Atlanta Uçak Bileti Al

Atlanta Uçak Bileti Fiyatları

Atlanta Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Atlanta arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Atlanta uçak bileti fiyatı 2.640,44 TL kadardır.
Beaver Ruin, De Kalb, Fulton County, Galleria, Hartsfield Jackson, Perimeter Mall, Technology Park havalimanı Atlanta uçuşlarında kullanılır.

Atlanta Hakkında

Atlanta, Amerika Birleşik Devletlerinde bulunana Georgi eyaletinin en büyük şehirlerinden biri olarak bilinir. şehir ülkenin başkenti konumunda yerini almaktadır. Şehir de varoşlarla birlikte toplamda 5.457.831 insanın yaşadığı verilen bilgiler arasındadır. Şehir içerisinde Hartsfield-Jackson Atlanta Enternasyonal adı altında bir havaalanı bulunmaktadır.  En işlek havaalanlarından biri olması ulaşımın dünya üzerinde sağlandığı da görülmektedir. Ayrıca karayolları ve demiryolları da oldukça işlek bir konumda yerini almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde metropolitan şehirlerarasında onuncu sırayı olan bu şehir dünya üzerinde de onbeşinci sırayı almayı başarmıştır. Kentin ekonomik durumunda göz attığımız da ise bizleri ulaşım-lojistik, profesyonel ve işletme yönetim hizmetleri, medya faaliyetleri ve enformasyon teknoloji gibi pek çok kaynak karşılamaktadır. Dünyaca ünlü markaların merkez şubeleri şehir içinde bulunmaktadır.

Atlanta Havalimanları

Hartsfield–Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı

Hartsfield–Jackson Atlanta Uluslararası Havalimano (IATA: ATL), ABD’nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrinin merkezi ilçesinden 11 km güneyde yer alan uluslararası bir havalimanıdır. Burası 1998’den bu yana yolcu trafiğine göre ve 2005’ten 2013’e kadar ve 2015’te ise iniş ve kalkışlara göre dünyanın en işlek havalimanıdır. Hartsfield–Jackson 2012 dünyanın en işlek havalimanları listesinde yer alıyor; hem yolcu sayısı, hem de uçuşlara göre, 100 milyon yolcu (günlük 260,000 yolcu) ve 950,119 uçuş gerçekleşti. Bu bir milyona yaklaşan uçuşlardan çoğu ABD iç hatlar uçuşlarıdır ve Atlanta, Güneydoğu ABD’de seyahat için önemli bir merkez görevini görüyor. Havalimanı 207 iç ve uluslararası kapıya sahip.
 
Hartsfield–Jackson, Delta Air Lines, Delta Connection ve Delta Air Lines’ın partnerleri, ExpressJet için ana merkez görevini görüyor. Ayrıca düşük ücretli hava yolu şirketleri Frontier Airlines, Southwest Airlines ve Spirit Airlines için de en çok kullanılan yerdir. Delta Air Lines bu merkezinden günlük 1000’den fazla uçuş gerçekleştiriyor. Şubat 2016’da havalimanının yolcularının yüzde 75.4’ü Delta Air Lines, yüzde 9.23’ü Southwest ve yüzde 2.49’u ise American Airlines ile uçtu.
 

Kara Ulaşımı

Kara Yolu

İç hatlar terminaline Interstate 85 yolunun 72 numaralı çıkışından direkt olarak ulaşılıyor. Uluslararası terminale ise Interstate 75 yolunun 239 numaralı çıkışından direkt olarak ulaşılıyor. Bu ücretsiz yollar 10 millik bir alanda diğer ücretsiz yollar olan Interstate 285, Interstate 675, Georgia State Route 166, Interstate 20’ye bağlanıyor.
 

Metro

Hartsfield–Jackson, şehrin hızlı ulaşım raylı sistemi MARTA’da kendi adıyla bir tren istasyonuna sahip. Yer üstünde olan istasyon ana binanın içinde, kuzey ve güney iç hatlar terminalleri arasında, batı köşesinde bulunuyor. Havalimanı istasyonu hali hazırda MARTA sisteminin en güneydeki istasyonudur.
 

En Uygun Atlanta Uçak Biletleri

Atlanta Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Spirit Airlines New York - Atlanta 2.640,44 TL
Air Canada İstanbul - Atlanta 12.464,48 TL
Swiss Antalya - Atlanta 13.120,66 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Atlanta 13.742,43 TL
Qatar Airways Ankara - Atlanta 15.073,73 TL
Türk Hava Yolları Adana - Atlanta 17.382,74 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Atlanta 21.233,11 TL

Atlanta Yönüne Uçan Havayolları

Atlanta Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  8°C
 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  9°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  9°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  12°C
 • açık
  Pzt
  açık
  17°C

Haritada Atlanta

Amerika Şehirleri

Atlanta Yönüne Uçuşlar