İsviçre Uçak Bileti

İsviçre Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Zurich

TRANSLATOR

Dil

Switzerland - Romansh

Para birimi

Swiss Franc

Telefon kodu

41

Başkent

Bern

İsviçre

İsviçre Hakkında

Pürüzsüz çikolatanın, guguk kuşu saatlerinin ve tirol tarzındaki şarkıların ötesine baktığınızda, ört dilin konuşulduğu çağdaş İsviçre’de, cesur yolculuklar ve engin tecrübeler elde edeceksiniz.

Şehir Şıklığı

Kırsal güzelliğin yanında baş döndürücü güzellikleriyle size sürpriz yapan şehir demeti: Ortaçağ kasabası ve dünya klasında yer alan modern sanatıyla başkent Bern, Alman kültürünü derinden yaşayan Basel ve çarpıcı mimarisiyle Avrupa’nın en büyük gölünün kenarına oturmuş, alışveriş cenneti Cenevre, zenginleri çeken Zug ve çatı katı barları ve sokak taşlarıyla çok havalı Zürih. Bıyık kesme veya taş sektirme, Paul Klee’nin sanatı veya modern kulüp gösterisi: Gerçekten ne kadar eğlenceli bir seyahat.

Büyük Açık Hava

İsviçre’nin halüsinasyon görmenize neden olabilecek manzaraları sizden hemen harekete geçmenizi istiyor: botlarını alın, hemen bota atlayın, bisikletinizin kornasını öttürün ve bırakın ruhunuz uçsun gitsin. Graubünden, Bernese Oberland ve Brüksel merkezindeki kışın yapabileceğiniz şeyler, kayak ve snowboard. Doğa yeşile dönmeye başladığında, buzulların kabuk tuttuğu dağların civarında yürüyüş ve bisiklet turu yapabilir, kayıp vadilerden göz kamaştıran göl kıyıları ve açık yeşil üzüm bağlarına doğru inebilirsiniz. Doğal görkemi bir sıcak hava balonu veya paraşütten veya köpüklü suda rafting yaparken doğal güzellikleri izleyebilirsiniz. Eiger dağının yontulmuş gibi duran kuzey yüzünü görmek ve Jungfraujoch dağ geçidindeki buz çatlaklarını görmek dünyada ölmeden önce yapmanız gereken şeylerden bir kaçı. En olağanüstü olanı ise, bunu yapmak için dağcılık sporu ile uğraşmak zorunda değilsiniz.

Alp Geleneği

Zirai takvimde Alp geleneğinin kök saldığı bu zengin, topraklı kara parçasında değişiklik kırsal yaşamın tuzu biberidir ve yüksek dağlar görmek çok sıradan bir durumdur. Gezi yolculukları fareleri uzak tutmak için sütunlar üzerine inşa edilmiş kereste mahzenler ve kırmızı sardunyalarla süslenmiş dağ evlerinin olduğu köylere göre planlanmıştır. Tarihi pazar yerleri, folklorik zarafet, aşırı milliyetçi ve avcı borusu konserler, insanların ruhunda iz bırakıyor. Ve yemek: lezzetli, yapış yapış peyniri, kadifemsi çikolatası, gastronomik kutlamalar, sonbahar oyunları ve dışarıda kurutulmuş etler.

Mükemmel Resim

İsviçre güzel resimlerinden oluşan bir ahenkli tablo, içine girmek isteyeceğiniz bir slayt gösterisidir. Ziyaretçiler 19’uncu yüzyıldan beri ziyaretçileri baştan çıkaran Alpler’de kış turizmi 1930’larda başladı. Verbier’deki yüksek tabakanın şampanya üzerine yaptığı samimi sohbetten Valais’deki ipeksi siyah Val d’Hérens’in ineğinin güven verici ziline kadar, İsviçre şehir ve taşrayı şaşırtıcı bir rahatlıkla, zarafet ve kesinlikle karıştırmayı başarmaktadır. Zirve ve çam ağaçları arasında bir süre kırmızı trene binebilir, kaplıca sularından içebilir, kardan evinize kar ayakkabınızla gidebilir, ortaçağdan kalma köprüleri koşarak geçebilirsiniz. Bilmelisiniz ki bu küçük, denizi olmayan ülke derli toplu, mükemmel bir resim olacak.

Neden İsviçre’yi Seviyorum

Nicola Williams, Yazar

Cenevre Gölü’nün güney kıyısı on yıldır benim evim gibi. Suyun diğer tarafına 20 dakikalık ruh kışkırtan deniz motoru gezisi ile başlayan uçak veya tren yolculuklarında, nehir taşıtının güvertesinde o kadar muhteşem ışık hüzmelerine şahit oluyorum ki karanlık olunca ortaya çıkan parıltıları bazen mutfak camımdan görebiliyorum. Göllerin, dağların, kırsal bölgelerin şıklığı: İsviçre’de her hafta sonu farklı bir etkinlik düzenlenir. İçeride olmaktansa dışarıda olmayı tercih eden biri olarak (bana ve çocuklarıma kayak canavarları, su bisikleti çılgınları, yürüyüş yapan kral ve kraliçeler diyebilirsiniz) bu bana her türlü uyar.


 

İsviçre Yönüne Uçan Havayolları