Phoenix Uçak Bileti

Phoenix Hakkında Bilgiler

Ülke
Telefon Kodu
Plaka Kodu
Yüz Ölçümü
Nüfus
Zaman Dilimi

Phoenix Yönüne Uçan Havayolları

Phoenix Havalimanları

Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı

Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı (IATA: PHX) ABD, Arizona, Maricopa County’de Phoenix merkezin 5 km güneydoğusunda yerleşen sivil-askeri havalimanıdır. Burası Arizona’nın en büyük ve işlek havalimanı ve ABD’nin en büyük ticari havalimanlarından biridir.

2015’te havalimanı bir önceki yıla kıyasla yüzde 4,5 artışla 44,006,205 yolcu ağırlarken, bununla ABD’nin 11. en yoğun kullanılan ve dünyanın da 29. en işlek havalimanı olmuştu. Havalimanından günlük 1,200 hava aracı hareketi kaydedilirken, 100,000 yolcu ağırlıyor ve 800 bin ton kargo işlem görüyor. Federal Havacılık İdaresi verilerine göre havalimanından 2012’de 20,169,926 yolcu hareketi yaşanırken, 2011’de ise bu rakam 20,211,799 olarak kaydedilmişti.
 
Kara Ulaşımı

24 saat hizmet veren ücretsiz havalimanı mekik otobüsü bütün terminaller ve Doğu Ekonomi Parkı’nı bir birine bağlıyor. Yolcular ayrıca Terminal 4’teki PHX Sky Train üzerinden de Doğu Ekonomi Parkı’na kolaylıkla erişebilir.

Valley Metro otobüs güzergahı 13, bütün terminaller ile Valley Metro otobüs ağı arasında bağlantı ulaşımını sağlıyor. Valley Metro Rail, 44th St/Washington hafif ray istasyonu yakınında durağı var. Washington sokağı üzerindeki hareket eden yol kenarı yürüyüş bandı hafif ray istasyonu yolcularına yakındaki PHX Sky Train istasyonu ve buradan da Terminal 4 ve Doğu Ekonomi Parkı’na ulaşma imkanı sağlıyor. Valley Metro’nun 1 ve 44 numaralı otobüsleri 44th Street & Washington’daki PHX Sky Train istasyonuna ulaşım sağlarken, 3 numaralı otobüs ise hafif rayın sokağındaki köşede duruyor.

Çok sayıda taksi, limuzin ve ring otobüsü şirketi de havalimanının her bir terminalinden Phoenix metropolitan alanı ve eyaletin diğer bölgelerine ulaşım sağlar.
Phoenix Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalkış yeri ile Phoenix arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Williams Gateway Arpt, Deer Valley, Luke Afb, Sky Harbor Intl, Scottsdale Mncpl havalimanı Phoenix uçuşlarında kullanılır.
Phoenix Hava Durumu
 • partiellement nuageux
  Pzt
  partiellement nuageux
  35°C
 • ciel dégagé
  Sal
  ciel dégagé
  36°C
 • ciel dégagé
  Çar
  ciel dégagé
  35°C
 • ciel dégagé
  Per
  ciel dégagé
  37°C
 • ciel dégagé
  Cum
  ciel dégagé
  38°C
Haritada Phoenix
Phoenix Araç Kiralama Konumları