Kosta Rika Uçak Bileti Satın Al

Kosta Rika Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Costa_Rica

TRANSLATOR

Dil

İspanyolca

Para birimi

Costa Rican Colon

Telefon kodu

506

Başkent

San Jose

En Ucuz Kosta Rika Uçak Biletleri


BA British Airways 30 Haziran 2023
Berlin San Jose 12.879 TL
Satın Al
BA British Airways 30 Haziran 2023
Paris San Jose 13.476 TL
Satın Al
BA British Airways 30 Haziran 2023
İstanbul San Jose 14.445 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Kosta Rika arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Kosta Rika uçak bileti fiyatı 12.878,96 TL kadardır.
Barra Colorado, Buenos Aires, Canas, Carillo, Coto 47, Drake Bay, Flamingo, Fortuna , Golfito, Guanacaste, Guapiles, Juan Santamaria, Las Canas, Liberia, Limon, Los Chiles, Nosara Beach, Palmar Sur, Playa Samara, Puerto Jimenez, Punta Islita, Punta Renes, Quepos, Rio Frio, San Vito , Tamarindo, Tambor, Tobias Bolanos, Tortuquero havalimanı Kosta Rika uçuşlarında kullanılır.

Kosta Rika Hakkında

Kosta Rika’da tüm yollar şelalelere, üzeri dumanla kaplı krater göllerine, ormanlara ya da ıssız sahillere çıkar. At üzerinde, yürüyerek ya da kano ile keşfe çıkabileceğiniz Kosta Rika macera dolu bir tropik tatil için oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Dış Mekan Maceraları  

Yağmur ormanlarında yürüyüşe çıkabileceğiniz, yüksek rakımlı dağlarına tırmanabileceğiniz, beyaz köpüklü masmavi sularında birinci sınıf sörf keyfi yaşayabileceğiniz Kosta Rika ince kum sahillerinde güneşlenmekten zip line sporuna kadar herkesin keyfine göre farklı dış mekan maceraları sunuyor. Kosta Rika ulusal parkları ziyaretçilerine tropik yağmur ormanlarında ve sisli ormanlarda gezme olanağı tanıyor, volkanik bölgeler öteki dünya manzaralarını izleme olanağı sunuyor ve sörf alanları ise hem sörfe yeni başlayanlar hem de uzmanlar için oldukça uygun. Ne yapacağınıza karar veremediniz mi? Merak etmeyin, buna karar vermek zorunda değilsiniz. Bu küçük ülkede tüm seçenekleri değerlendirebileceğiniz bir plan yapmanız da mümkün. 

Orta Amerika’nın Huzurlu Doğası 

Macera ve çevre turizminin merkezi olan Orta Amerika ülkesi Kosta Rika tüm dünyadan gezginlerin odak noktası. Birinci sınıf alt yapısı, öngörülebilir imkanları ile 1948 yılından beri ordusu olmayan (ülke savunma sanayi bütçesini eğitim, sağlık ve çevreye harcama kararı almıştır) Kosta Rika huzurlu doğasıyla bölgede yeşil bir mücevher gibi ışıldamaktadır. Bölgenin neredeyse tamamının doğal koruma alanı olduğu ve burada hem Amerika hem de Avrupa’nın tamamından daha fazla biyolojik çeşitlilik olduğu hesaba katıldığında Kosta Rika’nın neden eşsiz bir yer olduğu kolayca anlaşılacaktır.

Vahşi Doğa 

Kosta Rika’nın vahşi doğası ağaç tepelerinden size bakan tukanları ve uçarken bağıran macaw papağanları ile oldukça farklıdır. Gözleriniz keskinse Kosta Rika’da dalların üzerindeki kuşları ya da bataklıktaki mangrove bitkilerini görebilir, kulaklarınız iyi duyuyorsa çalılıkların arasından geçip giden beyaz yüzlü başlıklı maymunları ya da uluyan maymunun ulumasını duyabilirsiniz. Kosta Rika’da her gezginin hayali olan mavi morfo kelebeklerinin orkide çiçekleriyle bezeli ağaç dallarına konduğunu fark edebilir, dalış yapıp renkli tropikal balıkları, köpek balıklarını, vatoz balıklarını, yunus balıklarını ve balinaları görebilirsiniz. 

Kosta Rika’yı Neden Seviyorum?  

Yazar:  Ashley Harrell
Kosta Rika’ya gittiğim ilk gece barda gurbetçi ile karşılaştım. Kız bana şöyle dedi: “Buranın en güzel özelliği ne isterseniz onu yapabilecek olmanızdır.” Gurbetçi kızın burada demek istediği tüm ülkeyi gezebileceğiniz, çılgın maceralara atılabileceğiniz ya da bikininizle bir Yılbaşı partisine katılabileceğiniz (tabii ki bunları yapabilirsiniz) değildi. Kız Kosta Rika’daki insanların gerçekten hayatlarını istedikleri gibi yaşayabilecekleri zamanları, özgürlükleri ve hakları olduğunu kast ediyordu. Bir kulübede yatıp sürekli sörf mü yapmak istiyorsunuz? Yapabilirsiniz. Tembel hayvan yavrularını mı kurtarmak istiyorsunuz? Zaten birinin bunu yapması gerekiyor. Ben Kosta Rika’da gezmek, vahşi doğayı keşfetmek, yazmak ve özgür hissetmek istedim. Ve şimdi de bunları yapıyorum. Pura vida (Basit Hayat)

Basit Hayat  

Ve tabii ki bir de Kosta Rika insanlarından bahsetmek gerekli. Kosta Rika halkı ya da kendi deyimleriyle Tikolar cennet köşesi ülkeleriyle gurur duyuyorlar, oldukça sıcak kanlı bu insanlar sizin de onların basit hayatına alışmanızı sağlıyorlar. Kosta Rika halkı sizi sıcaklı bir şekilde karşılıyor, aynı şekilde size veda ediyorlar, özlü sözleri ve çekici felsefeleri ile Kosta Rika halkı buraya adapte olmanızı sağlıyor – tabii ki bu dinlenmek ve tek başınıza keyif yapmak istediğinizde sizi yalnız bırakmayacakları anlamına gelmiyor. Orta Amerika’nın en yüksek hayat standartlarına sahip Kosta Rika aynı zamanda kusursuz dalgalara, kusursuz gün batımına ve basit hayatın tadını çıkartabileceğiniz kusursuz sahillere de sahip.
 

Kosta Rika Yönüne Uçan Havayolları