Niğde Hatay (Antakya) Otobüs Bileti

Niğde - Hatay (Antakya) Otobüs Seferleri

 • Jet Turizm
  NIĞDE
  01:30
  HATAY
  07:30
  240,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  NIĞDE
  02:15
  HATAY
  09:15
  240,00 TL
 • Metro Turizm
  NIGDE
  02:30
  HATAY
  07:00
  240,00 TL
 • Nevşehir Seyahat
  NIĞDE
  12:00
  HATAY
  17:55
  240,00 TL
 • Topçam Turizm
  NIĞDE
  18:45
  HATAY
  01:15
  240,00 TL
 • Öz Sivas Seyahat
  NIĞDE
  01:00
  HATAY
  07:00
  240,00 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  NIĞDE
  01:45
  HATAY
  07:30
  240,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  NIĞDE
  02:30
  HATAY
  08:30
  230,00 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  NIĞDE
  05:00
  HATAY
  11:30
  240,00 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  12:00
  HATAY
  18:00
  240,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Niğde - Hatay (Antakya) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Süha Turizm
Tokat Seyahat

Niğde - Hatay (Antakya) Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Niğde Hatay (Antakya) arası genellikle 6 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Niğde Hatay (Antakya) arasında sefer yapan otobüs firmaları Metro Turizm, Nevşehirliler Seyahat, Süha Turizm, Tokat Seyahat firmalarıdır.
Niğde Hatay (Antakya) otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 240 TL kadardır.
En ucuz Niğde Hatay (Antakya) otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

Hatay Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Hatay (Antakya)

Hatay otogarından yakın illere dolmuşlar ya da yerel otobüslerle en uygun otobüs bileti bulup gitmek mümkündür. Bu nedenle otogar oldukça hareketlidir. Çünkü Adana’ya çok yoğun bir ulaşım vardır.


Büyükşehir belediyesi olan Hatay’da ulaşım, taksi, servis, dolmuş ve halk otobüsleriyle sağlanmaktadır. Her yere farklı ücret tarifeleri ile giden belediye araçları sayesinde pratik bir ulaşım sağlanabilmektedir. Her yerden Hatay kentine otobüs vardır ve yollar da kişisel
kullanım için oldukça uygundur.

Hatay otogarından şehir merkezine ulaşmak için, birçok farklı ulaşım seçeneğini tercih edebileceğiniz gibi, kiralık araç talep ederek sizi otogardan karşılamalarını da isteyebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi 0326 227 22 23 numarasıyla hizmet vermektedir. 23 taksinin bulunduğu otogarda otobüsünüzden indiğinizde birçok taksi bulabilirsiniz ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.  


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bir büyükşehir belediyesi olan Hatay’da ulaşımı sağlamak için halk otobüsleri de görev yapmaktadır. Halk otobüslerinin yer aldığı kentte, ulaşım gidilecek olan bölgelere göre değişen fiyat tarifeleriyle sağlanmaktadır. Birçok bölgeye halk otobüsü ile ulaşım mümkünken, dolmuşlar da çok sık kullanılmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının servisleriyle de çeşitli köy ve ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu servisler genelde servislerin bulunduğu bekleme alanında yer almaktadır ve otobüs firmanızdan servisin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda dolmuşlar sayesinde birçok bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Topbağzı, İskenderun, Adana, Sabancı, Tayfur Sökmen Kampüsü, MKÜ Hastanesi, Kahramanmaraş, İslahiye gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Her zaman ekonomik biletler bulma imkanı bulunmaktadır.

En Popüler Niğde - Hatay (Antakya) Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları