç rezervasyonu yaptırabilir, iç ya da dış hatlardan teslim alabilirsiniz.


Servis Hizmetleri

Havaş yer hizmetleri tarafından yararlanabileceğiniz ekonomik toplu taşıma seçenekleri için de Antakya için 0555 985 11 01, İskenderun için 055 985 12 12 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

En Uygun Hatay Uçak Biletleri

Hatay Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Pegasus Trabzon - Hatay 454,98 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Hatay 525,41 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Hatay 621,49 TL
Pegasus İstanbul - Hatay 871,19 TL
Türk Hava Yolları Konya - Hatay 925,8 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Hatay 1.002,89 TL
Pegasus İzmir - Hatay 1.088,48 TL
Pegasus Lefkoşe - Hatay 1.135,14 TL
Anadolu Jet Malatya - Hatay 1.142,1 TL
Türk Hava Yolları Edremit - Hatay 1.150,84 TL
Türk Hava Yolları Erzincan - Hatay 1.225,04 TL
Pegasus Bodrum - Hatay 1.262,32 TL
Pegasus Ankara - Hatay 1.277,16 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Hatay 1.297,74 TL
Anadolu Jet Rize - Hatay 1.301,38 TL

Hatay Yönüne Uçan Havayolları