Hatay (Antakya) Otobüs Bileti

Popüler Hatay (Antakya) Otobüs Biletleri

Hatay (Antakya) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka Turizm
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Alanyalılar Turizm
Ali Osman Ulusoy
As Adana Seyahat
Best Van
Best Van Turizm
Çakır Turizm
Can Diyarbakır Turizm
Çayırağası Vip
Cesur Bingöl

Hatay (Antakya) seyahatini uçakla yapmak ister misin?

Hatay Hakkında

Hatay (Antakya) otobüs bileti

Özgürlüğün kenti neresidir diye soranlara Hatay diye cevap vermek mümkün olmaktadır. Çünkü bu kentte, Müslüman, Hristiyan, Ortodoks ya da herhangi bir mezhebe dahil olan insanlar uzun yıllar yaşamıştır ve hala da farklı kültürlere ev sahipliği yapılmaktadır.


Türkiye’nin en güney bölgelerinden olan Hatay, Daphne’nin hikayesinin geçtiği Harbiye’nin merkezidir. Birbirinden etkileyici tarihi unsurların beşiği olan Hatay, kültür turizmi, kıyı turizmi ve geleneksel Hatay Mutfağı ürünleri için ziyaret edebileceğiniz bir kenttir.

Özellikle yüzyıllar öncesinde kalan kalıntılar ve tarihi binalar sanat tarihçileri ve tarih meraklılarının ilgisini çekmektedir. Birbirinden Darb-ı Sak Kalesi, Koz Castle, Sokullu Kervansarayı oldukça önemli yerler arasındadır.

Ayrıca dalış meraklıları için Sütunlu Liman oldukça sakin deniziyle ilgi çekicidir. Medeniyet başkenti olan Hatay, İskenderun ve Antakya müzeleri ile de dikkat çekmektedir.

Hatay Otogar Hakkında

Eski Hatay otogarı şehir merkezinde olduğu için, trafik sorunu ve karmaşa çok fazlaydı ve yeni otogar, bu karışıklığın önüne geçen bir yere kuruldu.


Şehir merkezinin biraz dışında olan otogar, oldukça kullanışlı ve geniş bir alana sahip. Birçok otobüs firmasının yazıhanesinin bulunduğu otogarda, restoran, polis merkezi, asayiş, PTT, tuvalet, bebek bakım odası, mescit ve hediyelik eşya satan bir dükkan bulunuyor.

Şehirlerarasında en ucuz otobüs bileti bulmak ve yakın kentlere gitmek birçok Hataylının tercih ettiği bir ziyaret yöntemi olduğu için otogarda her mevsim bir yoğunluk söz konusudur.  Otogarda hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
  • Jet Turizm,
  • Metro,
  • Ulusoy,
  • Nevşehirliler,
  • Kamil Koç,
  • Has Turizm,
  • Hatay Güven Turizm,
  • Hatay Güney.
Turizm konusunda yaz aylarında hareketlenen Hatay’a ulaşım için havalimanı da tercih edildiğinden otobüslerle ulaşım her zaman yoğun bir şekilde tercih edilmez.

Hatay otogarından şehri merkezi 35 dakika kadar sürmektedir. Bu nedenle taksi, dolmuş, servis ve otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Hatay Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Hatay otogarından yakın illere dolmuşlar ya da yerel otobüslerle en uygun otobüs bileti bulup gitmek mümkündür. Bu nedenle otogar oldukça hareketlidir. Çünkü Adana’ya çok yoğun bir ulaşım vardır.


Büyükşehir belediyesi olan Hatay’da ulaşım, taksi, servis, dolmuş ve halk otobüsleriyle sağlanmaktadır. Her yere farklı ücret tarifeleri ile giden belediye araçları sayesinde pratik bir ulaşım sağlanabilmektedir. Her yerden Hatay kentine otobüs vardır ve yollar da kişisel
kullanım için oldukça uygundur.

Hatay otogarından şehir merkezine ulaşmak için, birçok farklı ulaşım seçeneğini tercih edebileceğiniz gibi, kiralık araç talep ederek sizi otogardan karşılamalarını da isteyebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi 0326 227 22 23 numarasıyla hizmet vermektedir. 23 taksinin bulunduğu otogarda otobüsünüzden indiğinizde birçok taksi bulabilirsiniz ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.  


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bir büyükşehir belediyesi olan Hatay’da ulaşımı sağlamak için halk otobüsleri de görev yapmaktadır. Halk otobüslerinin yer aldığı kentte, ulaşım gidilecek olan bölgelere göre değişen fiyat tarifeleriyle sağlanmaktadır. Birçok bölgeye halk otobüsü ile ulaşım mümkünken, dolmuşlar da çok sık kullanılmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının servisleriyle de çeşitli köy ve ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu servisler genelde servislerin bulunduğu bekleme alanında yer almaktadır ve otobüs firmanızdan servisin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda dolmuşlar sayesinde birçok bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Topbağzı, İskenderun, Adana, Sabancı, Tayfur Sökmen Kampüsü, MKÜ Hastanesi, Kahramanmaraş, İslahiye gibi bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Her zaman ekonomik biletler bulma imkanı bulunmaktadır.
Hatay (Antakya) Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Hatay (Antakya) otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Hatay (Antakya) otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Hatay (Antakya) otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Hatay (Antakya) otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Hatay (Antakya) biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Hatay (Antakya) seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adıyaman Anka Turizm, Adıyaman Gülaras, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Alanyalılar Turizm, Ali Osman Ulusoy, As Adana Seyahat, Best Van, Best Van Turizm, Çakır Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Çayırağası Vip, Cesur Bingöl firmalarıdır.