Seattle Uçak Bileti Al

Seattle Uçak Bileti Fiyatları

Seattle Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Seattle arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Seattle uçak bileti fiyatı 12.189,36 TL kadardır.
Boeing Fld Intl, Lake Union Spb, Seattle Tacoma havalimanı Seattle uçuşlarında kullanılır.

Seattle Hakkında

Seattle, ABD sınırları içerisinde yer almakta ve Washington eyaletine bağlı olmaktadır. Şehrin ismi burada daha önce yaşamış olan Kızılderili kabilelerinin önderinden gelmektedir. Kanada’da altın bulunmasından sonra, altın avcıları bu alana yığılma yapmış ve ara kısımda bulunan bu şehirde bu ticaretten dolayı oldukça kalkınmıştır. Pek çok popüler müzik grubunun çıkış yaptığı şehir olarak ta anılan şehir, Starbucks kafelerinin de doğduğu yer olmaktadır. Doğal konumu itibari ile karla kaplı bir mekânın arka kısmında yemyeşil bahçeler bulunabilmektedir. Nemli ve canlı bir iklime sahip olan şehir zümrüt ünvanını sahiptir. Gezilip görülebilecek çok önemli mekânları bulunmaktadır. Bunlar arasında uçak müzesi, Spece Needle, Experience Music Project, Pioneer Square, Original Stabuck yer almaktadır.

Seattle Havalimanları

Seattle–Tacoma Uluslararası Havalimanı

Seattle–Tacoma Uluslararası Havalimanı (IATA: SEA) ABD’nin Kuzeybatı Pasifik bölgesinin en büyük havalimanıdır. Washington, SeaTac’e adını veren Seattle şehir merkezinden yaklaşık on iki mil güneyde ve Seattle metropolitan alanının ana havalimanıdır.

Havalimanı 2015’te 42 milyon yolcuya hizmet vermişti. 2012’deki 16,121,123 yolcu ağırlamasına göre havalimanı 2015-2019 için Ulusal Entegre Havalimanı Sistemi Planı’na dahil edilmiştir. Havalimanı eyaletteki araç yolculuklarının da merkezidir ve Kuzey Amerika’nın bir çatı altında bulunan en büyük park alanına sahip ve 13,000 araç park garajı olan havalimanıdır.

Kara taşımacılığı ve ulaşım

Interstate 5 ve Interstate 405 havalimanı yakınında birleşiyor ve State Route 518 üzerinden havalimanına kolay bağlantı sunuyor. Havalimanı 13,000 yeri olan tesis içi park yeri sunarken, tesis dışında da çok sayıda araç park yeri bulunuyor.

Seattle’ın hafif ray hattı Central Link, havalimanına SeaTac/Airport İstasyonu’ndan sık sık yapılan seferleri de Seattle merkezi ve Washington Üniversitesi’ne ulaşım sağlar. İstasyon 19 Aralık 2009’da açılmıştı. Hat yakında SeaTac/Airport İstasyonu’ndan daha da güneye South 200th Street üzerindeki Angle Lake istasyonuna kadar uzatılacak.
Havalimanından yaklaşık 5 mil doğuda olan Tukwila istasyonundan Amtrak Cascades ve Sounder Commuter Rail trenleri geçiyor. Bu istasyona Central Link hafif ray ile Tukwila International Boulevard istasyonunda RapidRide F Line hattına aktarma yaparak 30 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşmak mümkün.

Havalimanına ayrıca County Metro otobüs ağı ve bölgesel ekspres otobüsler Sound Transit de hizmet ulaştırıyor. Taksiler (sadece Yellow Cab hizmet verir) araç kiralama ve kapıdan kapıya mekik servisleri (Shuttle Express tarafından) mevcut. Bütün toplu taşıma servisleri 00 kapısı yanında bagaj alımın sonunda yerleşiyor.Bellair Charters da Yakima ve Bellingham’a ulaşım sağlıyor. İlk 30 dakika ücretsiz park yapma izni ise 1990’ların ortalarında kaldırılmıştı.

Ayrıca Quick Shuttle ile Kanada, Vancouver merkeze tarifeli otobüs servisleri de mevcut ve bu otobüsler ayrıca Seattle merkez, Bellingham Uluslararası Havalimanı duraklarında da yolcu alır ve Kanada-ABD sınır ile Vancouver Uluslararası Havalimanı’nda yolcu indirir.
 
 

En Uygun Seattle Uçak Biletleri

Seattle Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Air Canada İstanbul - Seattle 12.189,36 TL
SunExpress Ankara - Seattle 12.251,76 TL
SunExpress İzmir - Seattle 12.914,98 TL
Qatar Airways İstanbul - Seattle 66.599,89 TL

Seattle Yönüne Uçan Havayolları

Seattle Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  3°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  7°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  7°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  7°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  6°C

Haritada Seattle

Amerika Şehirleri

Seattle Yönüne Uçuşlar