Nikaragua Uçak Bileti Satın Al

Nikaragua Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Managua

TRANSLATOR

Dil

Nicaragua - Spanish

Para birimi

Nicaraguan Cordoba

Telefon kodu

505

Başkent

Managua

En Ucuz Nikaragua Uçak Biletleri


AV Avianca 05 Şubat 2023
Madrid Managua 11.934 TL
Satın Al
IB Iberia 06 Şubat 2023
Madrid Managua 17.076 TL
Satın Al
AV Avianca 02 Şubat 2023
İstanbul Managua 27.047 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Nikaragua arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Nikaragua uçak bileti fiyatı 11.933,96 TL kadardır.
Augusto C Sandino, Bluefields, Corn Island, Nueva Guinea, Puerto Cabezas, Rosita, San Carlos, San Pedro, Siuna, Waspam havalimanı Nikaragua uçuşlarında kullanılır.
Nikaragua Uçak Bileti

Nikaragua Hakkında

Dost canlısı Nikaragua volkanik gezi rotaları, koloni döneminden kalma mimari yapıları, büyüleyici sahilleri ve nefes kesici bir manzaraya sahip ormanlarıyla sizi bekliyor.

Sahiller

İsterseniz Karayip sahillerinin eşsiz güzelliğinin tadını çıkartabileceğiniz, isterseniz de Pasifik denizinin dalgalarında kürek çekebileceğiniz Nikaragua sahilleri benzersiz özelliklere sahip. Riva bölgesinde büyük fenerlerin aydınlattığı sularda sörf yapabilir, Corn adalarının tertemiz sularında şnorkel ile deniz altı dünyasını keşfe çıkabilirsiniz. Sahil kenarı aktivitelerini çok sevenlerdenseniz Nikaragua sahillerindeki şık restoranlarda yemek yiyebilir, barlarda eğlenebilir ya da sahilin hemen arkasında yer alan ormanlardaki aktivitelerin tadını çıkartabilirsiniz. Ülkenin en iyi sahilleri bile Resort otellerin kalabalıklarından uzaktır bu yüzden doğa tutkunları da Nikaragua sahillerinin tadını istedikleri gibi çıkartabilirler.   

Kolonyal Yapılar  

Nikaragua'nın kolonyal yapılarını ülkenin iki bölgesinde görmek mümkündür ve bu yapıların oldukça görkemli olduklarını söylemek mümkündür. Granada bölgesinde Nikaragua’nın en şık caddelerinin bulunduğu kolonyal kasabaları gezebilirsiniz ve bu bölgenin mimari yapılarıyla  yüzyıllardır gezginlerin odak noktası olduğunu da söylemekte yarar vardır. Kasabanın içinde görkemli bir katedral, büyüleyici bir meydan ve oldukça iyi şekilde restore edilmiş eski tip evler bulunmaktadır. Bölgenin diğer kısmında ise Leon işçi sınıfından kalan 300 yıllık evler ve yapılar çok daha farklı bir gezi deneyimi sunar, bu kısımda duvar resimleri, mimari şaheserler ve evlerin köşelerinde şirin dükkanlar görmek mümkündür. Tarihi dokusu nedeniyle gezerken bir müzede gibi hissedeceğiniz bu şehir oldukça etkileyicidir. 

Dış Mekan Maceraları  

Macera dolu bir tatil deneyimi mi istiyorsunuz? O zaman Nikaragua’nın farklı coğrafik özellikleri, enerjik yapısı ve farklı olanaklarıyla dış mekan sporları severler için çok uygun olduğunu söylemek mümkün. Aktif volkanik dağların eteğinde sörften, sualtı mağaralarında dalışa, kano ile adacıklar arasında gezmekten, bembeyaz sahillerle kaplı deniz kanalları arasında yüzmeye ve ormanın ortasındaki İspanyol kalesinin altına dalıp 90 kilonun üzerindeki tarpon balıklarını görmeye listenizdeki pek çok dış mekan sporunu burada gerçekleştirebilirsiniz. Nikaragua dış mekan sporları için pek çok olanak sunmasının yanı sıra burada gürültülü kabalıklarla karşılaşmayacağınızdan ve bireysel maceralarınız için gölleri ve volkanları tek başınıza gezebileceğinizden emin olabilirsiniz. 

Nikaragua’yı neden seviyorum?

Yazar: Bridget Gleeson
Nikaragua’yı burada bir gezi macerasına katılarak tanımadım. Buraya ilk geldiğimde daha önce hiç böyle bir ülke görmemiştim ve Granada’ya kar getirisi amaçlı olmayan bir örgütte gönüllü çalışmak için gelmiştim. Ama burada Nikaragua kültürüne ve insanlarına dair pek çok şey öğrendim; Nikaragua yemeklerini sevmeyi öğrendim ve ülke halkının karmaşık tarihi konusunda pek çok bilgi edindim. Tüm bunlar Nikaragua’ya geldiğimde daha bilinçli olmamı sağladı. Artık Nikaragua’yı gezip görülecek bir yer olarak değil, gezginlerin mutlaka gelip görmesi gereken benzersiz ve büyüleyici bir ülke olarak görüyorum.  

Bakir Topraklar

Nikaragua’da henüz hiç keşfedilmemiş pek çok destinasyon vardır. Bu rotaları keşfe çıkmadan önce turistlerin gezdiği rotalardan geçip, büyüleyici dağ sıralarını, kooperatif çiftlikleri, vahşi doğanın ortasında yer alan sulak arazileri ve ormanların ardından karşınıza çıkan bomboş sahilleri görebilirsiniz. Burada bir 4x4 kiralayıp ülkenin keşfedilmemiş rotalarını keşfe çıkabilirsiniz, bunun için yanınıza iyi bir harita alabilir ve uzak toplulukların yaşadığı yerlere doğru yolculuğa çıkabilirsiniz, Kolombiya öncesi kalıntılarını gezebilir ve bakir yağmur ormanlarını gezebilirsiniz. Ne kadar ileri giderseniz gidin her zaman karşınıza kültürleri hakkında bir şeyler anlatmak isteyen dost canlısı yerlilerle karşılaşacaksınız.  

Nikaragua Yönüne Uçan Havayolları