Kosta Rika Uçak Bileti

Kosta Rika Hakkında Bilgiler

Ülke Kodu

CR

Zaman dilimi

America/Costa_Rica

Dil

İspanyolca

Para birimi

Kosta Rika Kolonu

Telefon kodu

506

Başkent

San Hose

En Ucuz Kosta Rika Uçak Bileti Fiyatları ve Seferleri

En Popüler Kosta Rika Uçak Biletleri

BA British Airways 30 Aralık 2023
İstanbul San Jose 21.950 TL
Satın Al
BA British Airways 30 Aralık 2023
San Jose İstanbul 21.950 TL
Satın Al

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

İstanbul San Jose uçak seferi ortalama 15 saat 50 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
30.12.2023 British Airways İstanbul San Jose 21.950 TL

Kosta Rika Hakkında

Kosta Rika’da tüm yollar şelalelere, üzeri dumanla kaplı krater göllerine, ormanlara ya da ıssız sahillere çıkar. At üzerinde, yürüyerek ya da kano ile keşfe çıkabileceğiniz Kosta Rika macera dolu bir tropik tatil için oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Dış Mekan Maceraları  

Yağmur ormanlarında yürüyüşe çıkabileceğiniz, yüksek rakımlı dağlarına tırmanabileceğiniz, beyaz köpüklü masmavi sularında birinci sınıf sörf keyfi yaşayabileceğiniz Kosta Rika ince kum sahillerinde güneşlenmekten zip line sporuna kadar herkesin keyfine göre farklı dış mekan maceraları sunuyor. Kosta Rika ulusal parkları ziyaretçilerine tropik yağmur ormanlarında ve sisli ormanlarda gezme olanağı tanıyor, volkanik bölgeler öteki dünya manzaralarını izleme olanağı sunuyor ve sörf alanları ise hem sörfe yeni başlayanlar hem de uzmanlar için oldukça uygun. Ne yapacağınıza karar veremediniz mi? Merak etmeyin, buna karar vermek zorunda değilsiniz. Bu küçük ülkede tüm seçenekleri değerlendirebileceğiniz bir plan yapmanız da mümkün. 

Orta Amerika’nın Huzurlu Doğası 

Macera ve çevre turizminin merkezi olan Orta Amerika ülkesi Kosta Rika tüm dünyadan gezginlerin odak noktası. Birinci sınıf alt yapısı, öngörülebilir imkanları ile 1948 yılından beri ordusu olmayan (ülke savunma sanayi bütçesini eğitim, sağlık ve çevreye harcama kararı almıştır) Kosta Rika huzurlu doğasıyla bölgede yeşil bir mücevher gibi ışıldamaktadır. Bölgenin neredeyse tamamının doğal koruma alanı olduğu ve burada hem Amerika hem de Avrupa’nın tamamından daha fazla biyolojik çeşitlilik olduğu hesaba katıldığında Kosta Rika’nın neden eşsiz bir yer olduğu kolayca anlaşılacaktır.

Vahşi Doğa 

Kosta Rika’nın vahşi doğası ağaç tepelerinden size bakan tukanları ve uçarken bağıran macaw papağanları ile oldukça farklıdır. Gözleriniz keskinse Kosta Rika’da dalların üzerindeki kuşları ya da bataklıktaki mangrove bitkilerini görebilir, kulaklarınız iyi duyuyorsa çalılıkların arasından geçip giden beyaz yüzlü başlıklı maymunları ya da uluyan maymunun ulumasını duyabilirsiniz. Kosta Rika’da her gezginin hayali olan mavi morfo kelebeklerinin orkide çiçekleriyle bezeli ağaç dallarına konduğunu fark edebilir, dalış yapıp renkli tropikal balıkları, köpek balıklarını, vatoz balıklarını, yunus balıklarını ve balinaları görebilirsiniz. 

Kosta Rika’yı Neden Seviyorum?  

Yazar:  Ashley Harrell
Kosta Rika’ya gittiğim ilk gece barda gurbetçi ile karşılaştım. Kız bana şöyle dedi: “Buranın en güzel özelliği ne isterseniz onu yapabilecek olmanızdır.” Gurbetçi kızın burada demek istediği tüm ülkeyi gezebileceğiniz, çılgın maceralara atılabileceğiniz ya da bikininizle bir Yılbaşı partisine katılabileceğiniz (tabii ki bunları yapabilirsiniz) değildi. Kız Kosta Rika’daki insanların gerçekten hayatlarını istedikleri gibi yaşayabilecekleri zamanları, özgürlükleri ve hakları olduğunu kast ediyordu. Bir kulübede yatıp sürekli sörf mü yapmak istiyorsunuz? Yapabilirsiniz. Tembel hayvan yavrularını mı kurtarmak istiyorsunuz? Zaten birinin bunu yapması gerekiyor. Ben Kosta Rika’da gezmek, vahşi doğayı keşfetmek, yazmak ve özgür hissetmek istedim. Ve şimdi de bunları yapıyorum. Pura vida (Basit Hayat)

Basit Hayat  

Ve tabii ki bir de Kosta Rika insanlarından bahsetmek gerekli. Kosta Rika halkı ya da kendi deyimleriyle Tikolar cennet köşesi ülkeleriyle gurur duyuyorlar, oldukça sıcak kanlı bu insanlar sizin de onların basit hayatına alışmanızı sağlıyorlar. Kosta Rika halkı sizi sıcaklı bir şekilde karşılıyor, aynı şekilde size veda ediyorlar, özlü sözleri ve çekici felsefeleri ile Kosta Rika halkı buraya adapte olmanızı sağlıyor – tabii ki bu dinlenmek ve tek başınıza keyif yapmak istediğinizde sizi yalnız bırakmayacakları anlamına gelmiyor. Orta Amerika’nın en yüksek hayat standartlarına sahip Kosta Rika aynı zamanda kusursuz dalgalara, kusursuz gün batımına ve basit hayatın tadını çıkartabileceğiniz kusursuz sahillere de sahip.
 

Kosta Rika Yönüne Uçan Havayolları

Kosta Rika Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Kosta Rika arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Kosta Rika uçak bileti fiyatı 21.950,17 TL kadardır.